جواب از من بپرسید

 

سوال اینه:

من آخر سپتامبر دارم میام آلمان تا آخر اکتبر با ویزا توریستی. میتونم مدارکمو بیارم و همونجا اپلای بگیرم.قبول می کنن؟ و اینکه اون موقع حراج هست یا نه؟ و اینکه غیر از h&m و c&a کجاها ارزونتره؟ و اینکه تو اکتبر اونا چند درجه هست؟

جواب:

در کل تا جایی که من میدونم سپتامبر و اکتبر فصل اپلای کردن نیست. ددلاین درخواست ها مشخصه و برای ترم اکتبر معمولا تو جولای اینا دیگه تموم میشه، کم و بیش تا آگوست هم میگیرن. برای ترم بعدی هم فک می کنم حدود فوریه و ژانویه و ایناست. اما از اونجایی که این تاریخ، تاریخ ددلاین هست، شما هر زمانی که از ددلاین قبلی گذشته باشه می تونین برای ترم بعدی اپلای کنین.

اینجا ترم ها رو میگن ترم زمستون و تابستون (تو آمریکا میگن پاییز و بهار). برای ترم زمستون، فرض کنید شما باید تا آخر جولای اقدام کنین. بنابراین اگه شما اول آگوست اقدام کنین، برای ترم بعدی، یعنی ترم تابستون بررسی می شین و ددلاین ترم تابستون هم همون طور که گفتم معمولا ژانویه یا فوریه هست. بنابراین، شما می تونین اپلای کنین، اما این معنیش این نیست که نتیجه رو زودتر می گیرین. اکثر دانشگاه صبر می کنن همه ی مدارک برسه، بعد از اتمام ددلاین شروع به بررسی میکنن.

تنها کمکی که اومدن اینجا به شما میگنه اینه که مدارکتونو با قیمت ارزونتر و تو داخل آلمان پست می کنین، همین. وگرنه روی خود پذیرش گرفتن شما تاثیری نداره.

در مورد حراج تو ماه اکتبر فکر نمی کنم چیزی پیدا کنین. الان دیگه حراجی ها تموم شده، یعنی لباس های تابستونی رو حراج زدن رفته، لباس های زمستونی هم که بعد از اتمام فصل سرما حراج می خورن.

فروشگاهای ارزون هم، واقعا از C and a و H and M ارزونتر نداریم. شهر ما هم شهر کوچیکیه، همه ی مارک ها رو نداره که من بتونم اطلاعات جامعی بهتون بدم، اما اون چیزی که من تو شهر خودمون دیدم اینه که jack and jones یه مارکیه که ارزون نیست، ولی خب بد هم نیست قیمتاش. اما vermoda یه مارک دیگه است که با همون جک اند جونز کار می کنه، اما قیمت هاش خیلی مناسب تره. همین طور مارک only.

فروشگاه mango هم هست که لباس های نسبتا شیکی داره و "به نسبت شیک بودنش" قیمتش مناسبه، اما ارزون نیست.

یه مارکی هست به اسم manguum که ارزونه (اینو با اون mango بالا اشتباه نگیرین).

ضمنا تمام این مارک هایی که گفتم فروشگاه آنلاین دارن، می تونین قمیتاشونو چک کنین. برای سرچ هم مثلا بزنین mango online kaufen تا سایت آلمانیشو رو براتون بیاره و قیمتهای آلمانو ببینین. چون این فروشگاها قیمتاشون تو کشورای مختلف فرق داره.

دما هم اینجا سال به سال و شهر به شهر فرق داره. بهترین راه اینه که قبل از اومدنتون با این سایت، دما رو برای شهر مد نظرتون چک کنین. دما همین الان حدود 15 تا 20 هست (یعنی تو گرم ترین حالت، سر ظهر، به 20 می رسه). اگه به همین منوال پیش بره، تو اکتبر سردتر میشه. به نظرم بهتره گرم ترین حالتشو همون 17 18 حساب کنین.


/ 0 نظر / 9 بازدید