امروز

 

چند روز پیش که با دوستامون رفته بودیم بیرون، دوستمون به من گفت این گل مژه چیه بالای پلکت و از اون زمان ما به فکر افتادیم که بریم دکتر نیشخند.

خیلی وقته این گل مژه ی خیلی خیلی کوچیک روی پلکم به وجود اومده، ولی من هیچ وقت کاری به کارش نداشتم، یعنی همیشه انقدر سرم شلوغ بود که اصلا وقت نمی شد به این چیزای کوچیک برسم. ولی خب دیگه وقتی دوستم گفت تصمیم گرفتم به خاطرش برم دکتر!

خلاصه چند روز پیش رفتم دکتر عمومی و گفتم بهم یه برگه بده برای چشم پزشک. از قضا دو سه روز قبلش سرما هم خورده بودم و آبریزش بینی هم داشتم. علاوه بر مشکل چشمم گفتم سرما هم خوردم. اونم برام یه اسپری نوشت برای بینیم و یه برگه هم داد که برم چشم پزشکی.

وقتی رفتیم داروی آبریزش بینیمو گرفتیم پشیمون شدم از اینکه گفته بودم سرما خوردم! والا! استراحت می کردم خوب می شدم، رفتیم 16 یورو پول یه اسپری دادیم!!!

واقعا خیلی حیفمون اومد، پول دو بار بیرون دونر خوردن بود برامون چشمک.

به هر حال که پولو دادیم دیگه! از اونجا رفتیم دنبال چشم پزشک. چون خودمون چشم پزشک نمی شناختیم، یه سری آدرس خود منشی دکتر بهمون داد. اولی رو که رفتیم گفت زودترین وقتی که می تونم بهت بدم سپتامبره!! گفتم تا اون موقع یا مردم یا خوب شدم نیشخند.

رفتیم یه جای دیگه که کلینیک چشم بود، برگه مو به منشی نشون دادم. به آلمانی بهمون گفت منتظر باشین. بعدش یه خانوم دیگه که اومد صدامون زد. طرف انقدر انگلیسیش خفن بود که ما با دقت گوش می دادیم که اینقدر تند صحبت می کنه، همه چی رو بفهمیم!!

بهمون یه وقت داد برای امروز. امروز رفتیم اونجا و دکتر فقط معاینه کرد و گفت که نمی دونم چیز خطرناکیه یا نه! می تونی برش داری و می تونی بذاری باشه و اگه بزرگتر شد بیای برش داری. منم پرسیدم بیمه ام شاملش میشه؟ گفت آره. گفتم پس ورش داریم نیشخند.

گفت پس برو پیش منشی تا یه وقت دیگه بهت بده برای انجام عمل که البته فقط پنج دقیقه طول می کشه. ازش پرسیدم بعدش باید چشممو ببندم؟ آخه آخر ماه می خوام برم کنفرانس، ضایعه یه خرده اگه کنفرانس به اون مهمی رو مثل دزدای دریایی باشم (مخصوصا که روسری هم داریم و کلا تروریست هستیم بالقوه!!) نیشخند. گفت باید یه روز چشمتو ببندی، بعدش می تونی بازش کنی.

از دکتر خداحافظی کردم و اومدم پیش خانوم پذیرش. تاریخی که پیشنهاد داد دقیقا تاریخ کنفرانسم بود خنثی. گفتم بی زحمت دیرتر بذار، من اون موقع نمی تونم. گفت چه بهتر! ما خوشحال میشیم دیرتر باشه نیشخند. خلاصه، یه قرار گذاشتیم برای اوایل ماه می.

قبل از اینکه دکتر منو ببینه، یه خانوم دیگه اومد و فقط چشمامو معاینه کرد. چشم چپم ضعیفه ولی نمی دونم چقدر. بعد که رفتم پیش دکتر بهش گفتم چشم چپم هم یه کم ضعیفه. گفت ما فقط برای عمل و این چیزاییم. برای ضعیف بودن چشمت باید بری یه جای دیگه! حالا باز دوباره باید برم پیش پزشک خانواده ام و بگم یه برگه بده که من بتونم برم یه چشم پزشکی که واقعا چشم منو معاینه کنه!!

----

برگشتنی اتوبوسو از دست دادیم، اومدیم زرنگی کنیم با ترنی بریم که از یه مسیر دیگه و سریع تر میره و می تونستیم اون اتوبوسو توی یه ایستگاه مشترک بین این ترن و اتوبوس بگیریم. سوار که شدیم، دیدیم ترن مشکل داره و پله اش جمع نمی شه. وقتی مسافرا می خوان پیاده یا سوار بشن، پله ها باز میشن و وقتی ترن می خواد راه بیفته پله ها جمع میشن و درا بسته میشن و ترن راه می افته. ولی خب الان پله های جلوی یکی از درها خراب شده بود.

راننده شده بود یه گولّه استرس!!! همه اش این ور و اون ور می دوید و تلاش می کرد درستش کنه. واقعا نمی دونم چرا مشکل به این سادگی رو انقدر به خاطرش استرس گرفته بود! خب یه مشکلی پیش اومده، حل میشه دیگه! یعنی اگه قرار بود ما تو مملکتون به خاطر همچین مشکلایی استرس بگیریم، الان هیچ کدوممون ناخن نداشتیم چشمک.

بالاخره ترن راه افتاد و ما وقتی رسیدیم به ایستگاه مذکور که اتوبوس مورد نظرمون داشت دلی دلی کنان می رفت نیشخند. ما هم آخرش مجبور شدیم به اندازه ی پنج دقیقه پیاده روی کنیم نیشخند.

چند وقت پیش با بچه ها صحبت می کردیم، خودمون یادآوری می کردیم که این مسیرایی که ما اینجا بدون اتوبوس حاضر نیستیم بریم و همه اش با قطار و اتوبوس می ریم، تو تهران فقط می رفتیم تا برسیم به ایستگاه اتوبوس چشمک.

---

امروز به بچه های دانشکده ایمیل زدم و دعوتشون کردم برای تمرین ارائه ام که قراره جمعه باشه. احتمالا چهار پنج نفری میان ولی استادم خودش نمیاد. گفت سرما خورده و نمی تونه حرف بزنه. بنابراین نه فردا که باهاش قرار دارم میاد و نه پس فردا که ارائه دارم.

برای حرفایی که می خواستم فردا باهاش بزنم هم گفته بهم ایمیل بزن به جاش! کلا تو این دو سه تا ایمیل آخرش همه اش حس می کنم که بیشتر تو فاز "از دل در بیاری" داره ایمیل می زنه! آخه اون روز خیلی عصبانی تمام ایمیل های منو جواب داده بود و فکر می کنم الان خودش متوجه شده که اشتباه کرده.

به هر حال امیدوارم با استادم کنار بیام و مشکلم باهاش حل بشه!

----

اون پسری که تو این پست گفتم که جواب منو هنوز نداده، بالاخره بعد از یه هفته و نیم جواب منو داد! برام نتایجشو فرستاده و نوشته می تونی نتایج منو برای مقایسه ی شخصیت تبدیل به فرمتی که می خوای بکنی، ولی حق نداری عدداش رو توی هر جایی که مقاله تو منتشر می کنی بنویسی!!! طبیعیه که عدداش پایین تر باشه، ولی این اجازه ندادنشو من نمی فهمم که چرا! آخه مسلما من اگر هم بخوام جایی بنویسم، دقیقا ذکر می کنم که انتظار می رفته از اول که بعد از تبدیل کردن داده ها از یه فرمت به فرمت دیگه، نتایج به خوبی قبل نباشه ولی خب اجازه نداد.

و جالب تر اینکه جمله اش دقیقا اینه:

I would strongly object if you wanted to publish any numbers achieved this way using my data or results

کلمه ی object دو تا معنی داره، یکیش مخالفت کردنه، یکیش شکایت کردن! حالا من نمی دونم منظورش اینه که شدیدا مخالفم که داده هامو بذاری توی مقاله ات یا اگه بنویسی شکایت می کنم!!!

---

حالا نقطه ی مقابل این آدم، همون آدمایی هستن که بازم تو همون پستی که لینکشو گذاشتم راجع بهشون صحبت کردم. امروز استاده (و نه دانشجوهه) ایمیل زده که تبدیل کردی داده ها رو؟ نتیجه مون چطوری بود؟ به خودمونم بگو نتیجه مون چطور بود؟

دیگه من نگم که تفاوت را احساس کنید...

 

/ 0 نظر / 2 بازدید