و اما امروز...

 

امروز یه روز خیلی پر کار بود، با اینکه آخر هفته بود.

صبح همسر یه کمی دیر بیدار شد (البته فکر کنم به وقت خیلی ها، این زمان، زود باشهچشمک) ، ساعتای ده بود. من که خیلی گشنه ام شده بود، یه صبحونه ی دلچسب خوردیم و بعدش گفتیم بریم خرید. آخه می خواستیم بریم سوغاتی هایی که باید می بردیم ایران رو بخریم. سوغاتی ها همه اش برای بچه ها بود، برای برادرزاده ها و خواهرزاده ها.

خلاصه اول از همه مستقیما رفتیم همون مغازه ای که اسمش هست toys r us، یه مغازه است که اسباب بازی برای صفر سال تااااا 99 سال داره!!! از اونجا یه سری اسباب بازی فکری برای بچه های بزرگتر و عروسک و ماشین کنترلی برای بچه های کوچیک تر خریدیم و دستامون حسابی پر شد. البته این وسط متوجه شدیم که به اندازه ی کافی پول توی کارتامون نیست، آخه ما ترجیح میدیم همه ی پول توی ویزا کارت باشه و فقط اون مبلغی رو که هر ماه خرج می کنیم توی حساب عادی باشه، چون تمام خریدای اینترنتی باید با کارت اعتباری انجام بشن و ما هم تقریبا تمام خریدامون اینترنتیه.

از طرفی فروشگاها کارت اعتباری قبول نمی کنن. به همین دلیل همچنان که همسر داشت توی فروشگاه می گشت، من رفتم از عابر بانک نزدیک که تقریبا یه پنج دقیقه ای تا اونجا فاصله بود، یا شاید هم بیشتر، پول برداشتم از کارت اعتباری و برگشتم.

تا موقع تقریبا همسر همه چی رو دقیقا با دقت نگاه کرده بود یه سری ها رو انتخاب کرده بود و منتظر شده بود تا منم برم و نظر بدم. انتخاب کردن کادو برای بچه های بزرگ واقعا سخت بود، علاوه بر اینکه گزینه های برای اون سن زیاد نبود، اکثر چیزای فکری راهنما داشتن و راهنماها هم به آلمانی بودن که برای بچه ها قابل خوندن نبود. خودمون هم که زیاد آلمانی بلد نیستیم و علاوه بر اون، کلا شاید سه چهار ساعت بتونیم پیش بچه ها باشیم که بخوایم براشون توضیح بدیم که کافی نیست، چون کار باید مرحله به مرحله انجام بشه و ممکنه وسطش مشکلی پیش بیاد و باز نیاز باشه که کسی براشون توضیح بده.

خلاصه یه سری سرگرمی علمی که انگلیسی هم داشته باشن پیدا کردیم و خریدیم. برای همه خریدیم به جز یکی از بچه ها که قیمت اسباب بازی ها برای اون مناسب نبود. یعنی چیزی شبیه همونایی که اونجا بود رو توی یه فروشگاه ارزون تر دیده بودیم قبلا و تصمیم گرفتیم این یکی رو بریم از اون یکی فرودگاه بخریم ولی انقدر دستامون پر بود که راحت نبود با اون اسباب بازی های حجیم بریم یه فروشگاه دیگه.

برای همین رفتیم خونه، اسباب بازی ها رو گذاشتیم، ناهار رو همسر درست کردبغل و ما میل نمودیم و بلافاصله بعدش دوباره لباس پوشیدیم تا بریم. اول از همه رفتیم نامه ای که همسر باید برای بیمه اش پست می کرد رو پست کردیم، بعد رفتیم یه مسواکی که خواهر بزرگتر سفارش داده بود رو خریدیم، خواهر همسر هم یه کرم سفارش داده بود، ولی ما ظهر متوجه شدیم که کلا اون مارک توی آلمان وجود نداره! برای همین دیگه اونو بیخیال شدیم. از اونجا رفتیم اون فروشگاه اسباب بازی و همون اسباب بازی ای که قیمتش مناسب بود و قبلا دیده بودیم رو برداشتیم و رفتیم خرید برای خونه.

جا ظرفی مون که ظرف های شسته رو توش می ذاریم دیگه کهنه شده، دقیقا با هدف خریدن این جا ظرفی رفتیم یه فروشگاه نسبتا دور که می دونستیم از اونا داره. رفتیم اونجا و کلی چیز میز خوردنی خریدیم، به علاوه ی یه وردنه (که من دیگه انقدر با سختی خمیر نون رو صاف نکنم!!) و یه سری چیزای دیگه. جا ظرفی مناسب و قشنگ هم نداشت!! از اونجا برگشتیم بریم خونه، ولی تصمیم گرفتیم بریم پیتزا بخریم از یه فروشگاه دیگه آخه پیتزاهای اون فروشگاه بزرگه زیاد خوب نیستن.

خلاصه، رفتیم این یکی فروشگاه. من جلوی ورودی منتظر شدم و همسر رفت که پیتزا رو برداره و سریع بیاد. تو این فاصله، من یکی از دوستامونو دیدم که ظهر هم بهم زنگ زده بود و گفته بود که امروز میاد و ظرفمون رو که از مدت ها پیش، پیشش مونده بود رو برامون میاره (به علاوه ی یه سری نذری توشچشمک). اونجا که دیدمش گفت که من الان باید برم آزمایشگاه و بعدش بهت زنگ می زنم، تا اون موقع رفتین خونه دیگه؟ منم گفتم آره.

با اون خداحافظی کردم و دوستمون رفت. با همسر از اونجا رفتیم مغازه ی عربا! دوباره من بیرون منتظر شدم، همسر رفت تو، سریع آبلیمو و رب ورداشت و اومد و ما بالاخره راهی خونه شدیم!!

اونجا هم بیکار ننشستیم که! از اونجایی که قصد داشتیم که وقتی دوستمون ظرف رو آورد بهش بگیم بیاد خونه و یه چایی بخوره، شروع کردیم به تمیز کردن خونه. من کف خونه رو دستمال کشیدم و همسر هم سرویس و آشپزخونه و گازو تمیز کرد (کلا همیشه تو خونه تمیز کردن، سهم همسر از من بیشترهچشمک).

ساعتای 8.15 اینا دیگه خونه تمیز شده بود و نشستیم رخنامه چک کردیم تا دوستمون بیاد. اونم دقیقا یادم نیست چه ساعتی اومد ولی خب شاید نزدیکای یه ربع به نه بود. یه ساعتی پیشمون نشست و کلی حرف زدیم و نذری ها رو بهمون داد و خداحافظی کرد، رفت.

بعدش باز ما که بیکار ننشستیم که!! من رفتم دوش گرفتم و تو این فاصله، همسر طفلکی به تنهایی دو تا پیتزا رو کاملا آماده کرد که بذاره توی فر. گذاشتیم تو فر و بعدش هم صرف نمودیممژه.

الان هم که دیگه من از خستگی واقعا دارم بیهوش میشم و همسر هم که قبلا بیهوش شدهچشمک!!!

---

پی نوشت 1: ببخشید اگه این روزا چیزایی که می خونین به نظرتون چرت و پرت میاد و واقعا چیز با ارزشی توش نیس! سعی می کنم روزای دیگه دوباره به روال عادی برگردم و چیزای مفیدتری هم هر روز توی نوشته هام باشه.

پی نوشت 2: دیروز واقعا من خیلی خوشحال بودم. آخه اون روزای آخر نزدیک به دفاع همسر یه طوری بود که اصلا زندگیمون عوض شده بود. جمعه که اولین روز بعد از دفاع همسر بود، واقعا احساس می کردم به زندگی برگشتیمنیشخند

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
604

این چه حرفیه عزیزم شما تعهدی نداری که همش مطالب مستند ورفرنس داری بذاری. من خودم شخصا دو سه تابیشتر وبلاگ نمی خونم یعنی وقتی ندارم!1 وسعی میکنم اونایی که از نظر فکری وزندگی به ما بیشتر نزدیک هستن رو انتخاب کنم چون معتقدم گاهی روزمرگی ویادداشتهای یه نفر تو رنج فکری من ،برام مثل یه شهود میمونه!!1 ویه چیز ساده ی زندگی اون برای من یه تلنگری باشه حالا نه دیگه تا این حد!!!( اما چه جوری بگم حس م رو!!![سوال]) مثلا من زمانم لیسانسم کتاب عایشه رو توخوابگاه دست بچه ها دیده بودم ویه نگاهی انداخته بودم اما اون موقع حسم ونگاه الان رو نداشتم. وقتی مطلبت رو خوندم یاد اون موقع افتادم ودوباره خوندمش وکلی حس متفاوت داشتم. یا همین روزمرگی نویسی یاد شرایط شب امتحانای خودم افتادم وبا خودم مرور کردم وبه همسری گفتم اگه منم مینوشتم شاید یه تراژدی باحال از توش در می اومد[نیشخند]. من امروز زود اومدم خونه پر حرفی کردم[چشمک]

گلبرگ

من از خوندن نوشته هات لذت می برم...[قلب]