ایده

 

دیروز انقدر جواب از من بپرسید نوشتم که دیگه اصلا یادم رفت راجع به زندگی خودم بنویسم!

دیروز به استادم جواب ایمیلمو داد و ایده ای که دادمو گفت ایده ی خوبیه ولی باید خیلی چکش کاریش کنیم تا درست بشه.

یه سری سوال توی ایمیل پرسیده بود، گفت تو جواب بده، تا باز من تو همین چند روز آینده جواب بدم و چند بار ایمیل رد و بدل کنیم تا بالاخره ایده رو یه کمی سر و سامون بدیم.

از اینکه هی سوال می پرسه و دوست داره من سریع تر بهش جواب بدم تو همین چند روز آینده، می تونم برداشت کنم که ایده مو تا حدودی قبول داره و فکر می کنه که میشه از این دیدگاه و تو این چهارچوب به مسئله نگاه کرد. آخه قبلی ها کلا تا حالا از این دیدگاه به قضیه نگاه نکردن. این از یه طرف خوبه، چون باعث میشه کارم کاملا جدید باشه و از یه طرف بده چون تا حالا هیچ کس نیومده همچین اطلاعاتی رو وارد این مسئله کنه و بنابراین یه عالمه مشکل برای ما پیش خواهد اومد که برای برطرف کردنش فقط باید به خودم متکی باشم و هیچ کس نمی تونه کمکم کنه.

من با این ایده ای که به ذهنم رسید متوجه شدم که هر آدمی به یه چیزی علاقه داره و اون علاقه همه چیزشو تحت الشعاع قرار میده. مثلا من بیشتر به این علاقه داشتم (و دارم) که ذهن آدم چطوری جمله ها و متن ها رو پردازش می کنه. هرچی هم استادم ازم انتظار داره که من کامپیوتری به این قضیه نگاه کنم (کامپیوتری ها بیشتر روی گرامر جمله ها کار می کنن)، من نمی تونم. یعنی تو این زمینه ایده ندارم.

الانم ایده ای که دادم بر اساس پردازش ذهنی انسان از متنه. حتی رفتم یه سری مقاله هم در همین زمینه خوندم. یعنی مقاله هایی که اصلا مربوط به گرایش ما نمی شن و از اونا هم کلی ایده گرفتم. برای همینم این ایده جدیده. چون هیچ کس این طوری فکر نمی کنه که من فکر می کنم!

برعکس، استادم اصلا نمی تونه از دیدگاه من به قضیه نگاه کنه. یعنی سوالایی که توی ایمیل پرسیده بود اینو نشون میداد و من روشنش کردم که باید از یه زاویه ی دیگه به قضیه نگاه کنی. حالا هنوز ایمیلمو جواب نداده که بفهمم بالاخره فهمید یا نه! امیدوارم فهمیده باشه!

---

در مورد کارم هم توی ایمیلم ازش سوال پرسیدم و الان خیالم خیلی راحت شده. گفت درس سمینارو بهت میدم. موضوعش رو هم میذاری موضوع تز خودت. بعد مقاله هایی که قبلا خودت خوندی رو به بچه ها میدی، هر نفر یه دونه. هر جلسه یکیشون میاد ارائه میده و بعد در موردش بحث می کنین.

به نظرم کار سختی نمیاد اصلا، ولی خب بازم یه مقداری زمان می بره. چون من تا حالا حتی یه ساعت هم درس ندادم! باید بشینم خودمم مقاله های بچه ها رو بخونم (هرچند که قبلا خوندم ولی خب باید این دفعه دقیق و کامل بخونم که اگه ازم سوال کردن بلد باشم).

حالا تنها مسئله ای که هنوز مونده اینه که چقدر پول میده برای این شغل! آخه هم برای تمدید ویزا و هم برای گرفتن خونه برامون خیلی مهمه. امیدوارم پولش هم به اندازه ی کافی باشه.

 

/ 8 نظر / 3 بازدید
لینک‌زن

شما هم دعوت شدید به؛ http://linkzan.ir/archives/23212 بامهر لینک زن

لیلی

یادمه پروژه یکی از بچه های همکلاسی مون هم راجع به همین پردازش متن بود. این که بشه یک متن رو خلاصه کرد یا مفهومش رو در چند تا جمله خلاصه کرد. من هم این موضوع رو دوست دارم

صبا

سمینار درس دادن خیلی خوبه و خیلی خوب از پسش بر میایی چون فقط باید یه اشراف کلی به موضوع داشته باشی (جزئیات لازم نیست) و بیشتر خودت سوال بپرسی. نگران این نوع تدریس و حتی نوع های دیگه ش نباش.[گل]

فهیان

یک ایده جدید داشتن خیلی سخته چون آدم تنهاس، ولی وقتی کج دار مریض به نتیجه میرسی خیلی بزرگ شدی ینی از بس تجربه کردیم بزرگ شدیم، من تجربش رو توی موضوع پایان نامه ارشد دارم، آخرش هم استاد جلوی همه گفت من هیچ کاره بودم، این فقط فکر و تلاش خودشون بود، این جمله بد جوری چسبید[چشمک]

فهیان

ا..امروز هم یکی از دوستام بهم گفت: حاضر نه حاظر، فکر کنم فارسیم نم کشیده، دیگه همه جنبه یاد گرفتن زبان خارجی ندارن یکیشم من[چشمک]

فهیان

روزتون مبارک. خداییش "دختر معمولی"عزیز دیگه این قدرام پرت نشدم،منظورم این بود که وسط فرانسه انگلیسی و آلمانی، فارسی رفته به فنا!![چشمک]مصداق همون که طرف اومد راه رفتن کبک رو یاد بگیره و..

فهیان

[خنده]

صبا

روزت مبارک خانمی [گل]