چند تا چیز بی ربط

 

تو یه وبلاگ دیدم طرف نوشته بود آخ جون بالاخره ارشدم تموم شد، فقط مونده تزم. کلی هم خوشحال بود (که البته خیلی هم خوبه ها).

چند وقت پیش، توی گروه وایبر، دو تا از بچه های دوران دبیرستانمون داشتن با هم چت می کردن. یکیشون می گفت: ئه فلانی، تو هم ارشد خوندی؟ بابا ماشاءالله و از این حرفا. طرف جواب داده بود: نه بابا، کجا ارشدم تموم شده؟ هنوز پایان نامه ام مونده. کلی هم نالیده بود از این که تزش مونده.

دیدم واقعا چقدر آدما متفاوته نگاهاشون متفکر!

--

پریروز برام پیامک اومد که عینکم آماده است، امروز عصر می ریم می گیریم. نمی دونم این شکلی می شم: یول یا این شکلی: عینک.

--

اسم یکیو سرچ کردم، هیئت علمی دانشگاه تهرانه، نه صفحه داره تو سایت دانشگاه، نه اسمشو سرچ می کنی مقاله ی درست و حسابی ای واسه اش میاد، نه صفحه ی LinkedIn داره!!

--

دیشب با دوستم تو وایبر چت می کردم، چقدر طفلکی ناراضی بود از شرایط. دختر مستعدی بود، پزشکه. تازه طرحش تموم شده. متاهل هم هست، میگه مامانم هی میگه تو استعداد داری، تو که بدون کلاس و معلم و این چیزا معدلت الف شد، تو که جزو بهترینا بودی تو کلاستون، بخون تخصص قبول شی. هرچی بهش می گم مامان خسته شدم از این همه درس خوندن، اصلا تو کتش نمیره.

خیلی بده آدم نه به خاطر علاقه ی خودش، بلکه به خاطر فشارهای اجتماعی جامعه (و پرستیژی که جامعه داره به مدرک میده) بره درس بخونه. اونم ه یه سال و دو سال، چندیییین سال!!

--

 امروز هفدهمین روزی بود که روزه داشتم.

/ 7 نظر / 6 بازدید
شهزاد

مامانا دنبال ارزوهاشونن خیلی درک نمیکنن چی بهت میگذره واقعا

پاييز .

سلام دختر معمولى جان.مىخواستم ى سوالى بپرسم و اگر مىشه لطفا بهم جواب بديد ممنونم.تو کشور المان ىا کلا اروپا چه رشته هاى تحصىلى درامد بالاىى دارند؟ ممنونم عزيزم.موفق باشى

رضا

اولن اونی که فکر میکنه فقط تزش مونده و کارش خیلی راحته سخت در اشتباهه! دومن اکثر کسایی رو که میشناسم نه به خاطر علاقه که به خاطر فشارهای اجتماعیه که دارن درس میخونن. از جمله خودم که فقط و فقط به خاطر فشارهای خونواده دارم این رشته رو ادامه میدم اونم توو مقطع دکترا [ناراحت]

Fardin

سلام یه جورایی موافقم و یه جورایی مخالف . مثلا در رشته خود من پنج سال رو در رزیدنتی باید با حقوق ۵۰۰ الی ۶۰۰ تومن گذروند و خیلی ناراحت کنندست که بعد از این همه درس خوندن پزشک عمومی رو به عنوان یه پزشک درست و حسابی نشناسن و تمام دانشجوهای پزشکی در دانشگاههای پزشکی شهرهای محتلف رو با یه دید میبینن و به دشواری و تلاش دانشگاههای مختلف اهمیت نمیدن و وقتی میبینی فلان دانشگاه در فلان شهر کوچک خیلی راحت تخصص رو پذیرش میگیره و مدرک میده به پزشکاش و واقعا سوادی هم ندارن شما هم مجبوری مجددا ادامه بدی و رتبه علمیت رو بالاتر ببری تا بتونی زمانی رو که از ابتدای جوانی صرف کردی به نتیجه برسونی وگرنه مردم به محل تحصیل و دانشگاه اون پزشک اهمیت نمیدن و فقط ورد زبونشون تخصصه و علاقه داشته باشی یا نداشته باشی باید رقابت رو ادامه بدیس وگرنه مجبوری بری توی سوپر مارکت کار کنی و یا تزریقاتچی بشی. اما یه وقتهایی که آدم احساس میکنه با علمش یه بیمار رو از مرگ حتمی نجات میده تمام این سختی ها و مششکلات از یادش میره و علاقش چند برابر میشه و اینجاست که تفاوت مدرک و تخصص علمی مشخص میشه و دلگرمت میکنه به پیشرفت علمی و رسیدن به نتیجه بهتر.

Fardin

فرشته خانم گرامی بابت جواب کامنت روز قبل هم ممنونم و امیدوارم چشمتون بی بلا باشه و این لطف و ادب شما رو میرسونه که با خوانندگان وبلاگتون راه میاید وگرنه اختیار دار شمایید و ما هم مشتاقانه نشستیم پای سریالهای واقعی روزمره شما و هر کسی توی این حین و وین دنبال یه چیزی واسه خودش میگرده و حتما از بین صحبتهای جالب شما به جوابش میرسه حالا در هر موردی که باشه. براتون آرزوی موفقیت میکنم

فاطمه

گفتی فشار اجتماعی و کردی کبابم[گریه]

امید

واقعا سایت دانشگاه تهران افتضاهه، آشغاله باعث کم شدن شان دانشگاه میشه.