سفر

قراره آخر هفته ی بعدی بریم مسافرت بلژیک، بروکسل.

فکر میکنم این یهویی ترین تصمیمیه که از وقتی اومدیم اینجا گرفتیم برای مسافرت. آخه من و همسرم زیادی حساب و کتاب میکنیم برای مسافرت، اول میریم همه چیشو توی اینترنت پیدا می کنیم، قیمت هتل، هزینه ی رفت و آمد، رفت و آمد داخل شهر، جاهای دیدنیش و از همه مهم تر اینکه آیا تعداد و کیفیت جاهای دیدنیش به هزینه ای که داریم میدیم که بریم می ارزه یا نه. به خاطر همین چک کردنا ما معمولا از دو سه ماه قبل میدونیم که کجا میخوایم بریم، چطوری میریم و این حرفا.

ولی این دفعه این طوری نبود، آخه قراره با دوستامون بریم.

اینجا ما سال اول دوست و آشنایی نداشتیم که بخوایم باهاش بریم بیرون تا اینکه یکی از بچه ها که کلا با همه لینک بود، ما ها (یعنی این گروهی که با هم الان دوستیم) رو با هم آشنا کرد، واقعا خدا خیرش بده، وگرنه همه مون تنها بودیم الان.

از اون موقع ما با هم گاهی قرار میذاریم و همو می بینیم. حالا از بین این جمع ما با یه خانواده رفت و آمد بیشتری داریم و کلا از نظر اخلاقی و عقیده ای به هم نزدیک تریم. این دوستامون جدیدا ماشین خریدن و می تونیم با هم بریم مسافرت، این طوری ارزون تر در میاد (هرچند پول بنزین هم اینجا کم نمیشه). فقط یه بدی داره و اونم اینکه فقط یکیمون گواهی نامه ی معتبر داره و این کارو یه کمی سخت می کنه ولی کاریش نمیشه کرد.

چند وقت پیش با این دوستاون راجع به مسافرت رفتن حرف زدیم و قرار شد آخر هفته ی بعدی بریم بلژیک. دیگه از اون به بعد حرفی راجع به جزئیاتش نزدیم تا اینکه دو روز پیش بهمون ایمیل زدن، ما این هتلو برای فلان تاریخ رزرو کردیم ببینین خوبه، قبول دارین، اگه نه که کنسلش می کنیم (کنسل کردنش مجانی بود)، یه جای دیگه می گیریم. اولش که ما این جوری شدیمخنثی. ولی خب بعدش همسر چک کرد و دید به نظر هتل خوبی میاد و گفتیم باشه همین خوبه. البته علت اینکه بدون مشورت با ما هتلو گرفته بودن این بود که هتله تخفیف خیلی خوبی خورده بود و اونا هم رزرو کرده بودن که نپره.

من معمولا دوست دارم با برنامه بریم جایی و یهویی نباشه ولی خب این دفعه امتحان می کنیم ببینیم این طوری بهتره یا اون مدل خودمون که از قبل برنامه ریزی شده است.

---

امشب همسر اینا قراره برن فوتبال با یه عالمه ایرانی دیگه که اینجا هستن! ظاهرا خانوما هم میان اونجا بدمینتون بازی می کنن. منم باهاش میرم ولی نمی دونم منم میرم بازی می کنم یا فقط وای می ایستم فوتبال تماشا می کنم (البته به شرطی که بقیه ی بچه ها هم بیان میرم)

کلا این جمع های اینجا رو دوست دارم، خیلی ساده و صمیمی و خوبه. بیشتر از همه از این بابت این جمعای اینجا رو خیلی دوست دارم که جمع خانوماشون مثل خیلی از خانومای ایرانی خاله زنکی و چرت و پرت نیست، معمولا آدم یه چیزی یاد میگیره ازشون. آخه ایرانی هایی که ما باهاشون دوستیم دانشجوئن و تحصیلات و فرهنگ بالایی دارن، از اون گذشته اینجا زندگی ها دانشجوییه و دیگه چیزی برای پز دادن و چشم و هم چشمی ندارهنیشخند.

 

 

الان که دارم می نویسم تازه می فهمم زندگی ما چقدر قشنگی های زیادی داره که تا حالا ندیده بودم

 

/ 4 نظر / 2 بازدید
نیکی

وای من عاشق بدمینتونم هر جا باشه با سر میرم:))) ایشالله که سفر خوش میگذره بهتون سخت نگیر:*

پیرامید

سفر یهوییش هم فاز میده به آدم.... برو ایشالا که خوش می گذره...

غزال

چه جالب اخه اکثرا مبگن ایرانیا خارج از وطن هوای همو ندارنو دنبال سو استفادن