امروز

 

امروز هم هیچ اتفاق خاصی نیفتاد. دوباره از ساعت ده تا یازده و نیم جلسه ی همون استاد مدعو بود. من واقعا عاشق درس دادنش شدم. خیییییلی قشنگ توضیح میداد. اصلا آدم وقتی به زبون اصلی خودش حرف می زنه واقعا یه چیز دیگه است. اینقدر قشنگ انگلیسی حرف می زد و هی گفته هاشو به بیان دیگه میگفت که واقعا آدم شیرفهم که هیچ خرفهم میشد!! یعنی بلانسبت اگه خر هم می بود شنونده، باز می فهمیدنیشخند. هی هم اصرار داشت سوال بپرسین. آخه این قدر واضح توضیح میداد دیگه سوالی نبود!!

یه چیز جالبی هم که گفت این بود که میگفت سوال بپرسین. وقتی یه نفر سوال می پرسه، من مطمئنم این سوال توی ذهن نصف کلاس هست، ولی نمی پرسننیشخند.

بعد از جلسه اش که تقریبا ساعت 12 شروع شد، من دوباره رفتم پیششنیشخند، عین سمجا!!! ولی نه تنها ناراحت نشد، بلکه خوشحال هم شد. بهش گفتم میشه من پروپوزالمو برات بفرستم، برام روش کامنت بذاری؟ گفت البته که میشه چرا که نه. حالا تا اینجاش خب میگی آدم خوبیه، باشه. بعدش که دیگه واقعا منو شرمنده کرد! گفت من واسه تو با فلانی (یکی از استادای دانشکده) صحبت کردم و گفتم چرا به پروپوزال این بنده خدا گیر دادین؟ چه مشکلی داره کارش؟ گفته نه ما اصلا گیر ندادیم که تعجب! ما فقط گفتیم کارشو با کار بقیه مقایسه کنه و کارای دیگه ای که در این زمینه انجام شده چیا هست و اونا چی کار کردن و این میخواد چیکار کنه؟!!!متفکر

حالا من واقعا موندم، طرف به این استاد مدعو دروغ گفته؟ استاد من درست حرف این استاده رو نفهمیده؟ استادم به من بد گفته؟ من بد فهمیدم؟ در مورد این آخری که مطمئنم این طوری نیست، چون بیشتر از سه چهار تا میل از استادم دارم که اینو ثابت می کنه که استادم دقیقا از من میخواد که موضوعو عوض کنم!!!

حالا خدا میدونه مشکل چیه این وسط! به هر حال امشب باید بشینم پروپوزالمو یه سر و سامونی بدم و بفرستم برای این استاد. این بنده خدا اینقدر تو رشته ی ما خداست که من اصلا روم نمیشه اون پروپوزالی که واسه استادم نوشتم رو واسه این بفرستم!

آخه می دونین، در وصف این آدم همین قدر بس که من اون روزی که باهاش ملاقات داشتم کمتر از پنج دقیقه راجع به کار خودم توضیح دادم، شروع کرد ایده دادن و نظر دادن راجع به کارم که این داده هاشو باید زیاد کنی به این دلیل، میتونی از فلان چیزم استفاده کنی و این حرفا!

واسه استاد خودم یه کار کوچیک می خوام انجام بدم، صد مدل باید جمله مو هی به بیان های مختلف بگم تا بفهمه!!

حالا واسه همین میخوام سعی کنم یه کمی پروپوزالمو از حالت کلاس اولی در بیارم که روم بشه واسه اش بفرستمچشمک.

بعد از صحبت کردن با این استاد هم رفتم پیش یکی دیگه از بچه ها (همونی که کارش شبیه من بوده و به خاطر اون دارن به من گیر میدن) که قبلا باهاش قرار گذاشته بودم واسه بعد از جلسه ی امروز. ولی وقتی رفتم گفت من الان وقت ندارم می خوام برم ناهار! آخه جلسه به جای 11:30، 12 هم گذشته بود که تموم شد. بنده ی خدا بهم گفت میتونی یه ساعت دیگه بیای؟ منم گفتم باشه.

اومدم خونه و برنجو پختم و همسر هم مسئولیت درست کردن خورش بادمجون (از نوع کبابی اونم توی فر!) رو قبول کرد. آخه من سرما خورده ام، نمی تونم سرخ کردنی بخورم و اگر هم اون بادمجون رو نمی خوردیم خراب میشد.

خلاصه من فقط برنجو درست کردمو رفتم سر قرارم، اون بنده خدا هم تزشو برای من توضیح داد و من یه کمی روشن تر شدم که کجای کارش چه شباهتی با کار من داره. البته کارمون زیاد طول نکشید و من کمتر از بیست یا بیست و پنج دقیقه بعدش دوباره خونه بودم و بقیه ی غذا رو آماده کردم و میل کردیم.

ظهر هم همسر خوابید، ولی من خوابم نمی برد، آخه اصلا دراز که می شم نمی تونم نفس بکشم. بلند شدم اومدم یه کاری رو که خیلی وقت پیشا انجام داده بودیم ادامه بدم، ببینم روی یه دیتای جدید نتیجه ی بهتری میده یا نه. اگه بده، میشه یه مقاله ی خوب ازش درآورد.

---

به پیشنهاد همسر تقریبا نیم ساعت دیگه می خوایم بریم بیرون.

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
جمعه ي سبز

فهمیده ام از چشم تو تلخ است نگاهت چون رشته ی من رشته ی بادام شناسی ست... موفق باشين

پیرامید

حالا الان چی می شه خب؟ یعنی استادت باعث و بانی همه این مشکلات شده؟ [نگران]