چیزایی که امروز یاد گرفتم

از کتاب عایشه بعد از پیامبر:

آدم این کتابا رو می خونه تازه می فهمه یه عده چرا اینقدر نماد اخلاق بودن، در حالی که الان یه عده به شدت اصرار دارن نماد اسلام و اخلاق باشن و همه جوره به همه تذکر می دن: "ببین مثل من باش"، آخرش هم هیشکی مثل اونا نمیشه!!

طرف از امام حسین سوال می کنه آیا عایشه در کشتن پدر شما دخالت داشت؟

امام حسین هم میگه من در این مورد مطمئن نیستم پس نمی تونم نظر بدم "ولی میدانم که عایشه با خوارج بی ارتباط نبود و در زمان خلافت پدرم شخصی این موضوع را با پدرم در میان گذاشت و گفت چون عایشه ام المومنین با خوارج رابطه دارد بهتر است که پدرم مستمری او را قطع کند.

مقصود آن مرد دوازده هزار درهم مستمری عایشه ام المومنین بود که در زمان حیات پدرم از محل بیت المال به او پرداخته میشد همچنان که سایر همسران رسول الله نیز از بیت المال مستمری دریافت می کردند. ولی پدرم پیشنهاد آن مرد را نپذیرفت و گفت که همسران رسول الله محترم هستند و من مقرری آن ها را قطع نخواهم کرد ولو دشمن من باشند.

 

آیا واقعا الان هم کسانی هستند که حاضرن از بیت المال به دشمنشون سهم بدن؟!!!متفکر

--

پی نوشت: من تصور شخصیم اینه که اون مستمری این طوری نبوده که به خاطر اینکه همسر پیامبر باشن بهشون داده بشه، بلکه به خاطر این بوده که شوهر نداشتن ولی مطمئن نیستم. فقط خواستم شفاف سازی کنم که اگه کسی میخواد بپرسه چرا زنای پیامبر از بیت المال سهم داشتن و بقیه نداشتن، ممکنه تصورش اشتباه باشه و زنای دیگه ای هم از بیت المال سهم داشته باشه. هر کس میخواد بیشتر بدونه باید بره تحقیق کنه، بنده مسئولیتی ندارمچشمک

/ 1 نظر / 7 بازدید

نوشته شده زنانی ک بی سرپرست بودن مثل ام سلمه و بیت المال موجودیش خوب نبود پیامبر پیشنهاد کرد ک مردان عرب بیان با این زنها ازدواج کنن ک هزینش از گردن دولت خارج شه پس چطوره ک عایشه و زنای دیگر پیامبر در زمان حیات ایشون مستمری میگرفتن؟؟؟؟؟