روزمره

 

خیلی وقته واقعا روزمره ننوشتم!

از اونجایی که همیشه همه چی برعکس انتظار ما اتفاق می افته (قطعا خودتون هم تجربه شو دارینچشمک)، ما هر شب تمام تلاشمون اینه که ده یا ده و نیم اینا بخوابیم که صبح که همسر ساعت شیش بلند میشه، به اندازه ی کافی استراحت کرده باشه، ولی متاسفانه هیچ وقت موفق نمی شیم قبل از یازده بخوابیم. حالا دقیقا برعکسش دیشب ساعت 10 دیگه واقعا تو رختخواب بودیمنیشخند!!!

و باز هم برعکس همیشه که آدم باید به زور از رختخواب بلند بشه، من از ساعت هفت عین جغد چشام باز بود! آخه ماشاءالله از ده تا هفت صبح میشه نه ساعت، مگه آدم چقدر می تونه بخوابه؟!!نیشخند

خلاصه هرچی این ور و اون ور شدم فایده نداشت و خوابم نبرد. دلم هم نمی اومد بلند بشم. آخه آفتاب ساعت 8 صبح طلوع می کنه و ساعت 7 هوا هنوز تاریکه. مخصوصا امروز صبح که ابری هم بود کاملا و حتی ساعت 9 هم که همسر بیدار شد بازم برقو روشن کردیم. همسر هم که آخر هفته ها به جای کل هفته می خوابه طفلکی.

آشپزخونه ی دختر معمولی هم که شنبه ها و یکشنبه ها تعطیله و به جاش همسر باید کارا رو انجام بدهچشمک.

امروز صبح توستری که تازه خریدیم رو برای اولین بار روشن کردیم و خدا رو شکر مشکلی نداشت. ناهار هم همسر برنج درست کرد با یه خورشی که اسم نداره! مخلوطی بود از قارچ، فلفل دلمه ای، لوبیا سبز و ربنیشخند.

آخه باز مثل همیشه یخچال خالیه!! البته هنوز فاجعه خیلی زیاد نیست ولی خب هیچ گوشتی به جز ماهی توی یخچال نیست (نه مرغ، نه گوسفند، نه گاو، نه چرخ کرده!!!). خب به نظر شما ما چه خورشی می تونستیم بپزیم با یه سری کرفس و اسفناج و کلم و سبزیجات دیگه؟!!سوال. این جوری شد که ناهار همسر رو با ولع بسیار زیاد میل نمودیم (البته خوشمزه هم بود چون من لوبیا سبز خیلی دوست دارم).

حالا جالبه که دلیل اصلی اینکه ماهی نخوردیم این بود که یه غذایی سریع درست کنیم و بعدش بریم بیرون که آخرش هم نرفتیم! آخه فعلا تز همسر مهم ترین مسئله است و باید هرچه زودتر تمومش کنه. عمق فاجعه رو وقتی می فهمین که بگم باید تا دو هفته ی دیگه یه نسخه ی رسمی رو بده به استاد اصلیه در حالی که هنوز ده صفحه اش رو نوشته! یعنی تا دو هفته ی دیگه باید تموم بشه، بده به استاد خودش (استادِ این استاده میشه استاد اصلیه) که بخونه و ایراداشو بگه، همسر رفع کنه و بعد یه نسخه ی رسمی بزنه و بده بهشون. 21 نوامبر هم باید ارائه بده کارش رو.

یه کمی قوانین اینجا پیچیده است که من نمی تونم زیاد توضیح بدم، یعنی به دردتون نمی خوره. به هر حال، همسر به خاطر همین قوانین دست و پا گیر اینا استرس تزش رو داره. واسه همین ترجیح دادیم که الان بشینه تزش رو بنویسه تا ساعت شیش و بعدش بریم بیرون.

البته بعدش هم جای زیادی نمی تونیم بریم با این مغازه های اینا که ساعت هشت می بندن!! عملا فقط می رسیم بریم خرید که البته بازم به خرید گوشت نمی رسیم، چون اونا ساعت 7 گوشتاشون رو جمع می کنن! پس فقط می تونیم بریم خرت و پرت و نون و ماست و از این حرفا بخریمنیشخند.

همسر میگه شیش تا هشت می ریم برات خرید کنیم ولی زهی خیال باطل که من در عرض دو ساعت بتونم چیزی بخرمنیشخند. من کلا تیپ خرید کردنم با همسر فرق داره. مثلا من اگه یه کیف و یه کفش بخوام باید حداقل یک هفته ی کامل هر روز برم کیفا رو نگاه کنمنیشخند، بعدش یه هفته ی کامل برم کفش نگاه کنم. ولی همسر واقعا از من انتظار داره برم در عرض دو ساعت تمام مغازه ها، همه چیزو نگاه کنم (کیف و کفش و حتی چیزایی که لازم ندارم مثل لباس) و خرید هم بکنم!! و به همین دلیل ما همیشه موقع خرید کردن با هم مشکل داریم، من به شدت مشکل پسندم و اصلا به این راحتی چیزی انتخاب نمی کنم!

---

یادمه بچه که بودم هم همین بساط بود، هر روز مامانمو می کشیدم تو خیابون، بیچاره خسته هم میشد، همیشه می گفت خب این همه کفش یکی رو انتخاب کن دیگه ولی من واقعا نمی تونستم انتخاب کنم! شهر ما هم کوچیک بود، خیلی وقتا مغازه دارا دیگه می دونستن ما همونی هستیم که مثلا سه روز پیش هم اومدیم. حتی یادمه یکیشون یه بار گفت هنوز کفش نخریدین؟نیشخند

 

/ 3 نظر / 2 بازدید

همیشه شاد باشین

پاییزفصل زیبا

آدمــی... همانند رود است........ هر چه عمیـــق تر باشد... آرام تـــــــر... و... متواضع تــــر است.......[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

پیرامید

ولی من جیک ثانیه خرید می کنم... یعنی اگه طول بدم خرید رو (مثلا بیش از یک ساعت!) قند خونم می کشه پایین و ولم کنن همون جا وسط مغازه می شینم یکی باید برام آبمیوه بخره که حالم خوب شه از اون وسط جمعم کنن!! یعنی یه بار رفتیم کفش بخریم... رفت و برگشتمون با مترو، و خرید کفش، و یه چند تا چیز دیگه کلا رو هم شد 50 دقیقه!! [نیشخند] چون تصورم قویه و با نگاه به ویترین کاملا می فهمم این چیزی که می بینم بهم میاد یا نه...