این دو روزی که گذشت

 

این دو روز همه اش یه ریز درگیر این کارای دانشگاه بودم. تازه فهمیدم که اون برنامه ای که اون دفعه اجرا کردن و نتیجه شو هم به استاد دادم یه عالمه ایراد داشته!! نشستم این دو روز ایرادای اونو رفع کردم و یه کم دیگه پروژه ام رو پیش بردم. آخه فردا با استاد قرار دارم. قرار بود یه فایل هم براش بنویسم که چیکار کردم و دارم چیکار می کنم و از این حرفا. تا همین امروز صبح من هنوز داشتم روی پروژه ام کار می کردم. فقط از صبح تا عصری نشستم اون فایل رو نوشتم. البته خدا رو شکر نوشتنش زیاد طول نکشید، چون حداقل من خودم یه چیزایی تو ذهنم بود که بنویسم، حالا اینکه چقدر اون چیزایی که من نوشتم با چیزایی که توی ذهن استاد بوده همپوشانی داشته رو نمی دونم و فردا معلوم میشه چشمک، البته امیدوارم زیاد ایراد نگیره، چون واقعا نوشتن چیزیه که ما ایرانی ها ازش فراری ایم و این آلمانی ها به شدت بهش علاقه مند (این تجربه ی من و دوستای من با همهنیشخند) !!!

کلا استاد بیشترین انتظارش از من برای این یهفته، دادن همین فایلی بود که من فقط امروزو روش وقت گذاشتم. حالا بگو بقیه ی وقتمو چیکار کردم؟ نشستم برنامه ام رو درست کردم، به این امید که نتیجه ی نهایی رو بگیرم و اضافه بر سازمان بهش نشون بدم. ولی خب وقتی که همه چی رو انجام دادم و به مرحله ی یکی به آخری رسیدم، تازه متوجه شدم که فایل نتیجه ی درست رو ندارم. یه فایلی باید باشه که ما بهش میگیم gold standard، یعنی مثلا فرض کنید من روی یه داده ای کار می کنم و برنامه ی من قراره فعل ها رو پیدا کنه، خب  مسلما برای ارزیابی اینکه برنامه ام چطوری کار می کنه نیاز به یه داده ای دارم که توش فعل ها مشخص باشن! به اون فایل (که در واقع آدم باهاش برنامه اش رو ارزیابی می کنه) میگن gold standard. حالا من این فایلو برای این داده ها ندارم و بنابراین برای فردا چیزی ندارم که به استادم ارائه بدم!!!

حالا به دو نفر ایمیل زدم، تا ببینم کی می تونم این داده ی gold standard رو داشته باشم.

پروژه ام پیشرفت خوبی داشت، حداقل به نظر خودم! یه کمی تغییرش دادم و موفق شدم نتیجه اش رو در یک حالت 4 درصد و در حالت دیگه ای حدود 20 درصد بهبود بدم. اگه همین جوری پیش بره می تونم انتظار نتیجه ی نسبتا خوبی رو روی داده های اصلی داشته باشم که اگه این طور باشه، می تونم بگم تا آخر امسال (214) اگه خدا بخواد درسم تموم میشه (ولی خب خودتون شاهدین دیگه چقدر اگر اگر شد نیشخند).

---

عصری با همسر رفتیم خرید و همسر عزیز که امروز زحمت درست کردن یه فسنجون خوشمزه با گوشت قلقلی رو کشیده بود، الان داره کالباس خرد می کنه برای یه پیتزای خوشمزه بغل. بسسسیار از داشتن چنین همسر مهربانی به خود می بالیم مژه.

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
صبا

به به مبارکا باشه. 20% بهبود خیلی عالیه.[قلب] من که خیلی خوشحال شدم. من از حالا بگم به فکر شیرینی فارغ التحصیلی واسه ما هم باش.[چشمک]