پست مخاطب خاص دار!

 

این پست مخاطب خاص دارد!

از همه ی دوستانی که خصوصی یا عمومی بهم راجع به کامنت هایی که اخیرا به صورت خصوصی یا عمومی دریافت می کنم اطلاع رسانی کردن متشکرم ولی با این وجود من لازم دیدم یه چیزای مختصری رو جواب بدم.

علی، حمید، ندا و سایر دوستان قبلا خارج نشین بوده ی عزیز!

اولا من وبلاگ شما رو معرفی نمی کنم توی وبلاگم چون به نظرم چیزایی که می نویسین درست نیست ولی با وبلاگتون مشکلی ندارم که بخوام بیام خصوصی نظر بذارم و علتشو بگم!!! هر کس حق داره توی وبلاگش هرچی دوست داره بنویسه. شما هی توی وبلاگتون می نویسین نرین خارج، نرین خارج، نرین خارج! ولی من اصلا دارم راجع به مرحله ی دیگه ای می نویسم! من دارم میگم "اگه" اومدین خارج، چطوری خرج کنین، چطوری رفتار کنین، چطوری کاراتونو راحت تر انجام بدین. من راجع به "تصمیم" اینکه طرف به کدوم کشور بره یا نه، یا اصلا بره یا نه، کاری ندارم. اصلا مخاطب های وبلاگ من از مخاطب های وبلاگ شما جدان! شما دارین برای کسایی می نویسین که می خوان با پول باباشون بیان، در حالی که من برای کسایی می نویسم که به هر دلیلی الان دارن میان، پس اصلا به نظر من بحث کردن ما کار بیهوده ایه!

از این گذشته، هر کس از زاویه ی خودش به دنیا نگاه می کنه، مثلا شما آدمی هستین که یه  سفر سه روزه تون توی آلمان با هتلش میشه 1000 یورو (طبق گفته ی وبلاگ خودتون)! ولی من و همسرم الان سفر خارجی رفتیم به رم و برگشتیم هر دومون با هم 500 یورو هم خرج نکردیم! خب مشخصا دید ما با هم فرق داره، چون توقعامون فرق داره، شما توی وبلاگتون راجع به قیمت دیسکو نوشتین، در حالی که من حتی یک بار به ذهنم خطور نکرده که بخوام برم دیسکو، چه برسه به اینکه بخوام قیمتشو در بیارم! خب مشخصه که ما نظرامون هم در مورد آلمان با هم متفاوت خواهد بود. اصلا دلیلی برای بحث کردن وجود نداره!

شما یا دوست شما فرمودین من چه سودی بهم میرسه که مردمو راهنمایی کنم که برن پولاشونو بریزن تو جیب آلمانی ها!!! در حالی که من هیچ جای وبلاگم چنین چیزی نگفتم! من خودم با بورس آلمانی ها اینجام، کی به کسی گفتم با پول بابات بلند شو بیا؟!!اصلا من کی کسی رو تشویق به اومدن به آلمان کردم؟!!! من فقط گفتم اگر احیانا اومدین، بهتره یه سری اطلاعات داشته باشین و من اون اطلاعات رو در اختیار طرف می ذارم. همه اش هم، همون طور که قبلا گفتم، دقیقا با توجه به تجربیات خودم یا دوستان بسیار بسیار نزدیکمه. حالا اینکه بلاروس سه ساله اقامت میده یا نه رو من نمی دونم، ولی آلمانو می دونم که با سه سال پرداخت مالیات اقامت میده و اینم توی وبلاگم توضیح دادم. یا مثلا اینکه جرم کیفری داره طرف یا نه، حتی به ذهن من خطور هم نکرده بود تا اینکه شما گفتین!! والا من با دزد و آدمکش که آشنا نیستم که ببینم روند کار اونا چطوره! من هرچی میگم دقیقا راجع به دانشجو میگم، زندگی دانشجویی، مسافرت دانشجویی، خونه ی دانشجویی و ... .

نکته ی آخر هم اینکه، من دیگه پستی رو به شما اختصاص نمیدم، شما می تونین به کار خودتون ادامه بدین، زاویه ی دید شما همونی هست که توی وبلاگتون نوشتین و اشکالی هم نداره، ولی نمیشه آدم همه رو مجبور کنه که مثل اون فکر کنن که! ضمنا برای جلوگیری از تنش های احتمالی ممکنه کامنت هاتون رو بدون خوندن پاک کنم، چون من اصلا دوست ندارم وبلاگ قشنگ و شاد و روزمره نویسی من تبدیل به محل بحث و جدل رفتن و نرفتن به آلمان بشه!!

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
لیلی

من فکر می کنم رویکرد و روش آدم ها در زندگی متفاوته. بعضی ها توان و مقاومتشون در برابر سختی ها بیشتر و بعضی ها به یک شکست میدون رو خالی می کنند. بعضی ها معنی صرفه جویی و کم مصرف کردن رو نمی دونن. مثلا ممکنه مخارج زندگی شما و یا سبک زندگی شما برای من عجیب و غیر قابل تصور باشه و یا برعکس. در ضمن مواردی مثل سیگار و الکل و دیسکو اعتیادآور است و برخی کسانی که درگیرشان هستند بدون توجه به هزینه ها فقط خواستار مصرف شون هستند

شیوا

من نحوه زندگی شما رو دوست دارم و فکر میکنم میشه دنیا رو گشت بدون این که خرجای بیهوده کرد. این که نوشتی کامنت ها شون رو بدون خوندن پاک کنی بهترین راهه. هدف تو آگاهی دادن به دیگرانه و این دیگران میتونن از منابع دیگه هم اطلاعات کسب کنند. مطمئنا من فقط بر اساس یک پست تو تصمیم نمیگیرم که مهاجرت کنم یا برای تحصیل آلمان رو انتخاب کنم. از منابع دیگه هم اطلاعات میگیرم. حالا این آدما چرا این همه بهت توهین میکنند تنها دلیلش میتونه مریضیشون باشه که خدا شفاشون بده در هر صورت ممنون از اطلاعات خوبت