روز ایمیلی

 

اگه بخوام یه اسمی واسه امروزم انتخاب کنم، قطعا اسمشو میذارم "روز ایمیلی"!

از صبح تا همین الان فقط داشتم ایمیل می زدم!!

یه ریسورسی رو لازم دارم (اگه به جای ریسورس بگم منبع می فهمین یعنی منظورم چیه؟سوال). دانشگاهمون نداره. کلی بگرد و سرور رو زیر و رو کن، خلاصه آخرش معلوم شد که دانشگاه اینو نداره.

یکی از استادا هست که سمت Speaker of the group رو به عهده داره. کلا هر گروهی باید یه اسپیکر داشته باشه. از اونجایی که هر سال یه جلسه باهاش داریم و ازمون می پرسه چیا می خوایم که برامون بخره، منم گفتم حتما باید از این بپرسم که فلان چیزو خریدین قبلا یا نه؟

بهش ایمیل زدم گفتم من فلان چیزو می خوام، ولی رو سرور پیداش نمی کنم. ما داریمش؟ اگه شما مسئول نیستین، میشه بگین کی مسئوله؟

از اون طرف، یکی از بچه های دکترا هست که هر وقت چیزی رو رو سرور می خوایم استفاده کنیم، ولی به هر دلیل کار نمی کنه و مشکل داره، به اون ایمیل می زنیم. ورداشته ایمیلو صاف به اون فوروارد کرده، به منم ایمیل زده ایمیلتو به فلانی فوروارد کردم خنثی.

منم تا الان صد بار از اون پسره سوال پرسیدم. می دونستم که برای چه کارایی باید به اون ایمیل بزنم. خلاصه، پسره فرداش ایمیل زد که چیزی که میخوایو گذاشتم رو سرور. رفتم نگاه کردم، میگم خب خسته نباشی! این که مجانی رو سایتا هست که!! اون چیزی که من می خوام دقیقا قسمت غیرمجانی این ریسورسه.

و جالبه که دقیقا تو ایمیلم با حروف بزرگ و بین دو تا ستاره اون چیزی که می خواستمو دقیق توضیح دادم که ورندارن این تیکه ی مجانیشو برام بذارن رو سرور، بگن بیا!! که دقیقا هم همین کارو کردن خنثی.

منم بهش ایمیل زدم دوباره، گفتم ببین این چیزی که تو گذاشتی، کلا ده تا از فایل هایی که من میخوامو هم پوشش نمیده!! من حدود هزارتا فایل دارم که دنبال داده هاشونم. بهم جواب داده باشه با فلانی (همون استادی که اول خودم بهش ایمیل زدم) صحبت می کنم، بهت خبر میدم خنثی.

خب عرضم به خدمتتون که این ایمیل بازی ها مال امروز نبودن ولی چون مرتبط بودن گفتم! دیشب استادم ایمیل زد که اون چیزی که می خوای توی دانشگاه دومت هست (همین جایی که میرم درس میدم). آدرسشم رو سرور فلان جاست.

حالا مشکل این بود که من که به سرور دانشگاه دومم دسترسی نداشتم! اون اوایل من یه بار به استاد گفتم من یه اکانت می خوام تو دانشکده ی جدیدم. گفت آها اکانتم می خوای؟! باشه. میگم برات درست کنن که به منابع اونجا هم دسترسی داشته باشی. بعد دیگه رفت و ازش خبری نشد. منم با خودم گفتم حتما چون من کوتاه مدت اینجام، اجازه نداشتن بهم اکانت بدن دیگه. این بود که همیشه با لپ تاپ خودم کار می کردم.

حالا که دیدم الان مشکل پیش اومده، یه ایمیل به استاد زدم و واقعیتو گفتم! گفتم تو هیچ وقت به من خبری ندادی از اکانت و کسی هم برای من نامه ای نفرستاد مبنی بر وجود یه اکانت جدید برای من تو این دانشکده! (اینو تو ذهنتون داشته باشین، برمی گردم بهش چشمک.)

استاد صبح یه ایمیل دیگه هم زد، گفت به بچه ها باید بگی تا هفت دسامبر باید ثبت نام کنن حتما برای کلاسشون. مثل اینکه سیستم دانشکده یه خورده عوض شده و همه حتما باید تا این تاریخ ثبت نام کنن.

یه چیز دیگه هم که گفته بود، دو تا پی دی اف پیوست کرده بود، گفته بود ببین اینا ربط به کلاس تو داره یا یکی دیگه؟ نگاه کردم، اسم سه نفر تو دو تا فایل بود که دو تاشون بچه های من بودن.

منم ایمیل زدم به استاد گفتم خب آره، اینا بچه های منن، الان من باید چیکار کنم یعنی؟ نیشخند. سیستم ارشد آلمان یه خورده پیچیده است. یه مدل دارن که بهش میگن concentration. کسایی که درسا رو این مدلی ورمیدارن (البته مجبورن این مدلی وردارن، نه که دل بخواهی باشه)، موقع ثبت نام که میشه باید برای یه سری ماجول ثبت نام کنن. بعد چندتا درسو میذارن تو هر ماجول. درسایی که تو هر ماجول میذارن باید با هم سنخیت داشته باشن. هر ماجول یه روز امتحان شفاهی داره. یعنی طرف یه روز تو یه امتحان دو ساعته ی شفاهی، مثلا چهار تا درسو امتحان میده.

حالا این فایلی که استاد فرستاده بود، اسم دو تا از ماجولا بود که تو هر کدومش اسم یکی از بچه های من بود. من که استادم باید تعیین کنم آیا این درس می تونه تو این ماجول باشه یا نه؟ (وااااای بچه ها، یه روزی تو تاریخ رسیده که نظر منم مهم شده ها خیال باطل)!

به هم اتاقی دانشگاه دومم ایمیل زدم گفتم بابا یه کم این ایمیلا رو برا من توضیح بده. من الان باید چیکار کنم (ایمیلا به آلمانی بود توضیحاشون، چون خود استاد هم فوروارد کرده بود)؟ دیگه اینکه من به کی باید ایمیل بزنم که اکانت دار بشم؟

بهم جواب داد، یه کمی برام قضیه ی اون ماجول پاجولا رو توضیح داد و برای اکانت هم گفت به فلانی ایمیل بزن، منم به اون فلانی ایمیل زدم و فلان استندبایم تا بهم جواب بدن (چه استاد، چه اون آقا).

از اون ورتر، دیروز یکی بهم ایمیل زده (که خودشم استاده مثل من)، که یکی از بچه های تو از من پرسیده آیا درس تو رو می تونه تو فلان ماجول بذاره یا نه؟ یه لینک پی دی اف هم داده بود که من چک کنم ببینم آیا با توجه به توضیحاتی که تو فایل داده شده میشه این درسو گذاشت تو اون ماجول یا نه).

یه ایمیل به بچه ها زدم گفتم باید تا هفت دسامبر ثبت نام کنین (بماند که بعضی ها رو اصلا ایمیلاشونو نداشتم، یه عالمه گشتم و آخرشم به بعضی ها گفتم به هم گروهی هاتون بگین). یه سری ها ایمیل زدن پرسیدن آقا من می تونم اینو تو این ماجول بذارم؟ یکی گفته من برا این درس باید 3 واحد داشته باشم، ولی تنها ماجولی که مناسبش دیدم، درس شیش واحدی می خواد. من چیکار کنم؟

یکی دیگه ایمیل زده من برا فلان ماجول ثبت نام کردم، می خوام درس شما رو تو اون ماجول بذارم. با فلانی هم صحبت کردم، گفته مشکلی نیست. حالا فک کنین ما تو این درس داریم ویژگی های پرتقالو درس میدیم، طرف آخرش بگه من اینو تو ماجول خربزه می خوام امتحان بدم!! من واقعا نمی دونم بر چه اساسی اون استاده - که از قضا آدم کار درستی هم هست- بهش گفته میتونه این درسو تو اون ماجول بذاره!!

حالا من موندم و هزار تا ایمیلی که نصفشو جواب دادم، نصفشو باید صبر کنم جمعه استادو ببینم بعد جواب بدم.

خلاصه که امروز از صبح تا شب فقط داشتم ایمیل می زدم و هنوزم تموم نشده!! امیدوارم یه زمانی برسه که به همه ی این ایمیلا جواب داده باشم نیشخند.


/ 4 نظر / 4 بازدید
صبا

پس من به نوبه ی خودم یه مدت کامنت نمی گذارم که نخوای اینجا رو هم جواب بدی، اینجوری آیا بار ایمیلی [چشمک] از روی دوشت برداشته می شود[متفکر][سوال]

محمود

سلام سوالم در مورد معدل مقطع کارشناسی رشته فنی مهندسی هست راسته که برای پذیرش تحصیلی در مقطع ارشد در کشور المان ، باید معدل کارشناسی حداقل 16 باشه؟ متشکرم.

احمدرضا

ماشالله چ همه نوشتی واقعا خسته نباشی

سمانه

یه خانوم پر ومذهبی که اینقدر راحت می نویسی که واقعا لذت بردم! حالا طرف میره دبی 500عکس میزاره توی وبلاگش!این اصالت تو رو می رسونه که از یه خانواده با فرهنگ وغنی هستی! موفق باشی [قلب]