یه تجربه ی تازه

 

دیروز یه چیز جدیدتو تجربه کردیم، کباب کردن تو هوای سرد!

پریروز دوستامون یه مبل خریده بودن و نیاز به کمک داشتن، همسر رفت بهشون کمک کرد و بعدش از خونه ی اونا زنگ زد و پرسید که آیا موافقم که با دوستامون فردا (یعنی دیروز) بریم بیرون کباب کنیم؟ منم گفتم موافقم. بعدش همسر و دوستامون رفته بودن خرید برای گریل کردن و به اون یکی دوستامونم زنگ زده بودن و شدیم سه تا خانواده که می خواستیم با هم بریم گریل.

همه ی خریدا رو هم دوستامون برده بودن خونه شون تا برای فردا آماده کنن (مرغا رو باید خرد می کردن و می خوابوندن توی پیاز و زعفرون). ما هم قرار شده بود فردا فقط نون بخریم و منقل و زغالا رو برداریم و بریم محل قرار.

منم که تمام دو روزو در گیر نوشتن برنامه بودم و اصلا از هیچی خبر نداشتم، تمام هماهنگی ها رو همسر انجام میداد، هی به این زنگ می زد واسه زمانش بحث می کرد، به اون یکی زنگ می زد واسه مکانش هماهنگ می کرد! خلاصه همه چی رو همسر آماده کرد و روز موعود (یعنی دیروز)، من درست ده دقیقه قبل از اینکه اتوبوس بیاد (طبق برنامه ی اتوبوس)، بلند شدم و آماده شدم! این کل کاری بود که من کردم چشمک.

تمام کوله رو همسر چید، همه چی رو ورداشت، هماهنگی ها رو هم کرده بود و آماده بودیم که بریم. من می خواستم کیفمو وردارم که همسر گفت نمی خواد ورداری، کثیف میشه، کیف پولتو بذار توی کوله ی من. منم همین کارو کردم. بعدش هم همسر به من گفت تو یه کمی زودتر برو و آشغالا رو ببر، منم میام. منم همین کارو کردم. آشغالا رو انداختم توی سطل و رفتم ایستگاه اتوبوس منتظر شدم تا همسر بیاد. همسر اومد، به من گفت که من زغالا رو یادم رفته وردارم، تو کیف پولتو وردار برو، من دیگه نمی رسم با اتوبوس بیام، تازه با این منقل ضایع هم هستنیشخند، من میرم دوچرخه رو از اتاق دوچرخه توی زیرزمین اون یکی ساختمون (همسر هم خیلی حوصله داره ها چشمک) ورمی دارم، با دوچرخه میام. تو برو فلان ایستگاه، بچه ها که با قطار میان، سه دقیقه بعدش می رسن اون ایستگاه. از اونجا با هم برین نون بخرین و برین محل قرار اصلی که همه مون باید اونجا جمع می شدیم. منم از این ور با دوچرخه میام!

منم رفتم اون ایستگاه پیاده شدم و دیدم اون قطاری که باید دوستامون توش باشن نگه داشت و اونا از قطار پیاده نشدن. منم رفتم دور و بر قطار که ببینم واقعا پیاده نشدن؟ شاید از خیابون رد شدن و من ندیدمشون! دیدم نیستن، با خودم گفتم حتما قطارو از دست دادن و با بعدی میان.

یهو دیدم دوستمون از تو قطار منو صدا زد، در قطارو هم نگه داشته بود که بسته نشه! منم دیدم این طوری نمیشه، برنامه ی قطار به هم می ریزه، سوار شدم و گفتم توی قطار صحبت می کنیم. وقتی رفتم تو بهشون گفتم که باید نون بخریم، و قرار شد یکی دو ایستگاه بعد پیاده شیم و از مغازه ی عربا نون بخریم (به جای مغازه ی ترکا!) و بهشون هم گفتم که همسر با دوچرخه میاد.

من با این دوستامون رفتم، نون خریدیم و رفتیم محل قرار اصلی و منتظر بچه ها شدیم. اون یکی خانواده هم بعد از چند دقیقه اومدن. همسر هم یکی دو دقیقه بعدترش رسید. همسر دوچرخه شو پارک کرد و قفل زد و از اونجا پیاده رویمون شروع شد (قرار بود پیاده بریم تا بالای تپه ها). بچه ها یه جایی رو سراغ داشتن که یه دونه آلاچیق داشت (!!)، قرار بود بریم اونجا.

پیاده رفتیم، دقیقا نمی دونم چند دقیقه ولی خب مسیر نسبتا طولانی ای بود. یه قسمت هاییش خیلی سربالایی بود و راه رفتنش سخت بود ولی از یه جایی به بعد مسطح می شد. تو مسیر کلی حرف زدیم و خندیدیم. مسیرم خیلی قشنگ بود، برگ های زرد درختا روی زمین ریخته بود و درختا هم که به جز شاخه و تنه چیز دیگه ای نداشتن! هوا هم خیلی مطبوع و خنک بود، البته ما با کاپشن رفته بودیم، چون واقعا سرد بود، ولی سوزناک نبود، فکر می کنم همون 8 9 اینا بیشتر نبود دما. برای این فصل سال واقعا عالی بود، ما اصلا از شهرمون انتظار همچین هوای خوبی رو توی همچین موقعی از سال نداریم چشمک.

رسیدیم به آلاچیق. آلاچیق قشنگی بود، چوبی بود با یه سری نیمکت و یه میز چوبی. اولین کاری که کردیم این بود که بساط چایی رو پهن کردیم. چایی و چیپس و یه سری بیسکوییت خوردیم و بعد از یه کمی حرف زدن رفتیم سراغ بساط زغال آماده کردن. اول که زغالا اصلا نمی گرفت، ولی خب بعد از اینکه آقایون خوب خسته شدن و باد زدن بالاخره منقل آماده شد (همسر هنوزم میگه بازو هام درد می کنه چشمک).

ما خانوما هم جوجه ها و بعدش هم گوجه ها و یکی دو تا فلفل دلمه ای رو سیخ کشیدیم و بردیم روی منقل گذاشتیم. تنها مشکلی که وجود داشت این بود که فقط چهار تا سیخ داشتیم و باید زیاد صبر می کردیم تا همه ی جوجه ها بپزن. البته سیخ هایی که آماده می شد رو گذاشتیم لای نون و نونو گذاشتیم توی نایلون و به این ترتیب موقعی که می خواستیم بخوریم همه ی جوجه ها واقعا داغ بودن.

همه چی خیلی عالی بود و تجربه ی خوبی بود، تجربه ای اینکه میشه آدم با کاپشن و دو تا شلوار توی هوای سرد بره گریل کنه و کلی لذت ببره، مخصوصا توی طبیعت خلوتی که بوی دود همه جاش نیست و همه در حال گریل کردن نیستن! تازه یه خوبی دیگه اش هم واقعا هوای خیلی خوبش بود. بر خلاف تابستون که آدم هر وقت بره گریل از گرما می پزه (آخه اینجا هواش مرطوبه و وقتی گرم باشه بدتره نسبت به هوای خشک و گرم)، وقتی گریل می کردیم خیلی هم خوشحال بودیم که الان یه آتیشی هست و می رفتیم دستامونو هم اون رو گرم می کردیم.

بعد از گریل زیاد نموندیم. فقط یه بار دیگه چایی خوردیم و بعدش بساطمونو جمع کردیم و برگشتیم چون دیگه کم کم بدنمون داشت سر میشد. آخه رفتنی انرژی مصرف کرده بودیم و پیاده روی کرده بودیم و وقتی رسیده بودیم بالا تا یه نیم ساعتی بدنامون گرم بود، ولی بعدش که دیگه داشت سردمون میشد، دیگه ترجیح دایدم بعد از گریل زود برگردیم پایین. مخصوصا که بارون هم گرفته بود!!

مثل همیشه برگشتنی خیلی کمتر از بالارفتن طول کشید ولی خب برای من خیلی زمان کند می گذشت چون از یه جایی به بعد به خاطر حساسیتم پاهام خارش گرفته بود و دوست داشتم خیلی یواش می رفتیم، ولی خب چون با بچه ها بودیم دیگه چیزی نگفتیم و فقط من و همسر یه کمی عقب تر از بچه ها رفتیم ولی بهشون نگفتیم که یواش تر بریم.

وقتی رسیدیم پایین یه قطارو از دست دادیم و باز تا یه جای دیگه (که بچه ها خرید داشتن) هم پیاده رفتیم! از اونجا هم دوستامون گفتن بیاین بریم خونه ی ما! ما هم از خدا خواسته گفتیم چشم نیشخند و به این ترتیب هممون دوباره سوار یه اتوبوس شدیم و رفتیم تلپ شدیم خونه ی این بندگان خدا نیشخند.

دوباره خونه ی دوستامون بند و بساط چایی آماده شد و خوردیم. بعدش هم خانم خونه برامون یه قطعه از استاد معروفی رو با پیانو و الهی ی نازو با سازدهنی اجرا کرد و آقای خونه هم مرغ سحرو با پیانو زد برامون و ما کلی لذت بردیم لبخند.

ساعتای شیش و ربع از اونجا اومدیم بیرون و با اون یکی دوستامون راهی خونه هامون شدیم!

----

برای همه به جز من اتفاقات دیروز به همین جا ختم می شد ولی خب من بعدش یه مهمونی دیگه هم دعوت بودم!

تولد دوستم بود و یکی دیگه از دوستام هم منو هم اونی که تولدش بودو دعوت کرده بود. منم به محض اینکه رسیدیم خونه تمام لباسامو عوض کردم که بوی دود ندم نیشخند و کادوی کادونکرده مو برداشتم و رفتم خونه ی دوستم که طبقه ی همکف ساختمون خودمون بود.

اون بنده خدا هم کلی چیز میز آماده کرده بود، آش، فسنجون، دوغ، آبمیوه، شکلات، میوه، چیپس و همه اش هم اصرار می کرد که بخوریم!! صاحب تولد هم با خودش یه کیک آورده بود. ما هم به خدمت تمام خوردنی ها رسیدیم و ساعت یه ربع به دوازده شب برگشتیم خونه، تازه برای همسر هم غذا آوردیم از مهمونی چشمک. وقتی اومدم همسر هنوز بیدار بود، تازه بعد از اینکه من اومدم نشست شام خورد، البته نه از اون شامی که من آورده بودم، آخه من خورششو آورده بودم، نه برنجشو نیشخند. حالا امروز قراره به خدمت اون فسنجونایی که دیروز آوردم برسیم.


/ 2 نظر / 2 بازدید
لیلی

به به عجب روز پر خوردنی بوده. تا باشه از این روزها. انصافا امسال زمستون خوبی تا حالا داشتیم خدا کنه به همین صورت تا بهار پیش بریم

پیرامید

نه تو بگو! من این پست رو چه جوری بخونم؟ آخه این پسته نوشتی یا فیلمنامه؟ [نیشخند] باید تقسیم کنمش به چند روز بعد بخونمش!!! [خرخون]