برای فردا آماده باشین!

 

امروز (برای ما هنوز شنبه است) جلسه ی قرآنمون بود. فردا با دو تا پست قرآنی در خدمتتون خواهم بود لبخند. یکیش آیه هایی که دوستمون در آورده بودن از سهم قرآن خودشون و یکی هم بحث هایی که تو جلسه ی قرآنمون شد لبخند.

--

امروز دوازدهمین روزی بود که روزه داشتم.

/ 9 نظر / 3 بازدید

bavar kon niazi be aelan e omumi nist bavr kon bavar kon inha hameh daroonie niazi nist ealamesh koni kash zendegi tu alman baes mishod az in borungeraee dast bardarim o darungara beshim ey kash

خواننده خاموش

من اولین باره که توی این وبلاگ کامنت میذارم. در حقیقت خواننده خاموش این وبلاگ بودم. حالا روی صحبتم با شمایی هست که در ساعت 1:33 کامنت گذاشتید. 1. دختر معمولی در توضیح وبلاگش نوشته که داره روزمره های زندگیشو مینویسه. بنابراین این پست و تمام پست های قبلی که شما کامنت گذاشته بودید جز روزمره های دختر معمولی است. بنابراین با توضیح شما در تضاده. 2. اگر شما تمام پست های این وبلاگ یا حداقل مواردی که مربوط به آلمان است رو خوده باشید متوجه خواهید شد که دختر معمولی تنها از معایب آلمان نگفته، بلکه از مزایای آلمان هم گفته. من فکر میکنم ایشون در تلاشند که یه تصویر واقعی از آلمان رو بقیه نشون بدند. 3. نمیدونم شما چند ساله که توی آلمان دارید زندگی میکنید. اما مطمئن هستم در طول مدت زندگیتون در آلمان با مشکلات عدیده ای روبرو شدید ولی شما جرات بیان کردنش رو ندارید. چون به احتمال بسیار زیاد شما از اون دست ایرانی هایی هستید که واسه دیگران ار آلمان مدینه فاضله ساختید و در نتیجه نمیتونید از کاستی های آلمان برای بقیه بگید و متاسفانه این مسئله تقریبا برای اکثر ایرانی های آلمان صحت داره.

خواننده خاموش

اگر مایل باشید حاضرم با شما درباره این موضوع بحث کنم. البته در محیطی غیر از اینجا. چون اینجا یه وبلاگ شخصی هستش (البته اگر دختر معمولی اجازه بدند همین جا هم حاضر به مباحثه هستم).

پیمان

با تشکر از خواننده خاموش، خواهشمندیم خانم دختر معمولی از تایید کامنتهای توهین آمیز و دارای بار منفی پرهیز فرمایند. این کامنتها به درد هیچکس نمی خوره و فقط انرژی منفی منتقل می کنه. هر خواننده ای می تونه راجع به نویسنده وبلاگ قضاوت خودش رو داشته باشه اما اگه کسی اعتراضی به مطلبی یا کلیت وبلاگ داره راههای محترمانه ای هم هست. باید تمرین کنیم به هم احترام بذاریم. با تشکر از خانم دختر معمولی و وبلاگ عالیشون.

پیمان

خواهش می کنم، ممنون از توجهتون. بالاخره صاحب خونه شما هستید و نظرتون برای همه ما خوانندگان محترمه. امیدوارم هر تصمیمی که می گیرین به خیر و صلاح باشه.

salam hal e shoma? yek jaee ghara begzarim va hameh ham bian va beshinam begapim dar mored e in hes e khodshiftegi!! masalan baray e shanbeh hafteh dige mitunim biaym mcdonald dakhel hbf.. ok? omidvaram ba dast por biayd ta naghd konim hameh e in neveshteha ro

خواننده خاموش

سلام، ممنون. 1. چرا فکر میکنید من و شما توی یه شهر زندگی میکنیم که بخواهیم توی مک دونالد هاوپت باهن هف قرار بذاریم برای بحث کردن؟ فکر میکنم کاملا واقفید که اصلا عقلانی نیست من و یا شما بخواهیم واسه این موضوع بریم یه شهر دیگه. 2. منظور من از یه جایی غیر از اینجا برای مباحثه، یه فضای مجازی بود. مثل اسکایپ، اووو و ... . دلیلش هم این بود که میخواستم بقیه خوانندگان این وبلاگ در جریان باشند. چون اگه فضای مجازی باشه، محدودیتی برای افرادی که در ایران زندگی میکنند هم نبود. خب خوشبختانه دختر معمولی قراره یه پست راجع به این موضوع بذاره و ما میتونیم بدون تایید ایشون کامنت بذاریم. 3. دوباره خدمتتون عرض کنم که دختر معمولی داره روزمره هاشو مینویسه. بنابراین این روزمره نویسی تمام اتفاقات بد و خوب زندگی ایشون که مطمئنا برخیشون مربوط به فرهنگ و قوانین آلمان هست رو شامل میشه. 4. من و شما قرار نیست راجع به ویژگی های شخصیتی دختر معمولی بحث کنیم. چون اصلا به ما ربطی نداره و اگه ما این ویژگی ها رو دوست نداریم، نباید اصرار به خوندن این وبلاگ داشته باشیم. ما قرار نیست نوشته های این وبلاگ رو نقد کنیم. (ادامه در کامنت بعدی)

خواننده خاموش

(ادامه کامنت قبلی): البته اگه شما چیزی رو دیدید که دختر معمولی نوشته و خلاف واقعیت آلمان هست، میشه روی اون هم بحث کرد. همانطور که گفتم خلاف واقعیت، نه اینکه مثلا دختر معمولی از کثیفی بعد از مراسم زیلوستر خوشش نیومده، ما بیایم بحث کنیم که چرا خوشش نیومده و این رو تو وبلاگش گفته. چون مسائلی از این دست خارج از بحث ماست. 5. مطمئن باشید با دست پر برای بحث آماده ام. البته فقط درباره نقد آلمان. لازم به ذکر است که هدف بنده مقایسه ایران و آلمان نیست. فقط میخوام مشکلات و معایبی که در آلمان هست رو مطرح کنم. فارغ از این که آیا ایران یا بقیه کشورها چگونه هستند. شاید بشه گفت هدف اصلیم از این بحث همان هدفی است که دختر معمولی در پست هایی که مربوط به آلمان هست دنبال کرده و آن به تصویر کشیدن یه چهره واقعی از آلمان است. 6. دوباره بهتون پیشنهاد میکنم که بقیه پست های دختر معمولی راجع به آلمان رو هم بخونید. مطمئنم متوجه میشید که ایشون برخی از مزایای آلمان رو هم مطرح کردند. (ادامه در کامنت بعدی)

خواننده خاموش

(ادامه کامنت قبلی): البته باید در نظر گرفت که دختر معمولی فقط مواردی رو مطرح کردند که خودشون باهاش برخورد کردند و از دید من بسیاری از معایب و مزایای آلمان رو مطرح نکردند. به عنوان مثال موضوع نشانه های نژادپرستی در آلمان به عنوان یکی از عیب های آلمان و موضوع پوشش همگانی بیمه به عنوان یکی از مزایای آلمان.