روزمره

 

امروز عملا هیچ کار قابل به عرضی نکردم! نمی دونم چرا بعضی روزام انقد بی حرفن! راجع بهشون هیچی نمی تونم بگم.

دیشب ساعت از 12:30 گذشته بود که رفتیم بخوابیم. نمی دونم کی خوابم برد. صبح هم که همسر رفت من خوابم می اومد، به خوابم ادامه دادم (البته با چاشنی تلق و تولوق همسر واسه رفتن چشمک).

بعد از رفتن همسر دوباره خوابم برد که ساعتای 9 با تلفن همسر بیدار شدم. گفت لپ تاپشو جا گذاشته، برمی گرده که ببره. من باید تا ایستگاه ترم براش ببرم که کلاسش خیلی دیر نشه دیگه.

امروز ارائه داشت، باید لپ تاپشو می برد. البته تازه امروز لو داده که دیروز و پریروز هم هی یادش می رفته لپ تاپشو ببره، واسه همین ارائش امروزه چشمک!!

به هر حال من لپ تاپو براش بردم. یه بسته ی پستی هم داشتیم که دو سه روز پیش برامون اومده بود ولی ما خونه نبودیم. یه برگه توی صندوقمون انداخته بودن که گفته بود باید تو اولین روز کاری بریم فلان شعبه و بسته رو بگیریم. اون برگه رو هم ورداشتم که برم بسته رو هم بگیرم، آخه آدرس اون شعبه ی پست خیلی نزدیک بود به ایستگاه ترم.

منتظر هیچ بسته ای نبودیم، و اتفاقا برامون جالب بود بدونیم کی برامون چیزی پست کرده؟

وقتی رسیدم ایستگاه قطار هنوز قطار نیومده بود، دو سه دقیقه ای اونجا بودم که قطار اومد، همسر پیاده شد، لپ تاپو گرفت و منتظر شد تا با قطار بعدی برگرده.

منم رفتم پست و بستمونو گرفتم. همین که بسته رو آورد فهمیدم چیه. یکی از دوستامون که قبلا اینجا بود ولی ایران ایرانه یه سری کتاب لازم داشت که ما دفعه ی پیش که یه سری از بچه ها می رفتن ایران، کتابا رو واسش از کتابخونه گرفتیم و فرستادیم. ولی اون نتونسته بودم کتابا رو به موقع به دوستامون برسونه تا برگردونن. واسه همین گفت براتون پست می کنم.

ما واقعا خدا خدا می کردیم پست بیاره کتابا رو. آخه پست عادی فرستاده بود! فکر کن کتاب کتابخونه که اگه گم بشه باید خدا یورو پول بدیمو با پست عادی فرستاده بود نگران.

خدا رو شکر که آوردن. کلی خوشحال شدم دیدم روی بسته ی پستی نوشته پست ایران! به همسر هم زنگ زدم، گفتم بسته چی بود.

آوردم خونه دیدم خدا رو باید دوباره هم شکر کنم که بسته رسیده! دوستمون کد پستی رو اشتباه نوشته!!!

ولی واقعا چقد پست گرون شده! روی بسته نوشته 73 تومن. نمی دونم اگه می خواست با DHL بفرسته چقدر میشد؟سوال

  --

ناهار بادمجون خوردیم بعد از مدت هاااااااا. اینجا بادمجون تو بعضی فصل ها خیلی غذای اعیانی ای حساب میشه واسه ما ایرانی ها نیشخند. آخه قیمتش از برنج خیلی گرون تر در میاد. مثلا دو تا بادمجون توی یه بسته است، آدم می خره حدود 2.30 یورو! (برای مقایسه بگم، یه کیلو مرغ قیمتش حدود 2.5 یورو میشه، یه کیلو برنج خوب هم همون حدود 2.5 یورو میشه).

الان فهمیدین ما چقدر امروز ناهار اشرافیانه ای داشتیم؟ چشمک البته نگران نباشین، ما از این پولا خرج نمی کنیم. الان فصل ارزونی بادمجونه. دونه ای 35 سنته نیشخند.

---

پی نوشت 1: از همه ی دوستانی که روزه میگرن عذرخواهی می کنم که ما روزه نمی گیریم. به بزرگواری خودتون ببخشید و التماس دعا. ما پارسال روزه گرفتیم پدرمون در اومد که هیچ، تا همین چند ماه پیش من هنوز با مشکلات پزشکیش و دکتر و دوا و درمونش درگیر بودم! فکر می کنم کمتر از دو ماهه که کاملا خوب شدم. همش هم به خاطر این بود که دکتر می گفت آب نخوردین.

پی نوشت 2:

پریروز که خونه ی دوستامون بودیم بحث شد راجع به زمان اذون صبح. طبق مرکز اسلامی هامبورگ اذون صبح حدودا ساعتای 1:15، 1:30 اینائه تو شهرهای مختلف آلمان. ولی یکی از بچه ها می گفت با تقویم های نجومی مختلفی چک کرده (منظورم تقویم هایی که بر اساس شرع هستن نیست، تقویم هایی که دقیقا از نظر علمی راجع به طلوع و غروب خورشید نظر میدن) و طبق اونا ساعت اذون حدود 3:30 میشه!!

جالبه که می گفت یکی از این تقویما رو با اوقات شرعی شهرهای مختلف ایرانم چک کرده و دیده با همشون 30 دقیقه اختلاف داره، با احتساب اون سی دقیقه هم اذون صبح میشه همون 3 و خرده ای!

حالا واقعا واسه من سواله، آخه اختلاف تو اذون صبح دو ساعت؟!!خنثی

 

/ 1 نظر / 6 بازدید
پیرامید

تقویم نجومی دیگه چی بید؟ مگه این تقویمایی که ما داریم، نجومی نیستن؟ اینایی که چاپ میشه تو ایران رو می گما!