خونه

 

دیروز رفتیم یه خونه دیدیم که طرف به دو نفر نمی داد ولی خونه اش خیلی خیلی نو و تمیز و خوب بود. خیلی حیف شد. امروزم قراره یه جای دیگه بریم خونه ببینیم.

عروسی برادر کوچیکتر آلمان بود، وقتی رفته بودیم عروسی، هر کسی از یه شهری اومده بود، چه فامیلا، چه دوستا هر کس مال یه جایی بود (البته از طرف دوماد که من و همسر تنها فامیلا بودیم نیشخند). اونجا، خانم برادر کوچیک تر گفت که یه مهمون دیگه هم از شهر شما داریم، اون موقع اون بنده خدا تازه اومده بود شهر ما (برای پست داک) و هنوز توی مهمونسرای موسسه شون بود که یه خورده هم از شهر دور بود، در واقع نزدیک به خود موسسه بود.

دو سه روز پیش همسر داشت دنبال خونه می گشت که یهو چشش خورد به یه ایرانی که داره خونه شو اجاره میده. زنگ زد و فارسی صحبت کرد و یه قرار گذاشت. گوشی رو که قطع کرد، با خودم فکر کردم چقدر این اسم و فامیلی ای که همسر گفت آشناست! یهو به همسر گفتم نکنه همونیه که ما توی عروسی دیدیمش؟! اسمشو تو اینترنت سرچ کردم و معلوم شد که بعله خوشده عینک. دوباره من بهش زنگ زدم و عذرخواهی کردم که دفعه ی اول ما نمی دونستیم داریم به کی زنگ می زنیم نیشخند.

اینم بنده خدا قراردادش هنوز تموم نشده، استادش داره میره یه کشور دیگه، این بنده خدا هم قراره باهاش بره!! و گفت که با اینکه هنوز شیش ماه از قراردادش مونده باید مستاجر پیدا کنه به جای خودش، چون خودش باید بره اونجایی که استادش میره.

از این اتفاق من دو تا نتیجه گرفتم:

اولا، دنیا چقدر کوچیکه! یه آدم تهرانی که تو آمریکا دکترا گرفته رو من توی یه شهر آلمان دیدم، الان توی یه شهر دیگه قراره بریم ببینیم خونه اش به درد ما می خوره یا نه!!

دوما، این استادای آلمانی خیلی رسم دارن که یهو با وجود تمام دانشجوهای دکترا و پست داکی که دارن، بذارن برن و به دانشجو بگن تو هم پا شو بیا اینجا که من هستم!!! واقعا این چندمین موردیه که می بینم استاد با دانشجوش این کارو کرده!!

----

امروزم روزه دارم و رو به موت می باشم در حال حاضر. تازه شده سه روز! 17 روز دیگه هنوز باید بگیرم.

 

/ 5 نظر / 2 بازدید
پیرامید

بچه جان بردار آدرس منو تو لینکات عوض کن دیگه! استغفرالله! [نیشخند]

محمد

روزه ؟! این چه وقت روزه گرفتنه ؟ روزه نذریه یا قضاست ؟!!

صبا

چه جالب!! من و دوستم هم هر کیو از هرجای دنیا به طور مشترک می شناسیم یهو چند وقت بعد از یه طرف دیگه باهاش برخورد می کنیم و هی میگیم وای چه دنیا گرد و کوچیکه [لبخند] این استادای آلمانی هم بیشتر شبیه عشایر هستند چقدر کوچ میکنند[نیشخند] تقبل الله خانم خانما. التماس دعا داریم [گل]

لیلی

ای بابا همه روزه ها رو گذاشتی پشت سر هم؟ عجب کار سخت و طاقت فرسایی واقعا آدم به ذهنش هم نمیرسه که یک نفر رو که میشناسه این جوری ملاقات کنه ولی ما هم در جمع پناهندگان ایرانی اینجا کسی رو دیدیم که فکر نمی کردیم توی آلمان ملاقاتش کنیم. من هم نظرم نسبت به این استادها همینه. حالا ما با یک استادی قرار بود کار کنیم که یک ساله گذاشته رفته اتریش و دانشجوهاش رو آواره کرده و