چیزایی که امروز یاد گرفتم

 

چون امروز شهادت حضرت فاطمه بود (البته نمی دونم برای ما هم بود یا نه! آخه ما موقع ماه رمضون که یکی دو روز با ایران اختلاف داریم!)، تصمیم گرفتم یه کمی راجع به شخصیت حضرت فاطمه مطالعه کنم.

تو تاریخ طبری که من چیزی راجع به حضرت فاطمه پیدا نکردم، به جز اون حادثه ی مربوط به در و اینکه آیا اصلا در خونه ی حضرت علی آتیش زده شده یا نه؟ آیا اصلا اونایی که پشت در بودن، درو باز کردن یا نه؟ و از این جور مسائل که توش اختلاف نظر زیاده و اگه من بنویسم یه سری قطعا میان میگن تو کفر میگی!!

بنابراین تصمیم گرفتم یه سری به تاریخ یعقوبی بزنم. تاریخ یعقوبی اولین بخشش با اتمام حجت حضرت فاطمه و ابوبکر شروع می شه و منم تصمیم گرفتم، همینو اینجا بنویسم، هرچند که خیلی کوتاهه. هرچند قبلا خودم توی سایتا این مناظره رو خونده بودم، ولی الان هم بهم ثابت شد که منبع تاریخی داره و هم اینکه اینجا برای همیشه می مونه.

"فاطمه دختر پیامبر خدا نزد ابوبکر آمد و میراث خود را از پدرش خواستار گردید. پس به او گفت: پیامبر خدا گفته است: انا معشرالانبیاء لانورث، ما ترکنا صدقه، " ما گروه پیامبران میراث نمی دهیم، آنچه به جای می گذاریم صدقه است". پس گفت:" افی الله ان ترث اباک و لاارث ابی، اماقال رسول الله: المرء یحفظ فی ولده"؟ " آیا حکم خداست که تو از پدرت میراث بری و من از پدرم میراث نبرم؟ آیا پیامبر خدا نگفته است : حق مرد درباره ی فرزندانش رعایت می شود؟"

پس ابوبکر گریست."


/ 0 نظر / 6 بازدید