امروز

 

امروز از صبح نشستم پای برنامه ای که همچنان جوابش ناامید کننده است (التماس دعا!). از صبح که میگم یعنی قبل از ساعت هفت! آخه بعد از نماز خوابم نبرد.

یه برنامه دارم که روی سرور دانشگاه ران میذارمش. ولی چون با لپ تاپم دارم به سرور دانشگاه وصل می شم، باید لپ تاپمو روشن بذارم تا برنامه اجرا بشه، وگرنه انگاری کنسل کردم برنامه مو. خلاصه، این جوریه که شبا هم لپ تاپ من روشنه.

یه برنامه هم نصب کردم رو لپ تاپم که سر وقت، اذون بگه. آخه اینجا ما که تقویم اوقات شرعی نداریم و بعد از دو سال و نیم زندگی تو آلمان، هنوزم نمی دونیم بالاخره کی وقت اذونه! واسه همین ما یه تقویمی انتخاب کردیم و باهاش نماز و روزه هامونو می خونیم و می گیریم دیگه. خدا خودش قبول کنه!

شاید بد نباشه این وسط یادآوری هم بکنم که من سال اول یه بار نشستم تقویم های مختلفو چک کردم، بعضی تقویما بیشتر از یه ساعت با هم اختلاف داشتن!!! یعنی فکر کن برای ماه رمضون یکی گفته بود ساعت نه اذون مغربه، یکی گفته بود ده و خرده ای!!!

و در واقع به همین دلیلم ما تصمیم گرفتیم یه تقویمو به عنوان مرجع در نظر بگیریم و بقیه رو بسپریم به خدا چشمک.

خلاصه، از بحث دور نشم. دیشب آخر شب کلاه قرمزی دیدیم و بعدش لپ تاپو جمع کردم گذاشتم یه گوشه. صبح ساعت پنج چنان صدای اذونی پیچید تو خونه که گفتم الان همسرجان منو خفه می کنهنیشخند. ولی همسر خوابالو تر از این حرفا بود. سریع عین فشنگ پریدم صدای لپ تاپو بستم و اومدم دوباره خوابیدم.

همسر که در کسری از ثانیه خوابش برد ولی من دیرتر خوابم برد. دقت داشته باشین که حتی پیچیدن صدای اذون توی خونه و بلند شدن منم نتونست اراده ی ما رو برای خوابیدن عوض کنه (همچین آدمای با اراده ای هستیم ما چشمک).

ساعت شیش مثل همیشه پا شدیم نماز خوندیم!!! واقعا نمی دونم چرا همون موقع که اذون گفت نخوندیم!! تنها فایده ی این اذون این بود که به من یادآوری کرد که می خوام روزه بگیرم! آخه به محض اینکه صدای اذون پیچید با خودم گفتم کاش اذونو یه ذره زودتر از وقت اذون می گفت، می تونستم پا شم یه ذره آب بخورم نیشخند.

خلاصه، بعد از ساعت شیش دیگه من خوابم نبرد، با اینکه واقعا خسته بودم و بعد از اذون درست و حسابی نخوابیده بودم. بعد از نیم ساعتی دیدم دیگه کلا قرار نیست خوابم ببره، بلند شدم رفتم سر درسام.

همسر هم گوشیشو برای ساعت 8:55 کوک کرده بود. ولی مامان من زودتر پیامک داد به من و باز یه بار دیگه خواب همسر به هم ریخت نیشخند. آخه مامانم اینا دیروز رفتن مکه و مامانم پیامک داد که رسیدن و هتلشون نزدیک حرمه و از این حرفا.

--

دیروز ایمیل زدیم به دو تا از دوستامون و دعوتشون کردیم که فردا شب شام بیان خونه ی ما. اونا هم هر دوشون خیلی سریع جواب دادن و گفتن میام لبخند. حالا از دیشب هی که برنامه هامو ران میذارم، وسطاش دنبال غذا می گردم برای فردا شب.

ظهر همین که همسر از راه اومد، من سریع رفتم به استقبالش و همونجا تو راهرو توجیهش کردم که امروز ناهار نداریم نیشخند. همسر هم اومد برای خودش سوسیس درست کرد و خورد و ضمن ناهار خوردن همسر دوباره یه کلاه قرمزی هم دیدیم.

عصری یه کمی دنبال غذا گشتم، ولی بازم اون طوری که می خواستم غذای مناسب پیدا نکردم. تا الان سر درست کردن زرشک پلو با مرغ و قیمه نثار با همسر به توافق رسیدیم. همسر میگه فسنجون هم بذاریم ولی به نظر من فسنجونای ما خوب نمیشه. فسنجون درست کردن به نظر من خیلی مهارت می خواد. از اون غذاهاست که همه چیش باید کاملا به اندازه باشه.

برای پیش غذا هم احتمالا رول خیار و ماست و فینگر فود* با تیکه های کالباس و پنیر ورقه ای آماده کنیم.

دسر هم کنسل شد! آخه اینجا نمی دونم از کجا میشه ژله ی حلال تهیه کرد. تازه قالب مناسب هم برای ژله نداریم.

خلاصه، بعد از اینکه غذاها و پیش غذاهامونو انتخاب کردیم با همسر رفتیم خرید که مخلفاتشونو بخریم. وسط خریدمون اذون گفتن. منم رفتم دو تا نون فانتزی خریدم، از فروشگاه رفتم بیرون. نونا رو خوردم و برگشتم لبخند.

کلی خرید کردیم، ولی آخرش یه چیزایی موند برای فردا. آخه باید از مغازه ی عربا بخریم و امروز با اون همه بار نمی تونستیم دیگه اونجا هم بریم.

---

امروز فکر کنم هفتمین روزی بود که روزه گرفتم.

---

پی نوشت: لطفا اگه پیشنهادی در مورد غذا و پیش غذا و پس غذا دارین، بفرمایین. ما خوشحال میشیم لبخند.

*من نمی دونم معادل فینگر فود چیه. ولی اینجا می تونین ببینین منظورم از فینگرفود چیه.

 

/ 3 نظر / 2 بازدید
baran

سلام... امیدوارم زندگیتون همیشه پر از عشق باشه...

صبا

سلام. روزه هات قبول باشه.[گل] ایشالله که برنامه ت هم هر چه سریع تر جواب موردنظر رو میده. حالا پیشنهادات من واسه غذا: ته چین --- قیمه. زرشک پلو مرغ -- قلیه ماهی اگه باقالی هم اونجا گیرتون میاد باقالی پلو هم بجای زرشک پلو خوبه. دسر هم بجای ژله میتونید حلوا یا شله زرد درست کنید.

ماریا

چند مدل غذا میخوای درست کنی؟ یه رقم به نظر من بسه