امروز

 

امروز رفتم استادو دیدم. خدا رو شکر تقریبا همه چی به خیر و خوشی گذشت.

راجع به سه تا موضوع صحبت کردیم. اول از همه، اسلایدهای کنفرانسی که سه چهار روز دیگه باید بدم تو یه کشور دیگه. دوم راجع به قرارداد جدیدی که باید ببندم و سوم راجع به خودم کارم که قراره چی بشه.

خدا رو شکر هر سه تاش خوب بود. اسلایدا که تقریبا همه چیش آماده بود. فقط یکی دو تا نکته موند که از استاد پرسیدم و حل شد.

در مورد قرارداد کاریم، معلوم شد که بنده عملا یک عدد مترسک هستم که میرم سر کلاس سمینار بچه ها خنثی. حدود بیست دقیقه ای صحبت کردیم راجع به این موضوع. آخه من اصلا نمی دونم اینا چه پیش زمینه ای راجع به این موضوع دارن، نمی دونم توی ترم های پیش چی خوندن. مخصوصا که اینا رشته ی ما رو از لیسانس دارن! در حالی که ما تو ایران اصلا لیسانس این رشته رو نداریم و ما کلا خبر نداریم اگه قرار باشه این رشته لیسانس داشته باشه، چی توش تدریس میشه.

معلوم شد که اولا هم بچه های لیسانس و هم بچه های ارشد می تونن تو این درس سمینار شرکت کنن!! من نمی فهمم چطوری!! و نمی فهمم تر که چطوری من باید به اینا نمره بدم!! آخه بچه ی لیسانس کجا با بچه ی ارشد قابل مقایسه است؟!! گناه دارن خب! دیگه اینکه معلوم شد که بعضی از این بچه ها کلا از بیخ عربن تو این موضوع! بعضی ها وضعشون بهتره و حداقل به اندازه ی یه جلسه ی یه درس اطلاع دارن راجع به موضوع!

و از همه مهم تر معلوم تر شد که بچه های اینجا هم از خودمونن نیشخند. هفته ی آخر سالو نمیان! وقتی میان هاج و واج استادو نگاه می کنن و وقتی میگی سوال بپرسین، هیش کی هیچی نمیگه نیشخند، وقتی بهشون میگی اسلایداتونو آماده کنین، تا دقیقه ی نود آماده نمی کنن چشمک و کلا مثل خودمونن دیگه!!

و منم قرار نیست کاری بکنم. هر کس میاد ارائه میده و من فقط گوش میدم نیشخند.

اما یه نکته ی جالب کار این کلاس، حداقل توی این دانشگاه و حداقل با استاد من، اینه که اینا یه کار بیشتر از کلاس های سمینار ما می کنن و اونم اینه که هر کس باید دو تا ارائه بده. یه ارائه ی کامل برای یه مقاله و یه ارائه ی پنج تا ده دقیقه ای در مورد نقاط ضعف یه مقاله ی دیگه (نه همون مقاله ای که خودش ارائه داده) و باید توی این ارائه ی دوم راجع به اینکه نویسنده های مقاله چه کاری می تونستن بکنن و نکردن یا کدوم قسمت رو خوب توضیح ندادن و این چیزا صحبت کنن.

این ارائه ی دوم بهشون کمک می کنه یاد بگیرن یه مقاله رو به چالش بکشن و نقدش کنن.

من تا حالا تو ایران ندیدم همچین چیزی باشه توی کلاسا. واسم جالب بود و به نظرم چیز مفیدیه.

خلاصه که فعلا قراره من یه سمینارو قبول کنم تو شهر استاد و چون یه روز در هفته بیشتر نیست، همین جا دنبال خونه می گردیم و من هفته ای یه بار میرم اون یکی شهر. قراردادو هم از اول آگوست می بندم، در حالی که از اول اکتبر میرم سر کلاس! حقوقش هم الحمدلله خیلی خوبه.

مورد آخری که با استادم صحبت کردم، کارم بود. استاد ایده مو قبول کرد و گفت جالبه، ولی خب باید پیاده سازیش کنم تا معلوم بشه چقدر مفیده. امیدوارم که این طور باشه و واقعا باعث بهبود نتیجه هام بشه.

استادمم که کلا تو هپروته. من فقط می تونم به خدا امیدوار باشم در این زمینه!

آخه من انتظار داشتم الان میرم استاد یه عالمه ایده به ایده ی من اضافه کنه و هی بگه مثلا فلان کارم می شه کرد با این روش. ولی دریییییییییغ. تازه استاد روش منو به چالش می کشید که خب این چه فایده ای داره؟!! چهار تا فایده شو که گفتم گفت خب قانع شدم که این روش خوبه!

جالبش اینه که یه سری از اون ایده ها کلا یهویی به ذهن من می رسید و من از قبل برنامه ریزی نکرده بودم راجع بهشون! ولی استادم ذهنش اندازه ی منم باز نبود که با دیدن ایده، بتونه ایده رو پر و بالش بده و بزرگترش کنه!!

حالا، توکل می کنیم به خدا، ببینیم چی میشه دیگه. امیدوارم روزای بهتری در پیش داشته باشیم لبخند.

 

/ 3 نظر / 2 بازدید
صبا

خدا رو شکر که همه چی اینقدر خوب پیش رفت. انگار که من خودم تو این شرایط باشم و خوشحالم از اینکه لازم نیست برید یه شهر دیگه و قراردادت به خوبی تمدید شد. تازه خوشحالم که کلاس سمینار رو میری چون قطعا تجربه خیلی خوبی واست میشه.[قلب]

فهیان

خیلی خوب شد،حالا میشه یک نفس راحت کشید،شاید اصلا اینکه تند تند ایده به ذهنتون میرسیده به خاطر آرامش حاصل از جابه جانشدن بوده.شاید هم وسیله ای برای این اتفاق.به هر حال خوشحالم.چه خوب.

لیلی

فکر کنم خاطراتت از سر کلاس و شیطنت هاشون برای ما از دید یک استاد جالب باشه