مهمونی دیشب

 

دیروز از صبح تااااا خود ساعت هفت که به دوستامون گفته بودیم بیان، داشتیم کار می کردیم تو خونه که برای مهمونی آماده بشیم! خیییییلی کار داشتم: تمیز کردن خونه، درست کردن دو مدل شام، سالاد، پیش غذا، ماست بورانی و ماست ساده ی تزئین شده، کیک، چیدن میوه ها، چیدن شیرینی ها و کللللللی کار دیگه!

تازه برنجم نداشتیم به اندازه ی کافی و همسر باید می رفت خرید می کرد.

بالاخره تصمیمون برای غذا، شد مرغ و فسنجون با گوشت قلقلی. صبح اول وقت همسر گردوها رو کوبید و گذاشتیم رو گاز که بپزه و روغن بندازه و بعدش دیگه همسر رفت برنج بخره. تا قبل از اینکه همسر بیاد، من خونه رو تمیز کردم و وقتی همسر اومد فقط کارای مربوط به غذا و خوردنی ها مونده بود.

میوه ها رو شستیم و شیرینی ها رو چیدیم. بعد دیدیم دو تا گاز که بیشتر نداریم، مجبور بودیم غذاها رو همه رو بپزیم و وقتی مهمونا میان فقط گرم کنیم. مرغا رو سرخ کردیم و گوشت های قلقلی رو هم درست کردیم و سرخ کردیم و گذاشتیم کنار.

بعد رفتیم سراغ مخلفاتی مثل چیدن شیرینی و سالاد و پیش غذا و از این حرفا. درست کردنشون یه طرف، تزئیناشون یه طرف!! ولی خب بالاخره تا عصری ساعتای 3 4 اینا این جور کارا هم تموم شد.

بعدش همسر گفت کیک درست کنیم، آخه یه مدل کیکی هست که ما اون دفعه درست کردیم و دوستمون خیلی دوست داشت، ولی من گفتم که این کیکو دوست ندارم و همسرم زیاد تمایلی بهش نداشت، برای همین دیگه درست نمی کنیم. این دوستمون اون دفعه می گفت " من خیلی ناراحت شدم که دیگه اون کیکو تو خونه ی شما نمی بینم".نیشخند. برای همین همسر گفت که اون کیکو هم امروز درست کنیم که این دوستمون خوشحال بشه چشمک.

ساعت 6.5 اینا بود که کیکو هم آماده کردیم و دیگه تقریبا کارا تموم بود و فقط مونده بود برنج دم کردن که می خواستیم درست قبل از اومدن دوستامون دم کنیم که وقتی دوستامون اومدن بعد از یه نیم ساعتی بیاریم بخوریم.

دوستامون ساعت هفت و هفت هشت دقیقه اومدن و ما تازه تمام کارامون تموم شده بود! وقتی میگم تازه یعنی کمتر از سی ثانیه قبلش نیشخند.

یه خوبیش این بود که قبلا یه بار توی یه مهمونی داشتیم با دوستامون صحبت می کردیم راجع به همین کارای قبل از مهمونی (همه ی گروهمون بودن تقریبا) و من گفتم بهشون که وقتی مهمونو برای ساعت 7 دعوت می کنم، تا یه دقیقه به هفتو روش حساب کردم! یعنی کارام زودتر از 7 تموم نمی شه. از اون موقع اینا هم یاد گرفتن زودتر نمیان چشمک. البته انصافا هم هیچ وقت زودتر نیومده بودن تا حالا.

البته یه چیز دیگه رو هم اضافه کنم، توی اون بافتی که من این حرفو زدم اصلا معنیش این نبود که وقتی دعوتتون میکنم زود نیاین خونه مون. بیشتر بحث آن تایم بودن و این حرفا بود.

خلاصه، دیروزم که دیر شد دقیقا سر اون تزئینا و این جور چیزا بود که ما دقیقا نمی دونستیم می خوایم چیکار کنیم و هی باید تو اینترنت سرچ می کردیم ببینیم چه جوری می تونیم تزئین کنیم و از این حرفا!

ساعت هفت اینا که دوستامون اومدن، همه چی آماده بود، فقط تزئین روی کیک مونده بود که اونم جلوی خودشون انجام دادیم نیشخند، اصلا هم ضایع نبود، چون کیکو به خاطر اونا پخته بودیم نیشخند.

یه چیز دیگه که من تو این مهمونیمون یاد گرفتم این بود که باید اینکه چی رو توی چه ظرفی قراره بریزیم بنویسیم از قبل! آخه موقع شام کشیدن اصلا نمی دونستیم کدوم خورش باید بره تو کدوم ظرف یا برنج باید توی کدوم دیسا ریخته بشه و همه چی قاطی پاطی شد!

ولی به هر حال خیلی مهمونی خوبی شد، تنها بدیش این بود که تا من رفتم سر سفره یکی از بچه ها به خاطر غذا تشکر کرد و رفت سراغ سالاد و مخلفات!! فکر کنم من خیلی دیر رفتم چشمک، آخه داشتم ته دیگ می کشیدم!

توی این جمع یکی از بچه ها شمالیه و کلا خیلی تو کارای کدبانوییه! همیشه هی میگه فلان چیز با فلان چیز خوشمزه می شه و فلان چیزو باید با فلان چیز بپزی. البته انصافا هم دستپختش خیلی خوبه. من همش می ترسیدم یه ایرادی از غذام بگیره ولی خب کلی از غذام تعریف کرد و من مطمئن شدم دیگه که غذام خوب بوده چشمک. آخه می گفت فسنجونت خیلی عالی شده، تو دور و بری های ما، فقط اونایی که خیلی حرفه ای اند فسنجون درست می کنن و ما چسبیدیم به سقف و یه بار دیگه به رویای رستوران زدن بتو آلمان فکر کردیم خیال باطلنیشخند. (و البته از اینکه از مرغمون تعریف نکرد، فهمیدم که مرغمون چندان تعریفی نداشته چشمک)

کلللللللی هم از تزئینات و مخلفاتمون تعریف و تمجید شد و ما باز چسبیدیم به سقف مژه.

خلاصه که خیییلی مهمونی خوبی شد و ما خیلی خوشحال شدیم که مهمونامون هم غذا و هم مخلفاتشو دوست داشتن.

تازه، هر دو تا دوستامون هم آش درست کرده بودن و آورده بودن که متاسفانه به دلیل تا خرخره خوردن همه مون، با اینکه یکی از آشا رو دو بار گرم کردیم، موفق به خوردنش نشدیم و هیچ کس حاضر نشد حتی یه قاشق بخوره! یعنی جا نداشتیم دیگه نیشخند.

بعد از شام هم رفتیم سراغ کیک و شیرینی و آجیل و میوه و در همین حین راجع به اینکه کی کجای رستورانمون کار کنه صحبت کردیم نیشخند.

ساعتای یازده بود که دیگه دوستامون بلند شدن و با هم رفتن، آخه یکیشون ماشین داشت و اون یکی خانواده رو تا یه جایی می خواست برسونه.

ما هم بعدش تمام ظرفا رو جمع کردیم و شستیم و خونه رو مرتب کردیم و ظرف هایی که باید می رفتن تو کمد گذاشتیم سر جاشون. من ساعتای 12:15 اینا بود که خوابیدم ولی همسر همچنان به بشور و بساب ادامه داد!! من واقعا اگه نمی خوابیدم بیهوش می شدم چشمک. همسر بنا به گفته ی خودش، ساعت 1.5 خوابیده!

یه چیزی که من خیلی ازش خوشحال شدم این بود که غذا زیاد نموند، برنج تقریبا اندازه ی یه وعده موند، و خورش اندازه ی دو سه وعده. و این کاملا قابل تحمله، مجبور نیستیم تا یه هفته غذای تکراری بخوریم چشمک.

 

/ 3 نظر / 2 بازدید
پیرامید

خب پس خدا رو شکر همه چی به خوبی پیش رفت... من دیشب همه اش تو فکر تو بودم! ایضا به همراه خواهرها! [نیشخند]

آفرین

نوروز مبارك. سالي سرشار از خير و بركت براتون آرزو مي كنم.[قلب]

ماریا

خدا رو شکر که همه چی خوب بوده. وقتی مهمونی خوب برگزار میشه کلی انرژی به آدم میده.