چیزایی که امروز یاد گرفتم

 

از کتاب حماسه ی حسینی:

قبلا گفتم که خود این کتاب، توش یه کتاب دیگه رو به اسم لولو و مرجان معرفی می کنه که نویسنده اش حاجی نوری هست. حالا بقیه اش رو از متن کتاب حماسه ی حسینی می نویسم:

"این مرد عالم، حاجی نوری، می گوید: اولین کسی که این [قضیه] را در کتابش نوشته است، ملاحسین کاشفی بوده در کتابی به نام "روضه الشهدا" و اصل قضیه دروغ و صد درصد دروغ است."

---

جای دیگه ای از کتاب حماسه ی حسینی می گه:

"مثلا در کتاب محرق القلوب - که اتفاقا نویسنده اش عالم و فقیه بزرگی است ولی در این موضوعات اطلاع نداشته- نوشته است یکی از اصحابی که در روز عاشورا از زیر زمین جوشید، هاشم مرقال بود و یک نیزه ی هجده ذرعی هم دستش بود. آخر یک کسی هم گفته بود سنان بن انس که به قول بعضی سر امام حسین را برید (بیشتر هم می گویند او سر حضرت را برید) نیزه ای داشت که شصت ذرع بود. گفتند آخر نیزه ی شصت ذرعی که نمی شود! گفت خدا از بهشت برایش فرستاده بود! محرق القلوب نوشته است که هاشم بن عتبه مرقال با نیزه ی هجده ذرعی پیدا شد. در حالی که هاشم بن عتبه از اصحاب حضرت امیر بوده و در بیست سال پیش کشته شده بود. برای امام حسین یارانی ذکر می کنیم که نداشته است."

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
علی

ببخشیذ من هی کامنت میدم ولی یه چیزی که هست تو زیارت ناحیه امام زمان میگن الشمر جلس علی صدره به این منظور که شمر سر امام حسین را برید البته اینا زیاد مهم نیس صرفن واسه اطلاعات عمومی گفتم :دی