یه روز خوب

 

از چند روز پیش با بچه ها قرار گذاشته بودیم که امروز بریم بیرون جوجه کباب کنیم.

همین کارو هم کردیم. البته دیروز هوا خیلی بارونی بود و هواشناسی هم می گفت که قراره امروز هم ابری باشه ولی ما از رو نرفتیم و گفتیم اگه قرار باشه صبر کنیم که هوا آفتابی باشه، معلوم نیست کی بتونیم بریم چشمک. واسه همین گفتیم برنامه مونو کنسل نمی کنم و در کمال اقتدار می ریم کباب می کنیم لبخند.

دیروز با دوستامون رفتیم بیرون، هم خرید کردیم، هم بعدش رفتیم سلف دانشگاه و صحبت کردیم و یه چیزی خوردیم.

دیشب ما دو تا مرغ خریدیم که سینه هاشو قطعه قطعه کنیم برای کباب امروز. شب که نمی تونستیم این کارو بکنیم چون مرغا یخ داشتن. برای همین اول مرغا رو گذاشتیم کنار، توی دمای خونه تا یخش باز بشه. ولی شب که می خواستیم بخوابیم گفتیم شاید خراب بشه و گذاشتیمشون توی یخچال، ولی نذاشتیم تو فریزر.

خلاصه، صبح که بلند شدیم دیدیم هنوزم یخ دارن!!! البته زیاد یخ نداشتن ولی خب بهتر بود دیشب نمی ذاشتیمشون توی یخچال.

به هر حال، به هر شکلی که بود با همسر نشستیم مرغا رو تیکه تیکه کردیم. واقعا سخت بود برامون. ما تا حالا از این کارا نکرده بودیم. همیشه جوجه ی آماده گرفته بودیم از بیرون!

بعدش هم سریع زعفرون و پیاز و آبلیمو رو آماده کردیم و تیکه های مرغو گذاشتیم توش. تقریبا ساعت 10 این کارا انجام شده بود.

قرارمون ساعت 1 بود. از اونجایی که قرار بود منقلو ما ببریم و بردش یه خرده سخت بود، دوستامون که ماشین داشتن گفتن میان دنبالمون تا با هم بریم.

ما هم همون ده دقیقه به یکی که قرار گذاشته بودیم سر قرارمون آماده بودیم و از اونجا با هم رفتیم. اون یکی دوستامون زودتر اومده بودن و منتظر ما بودن. یکی از بچه ها هم که قبلا گفته بود نمیاد، اومده بود! شدیم هفت نفر.

همین که رفتیم بچه ها گفتن شروع کنیم به آماده کردن زغال و منقل و این حرفا. اولش من دوست داشتم که یه کمی چیزی می خوردیم و صحبت می کردیم و بعد می رفتیم پای منقل و آتیش درست کردن، ولی بعدا که دیدم چقدر گشنمه خوشحال شدم که مخالفتی نکردم با اینکه از اول آتیش درست کنن نیشخند.

ساعت 2:30 اینا دیگه غذا آماده شده بود و شروع کردیم به خوردن. بعد از اینکه غذا رو خوردیم هم بلال کباب کردیم و اونم خوردیم. چایی و تخمه و چیپش و این چیزا هم که همیشه هست دیگه!

بعدش گفتیم بریم یه کمی بازی کنیم. یه تو بسکتبال داشتیم که خیلی کم باد بود. می زدی زمین کلا نیم متر بیشتر نمی اومد بالا! ولی خب چاره ای نداشتیم دیگه.

یه زمین اونجایی که رفته بودیم بود که توش هم دروازه ی فوتبال داشت، هم تور بسکتبال ولی خب وقتی بچه ها اونجا داشتن فوتبال بازی می کردن نمی شد هم زمان بسکتبال بازی کرد. فقط می شد پنالتی زد توی تور بسکتبال. ولی اولش هر دو تا پر بودن. یعنی هم یه عده داشتن فوتبال بازی می کردن و هم یه عده داشتن بسکتبال بازی می کردن.

ما هم دیدیم دو تا وسیله ی بازی دیگه هست، رفتیم با اونا بازی کنیم. دو تا شکلک کله ی آدم بودن که هر کدومشون چششون بزرگتر از یه توپ بود و یکی از چشمای این کلمه ها خالی بود. به عبارتی باید توپو شوت می کردی یا با دست پرت می کردی تا از توی اون سوراخ رد بشه.

اولش گفتیم این مال بچه هاست و این حرفا. ولی وقتی رفتیم بازی رو شروع کردیم دیدیم همچین بچگونه هم نیست بازیش!! سخته!

هنوز دو سه بار بیشتر توپو هر کدوممون پرت نکرده بودیم که اون گروهی که بسکتبال بازی می کردن رفتن. ما هم سریع رفتیم تو زمین بسکتبال و شروع کردیم به پنالتی زدن.

دو تا گروه بودیم، یه گروه سه نفری و یه گروه چهارنفری. برای اینکه برابر بشه، هر گروه هشت بار توپو می زد. یعنی برای گروه ما که چهار نفر بودیم نفری دو تا و اون یکی گروه نفری بیشتر از دو تا سهمشون می شد.

به هر حال قرار شد تا 20 بازی کنیم. یعنی هر گروهی که به بیست رسید بازی تموم میشد.

این دوستامون ظاهرا از ما خیلی ورزشکارتر بودن. یعنی من و همسر کلا از همه ضعیف تر بودیم تو تیم نیشخند ولی خب خدا رو شکر در نهایت گروه ما برد و ما خیلی ضایع نشدیم چشمک. البته بردمون خیلی مرزی بود، 20-19 بردیم لبخند.

من که الان کلی دستام درد می کنه. آخه واسه من که چند ساله واقعا غیر از تایپ کار دیگه ای با دستام نکردم، اصلا عادی نبود پرت کردن توپ و این جور ورزشایی که واقعا به قدرت دست نیاز داشت.

فکر کنم باید یه کمی بیشتر دستامو ورزش بدم!

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
لیلی

ما کامپیوتری ها کلا فقط انگشت هامون ورزش می کنه!

پیرامید

شما چرا زودتر رفتید سیزده به در؟ [ابرو]