خونه ی ما

 

میخوام جهت ثبت خاطرات یه چیزایی رو بنویسم تا یادم بمونه.

خونه مون، یه خونه ی کوچیک، خیلی خیلی کوچیک، توی طبقه ی چهارم یه ساختمونه. یه خونه ی پشت به نور که صبح ها اصلا آفتاب توش نمی افته ولی از ظهر به بعد آفتاب توی خونه مدام بیشتر و بیشتر میشه و ساعتای 8 اینا دیگه واقعا خونه از گرما غیر قابل تحمل میشه. توی این وقت سال آفتاب خیلی دیر غروب می کنه، حدود ساعتای 9 و واسه همین مدت زیادی آفتاب توی خونه است، تقریبا از 12 تا 8 که واقعا خونه رو به حد بخارپز می رسونه ( آخه هوا مرطوب هم هست). حالا خدا نکنه غذا هم بخوایم درست کنیم دیگه. اون وقت دیگه خونه رسما سونا میشه!

از در ورودی خونه که وارد میشی، در واقع وارد راهرو شدی، سمت راست یه کمد لباس بزرگه، سمت چپ هم سرویس. دو قدم که بیشتر میری جلو، یه در دیگه است که در واقع در اصلی خونه است و همه چی همین جاست! آشپزخونه که یه گوشه از اتاقه، سمت چپ و یه دیوار اونو از قسمت ورودی جدا کرده.

آشپزخونه شامل یه یخچال کوچیک، سه تا کابینت معمولی و یه قسمت کابینت کم عرض تر میشه. یخچال هم مثل یکی از درهای کابینت می مونه، یعنی در نگاه اول اونم کابینته ولی وقتی درش رو باز می کنی می بینی که یخچاله!! روی یخچال دو تا اجاق هست که با برق کار می کنن (اینجا از گاز خبری نیست). کل آشپزخونه ی ما همینه. دوسش دارم، کوچیک و جمع و جور. واسه ی زندگی دانشجویی ما فعلا کافیه.

پشت در، تکیه داده به دیوار یه کمده که مال ماست، یعنی خودمون سفارش دادیم و خریدیم (بقیه ی چیزا متعلق به خود ساختمونه، چون خونه از اول مبله بود).

کنار اون کمد، یه میز تحریره که کلا با تحریر غریبه استنیشخند. چون من هیچ وقت روی میز تحریر درس نمی خونم.

از اون میز تحریر و صندلیش که میگذریم، یه تخت یه نفره است که اونم با خواب غریبه است! چون من و همسر همیشه روی زمین میخوابیم (مثل ایرانمون).

از اون تخت هم که بگذریم، یه قفسه است که میتونه برای کتاب استفاده بشه، ولی کو آدم کتاب خون؟!! نیشخند اگه کتابای درسی و مرتبط با درس و قرآن رو حذف کنیم، کلا چهار پنج تا کتاب توشه!

بقیه اش با چیزای تزئینی پر شده که البته به خونه هم نمای قشنگی داده.

توی طبقه ی بالای بالاش هم یه عکس دوتاییه که دوست دارم همیشه همه جا جلوی چشَم باشه. از این عکس خیلی خاطره ی قشنگی دارم. خیلی دوسش دارم.

روبه روی تخت هم یه میز کوچیکه که روی اونم با یه سری چیزای تزئینی و چند تا شمع تزئین شده.

ما اینجا هم فرش خریدیم و بر خلاف خود آلمانی ها که توی خونه هم با کفش و شلوار لی ان (واقعا هستن ها!)، ما روی فرش ولو میشیم و به همین سبک (که فکر میکنم بشه بهش گفت سبک خوابگاهی) درس می خونیم (ترک عادت موجب مرض استچشمک).

این تمام خونه ی ما بود، دقیقا تمام خونه مون. نه هال، نه پذیرایی، نه اتاق خواب یا هر چیز دیگه. هرچی بود رو توصیف کردم.

خونه مونو توصیف کردم تا بعدا یادم نره کجا زندگی میکردم، یادم نره که توی یه خونه ی کوچیک و ساده هم میشه دو نفری و خیلی شاد زندگی کرد. آدم واسه ی شاد زندگی کردن نیازی به خونه ی بزرگ نداره، نیاز به دل بزرگ داره.

/ 5 نظر / 3 بازدید
پیرامید

وای چه قدر قشنگ توصیف کردی.... انگار از در خونه اومدم تو و همه جا رو دیدم و تو خونه تون نفس کشیدم.... گلدونا چی شدن راستی؟

احسان

سلام زندگی یعنی شادی ، یعنی عشق ، یعنی نزدیکی ... خانه شادی دارید ، زیباترین بخشش هم همان عکس دو نفره است . هیچ وقت خانه های بزرگ را دوست نداشتم ، بیشتر دیزاین خانه برایم اهمیت دارد . نزدکی افراد ، شادی و طراوت . برایتان آرزوی بهترین ها را دارم . احسان

تاتا

در مورد اجاره خونه و مبله بودن خونه هم بنویسید عالیه ببخشید سلام من خواننده جدیدم

لیلی

توی این سرما هنوز هم روی زمین می خوابین؟ کف خونه ما بی نهایت سرد هست که حتی با جوراب هم نمیشه روش راه رفت. ما کفش رو فرشی می پوشیم