اتفاق

 

بعضی اتفاق هایی که اتفاقی می افتن خیلی خوبنچشمک. یه مقاله بود خیلی وقت پیش سابمیت کرده بودم (خیلی وقت که میگم یعنی یه سال پیش!!)، حالا خلاصه بعد از کلی پیگیری برایم revision خورد. روزی که من دیدم revision خورده و باید اصلاحات انجام بدم، یه تاریخ ددلاین داشت برای اینکه مقاله ی اصلاح شده رو دوباره سابمیت کنم.

بعد از اون روز من دو یا سه بار رفتم توی سایت و دیدم که اون ددلاین رو برداشتن. خب خیالم راحت شد دیگه، گفتم حتما ددلاینش رو میخوان تغییر بدن یا ددلاین نداره. آخه توی متنش نوشته بود هرچه سریع تر برای بفرستین بهتره و تاریخ رو توی متن ننوشته بود.

خلاصه که داشتم خوش خوشان تغییر میدادم متنش رو تا اصلاحات لازم رو انجام بدم. امروز گفتم بذار یه سر به سایتش بزنم دوباره. بعد گفتم ولش کن، نمی خواد، من که دو بار دیدم و مطمئنم که ددلاین نداره. باز با خودم کنار نیومدم گفتم حالا میرم ببینم چیزی تغییر کرده یا نه. اتفاقا زدم و دیدم که دوباره ددلاینش رو گذاشتن و ددلاین کی ه؟ فردا!!!خنثی

الان دیگه هرچی نوشته بودم و ننوشته بودم رو راست و ریس کردم و براشون دوباره سابمیت کردم (البته خیلی وقت بود که من به نظر خودم اصلاحات رو انجام داده بودم، ولی هرچی با استاد ایرانم مشورت می کردم، هی نظرای جدید میداد. من به استادم گفته بودم بی زحمت بخش discussion رو بخون و پیشنهاد بده تا یه جوری بنویسیم که پربارتر باشه. استادمم شروع کرد به خوندن مقاله و از اول ایراد گرفتن. همه اش هم هر دفعه توی ایمیلش می نوشت من باید اول کل مقاله رو دقیق بخونم، تا بتونم راجع به Discussion نظر بدم.

حالا جالبش اینه که استاد هی یه جاهایی رو میگه این واسه ی خواننده شفاف نیست، عوضش کن. در حالی که مقاله رو یه داور خونده (داوری که زبونش با ما فرق داره و این تحقیق که روی زبان فارسی انجام شده، مطمئنا براش سخته فهمیدنش) و فهمیده و اصلا هم نگفته من نفهمیدم اینجای تحقیقتون چیکار کردین. اتفاقا برعکس داور اولین چیزی که گفته اینه که روش کارتون کاملا واضح و مشخصه و هدفتون هم مشخصه!!!

حالا خلاصه، با این همه تغییری که استاد هی به من گفت و من هی اعمال کردم، آخرش وقت نشد discussion رو بخونه. تازه دیشب ایمیل زده که من این روزا سرما خوردم. به نظر من بهتره کل introduction و کل discussion رو عوض کنید و از فلان دیدگاه نتیجه رو بررسی کنین!

در حالی که من اول از اون دیدگاه بررسی کرده بودم، بعد داور گفته بود که فلان عامل خیلی مهمه و باید بررسی بشه و من به خاطر نظر داور کلا اونا رو پاک کردم و از یه دیدگاه دیگه بررسی کردم!! تازه اینا رو به استادم گفتم  مقاله ی نسخه ی اولی رو براش میل کردم و ایرادایی که داور گرفته رو هم گفتم! ولی استادم هنوز اندر خم کوچه ی اوله!!لبخند

به هر حال قسمت نشد نظرای استادمو اعمال کنم دیگه، تا همینجا رو هرچی گفته بود انجام دادم. حالا امیدوارم اکسپت بشه.

 

/ 1 نظر / 2 بازدید