2

 

 دیشب که رفتیم خرید، همسر یه بسته سیب زمینی آماده (آماده که چه عرض کنم، از خامم اون ور تر بود!!) برداشت که به عنوان شام بخوریم. آوردیم گذاشتیم تو فر، فک کنم از نیم ساعت هم بیشتر تو فر بود، آخرشم خوب نپخت! به هر حال هرچی بود با سس خوردیم. احساس کردیم تو مک دونالدیم چشمک.

یه کمی از سیب زمینی ها موند که سرخ نکردیم اصلا و همسر گذاشتشون رو لبه ی بیرونی پنجره (یخچال طبیعی داره خونمون چشمک).

برای ناهار امروز، یه کمی مرغ که از پریروز مونده بودو پختم، گفتم یه کمی هم از سیب زمینی های باقی مونده سرخ می کنیم، می خوریم دیگه. اگه گوشتش هم کم بود اشکالی نداره.

سیب زمینی ها که دوباره یه ساعت طول کشید تا بپزه!! یعنی مطمئن اگه خودم سیب زمینی پوست کنده بودم زودتر سرخ میشد. نمی دونم اینا چطوری نیم پز می کنن که بیشتر طول می کشه پختش؟!سوال

گازای اینجا که قبلا بهتون گفتم برقیه! مال ما بیشترین درجه اش 3 ه. منم برای اینکه سیب زمینی ها یه تکونی بخورن، اولش گذاشتم رو سه. یه پنج دقیقه بعد، همسر داشت می رفت بیرون از اتاق، بهش گفتم لطفا سیب زمینی ها رو بذار رو 2. گذاشت و اومد. یه ربع بعد دوباره رفت بیرون، سیب زمینی ها رم هم زد، اومد. تا درو باز کرد، بوی سوختنی اومد. می گم سوخت؟ میگه نه! گفتم مطمئنی؟ میگه آره بابا. هنوز کار داره.

دیدم خب بود میاد!! پا شدم رفتم دیدم همسر اون یکی شعله رو (که رو 1.5 بوده) گذاشته رو دو خنثی.

در برنجو ورداشتم دیدم نه تنها کفش سوخته و کناراش هم سوخته، بلکه سوختگی به روی برنجا هم رسیده و رنگشون کدر و بعضی هاش زرد شده! یه جوری بود که درشو وا کردم مجبور شدیم پنجره رو باز کنیم از بس دود داشت، گفتیم الانه که این حسگر دود صدا بده!

من نمی دونم همسر چطوی پای همون گاز وایستاده، سیب زمینی ها رو هم زده، اصلا هم متوجه نشده اون یکی غذا داره می سوزه!! میگن مردا در یه لحظه فقط یه کار انجام میدن، ولی دیگه در این حد؟چشمک

/ 12 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد سوری

نمی‌دونم حسّ بویایی از کار می‌افته یا نه. من داشتم کتاب می‌خوندم و مثلاً زیرچشمی هم حواسم به گاز بود که غذا نسوزه. شاید چون مغزم را فقط برای دیدن حساس کرده بودم و درباره‌ی «بو» به مغز هشداری نداده بودم، هیچ بویی را حس نمی‌کرد. به هر حال، بهترین کار این بود که فقط یك کار انجام بدهم: کتاب را بی‌خیال شَم و کنار غذا بایستم تا نسوزد. برای من واقعاً عجیب است که همسرم در آنِ واحدْ هم به غذا سر می‌زند، هم بچه‌ها را سیر می‌کند، هم داستان سریال تلویزیون را دنبال می‌کند، هم حواسش هست که من از زیر کارهای خانه ـ که به من سپرده ـ فرار نکنم و کارها را سمبل نکنم.

مصطفي

سلام بله. واقعا ما مردها اينجوري هستيم

پیمان

سلام خانم دختر معمولی. به نظرم مردا این قوانین رو درست کردن تا از زیر کار خونه در برن!!! البته تفاوت فاحش در خلقت خانمها و آقایون رو نمی شه منکر شد ولی به نظرم خانمها چون در سیر تاریخ کار در خانه رو وظیفه خودشون می دونستن و کارهای داخل خانه هم شاید اندازشون بعضا کوچیک باشه ولی تعدادشون خیلی زیاده، بنابراین با تمرین و به مرور زمان قدرت به اصطلاح Multi Task بودن رو در خودشون تقویت کردن ولی آقایون با کشف این قوانین زیبا و کاربردی! به قول معروف "یه نه گفتن و ... ". شاهد هم برای این مساله تا بخواین هست از جمله رانندگی. شما فکر کنید یک راننده در آن واحد کلاچ می گیره، دنده عوض می کنه، حواسش به پدال گاز و ترمز هست، فرمان رو کنترل می کنه، راهنما می زنه، آینه جلو و بغل رو نگاه می کنه، خدای ناکرده با تلفن همراه هم صحبت می کنه، موسیقی هم داره پخش می شه و ... تازه اکثرا معتقدند که آقایون رانندگیشون بهتر هم هست، خوب چطوری می شه اینها رو با هم جمع کرد!!! پس آقا جان بیاین تنبلی رو بذاریم کنار و تمرین کنیم، آدم توانائیهاش فراتر از اینهاست.

پیمان

ضمنا یه چیزی رو یادم رفت. اینقدر توی پستهای قبلی از فضائل آقای همسر و خوبیهاشون گفته بودین که کم کم داشتیم به فرشته بودن ایشون ایمان میاوردیم ولی خب نمردیم و بالاخره آقای همسر هم یه سوتی دادن! چون نوشته بودین آقای همسر اینجا رو می خونن خدمتشون سلام ویژه عرض می کنم و می خواستم بگم درسته هیچ آدمی بی عیب و نقص نیست اما اینکه آدم اینقدر خوب و مهربون باشه که همسرش همیشه ازش به نیکی یاد کنه عین سعادت و خوشبختیه و فکر کنم در این شرایط آدم پیش خدا هم خیلی عزیز می شه. با آرزوی توفیقات روزافزون برای شما بزرگواران.

صبا

یه دو تا پست دیگه از سوتی های همسر اینجا بگذاری، آقایون کاملا خودشون رو شفاف سازی می کنند و میشه از کامنت ها مردان مریخی 2 رو استخراج کرد [چشمک]

من

سلام .دختر خانم معمولی من از وبلاگ شما یاد گرفتم که خوشبختی چقدر آسون بدست می آید و در انجام کارهای عادی چه لذتی نهفته است.به همراه همسر زیر سایه حق خوش خرم باشید

مریم

من به شخصه معتقدم که واقعا آقایون نمی تونن هم زمان چند کار رو با هم انجام بدن. این رو در زندگی شخصی خودم به کرات دیدم :)

لیلی

در این جور مواقع نقش من و همسر جابه جاست. نسبت هایی که به همسرتان منتسب کردین به من می پسبه

حسین

آقاتون تقصیر نداره پیش میاد از این چیزا, ربطی به همزمان چنتا کار نداره بیشتر به این ربط داره که شما یه کاریو هر روز میکنید دیگه میشهه ملکه واست بعد یه بار که میسپری به آقا توقع داری خوب انجام بشه در صورتی که توش مبتدیه, مثل اینکه منی که معمولا ماشین لباسشویی رو روشن نمیکنم اگه بخوام خودم روشن کنم اینکه تایدشو زیاد بریزم سر کم تجربگیمهه چقد چسبیدید به خونه برید آلمان گردی

لیلا

اینا شعله های گازشونم قانون داره...