جواب از من بپرسید

 

سوال اینه:

میخواستم بدونم که 1- کدوم ایالت برای زندگی مناسب تره چون من زیاد اهل تفریح و ورزشم خیلی به طبیعت علاقه دارم میخوام یه جای سرسبز باشه هزینه ها به نسبت مناسب باشه. 2-اگه بخوای از مثلا فرانکفورت به کشور های همسایه بری هزینه ها چقدره.

جواب:

1- چیزایی که شما می خواین با هم یه جا جمع نمی شن! شهرهای خوش آب و هوا و تریستی تر قطعا گرون ترن. مثلا جنوب کلا هزینه هاش بیشتر از بقیه ی جاهاست. کلا هم شرق ارزون ترین جا برای زندگی کردنه ولی تو جنگ جهانی خیلی داغون شده و دوباره درستش کردن، برای همین تفاوت فاحشی با قسمت های دیگه ی آلمان داره و امکاناتش هم مثل شهرهای جنوبی و غربی نیست.

ولی در کل همه جای آلمان طبیعت قشنگ داره، چون کلا کشور سبزیه و همه جاش بالاخره تپه و جنگل و چیزای مشابه داره.

2- بستگی داره با چی بخواین برین و کجا بخواین برین. ارزون ترین پروازا رو می تونین با easyjet و ryanair پیدا کنین. ولی اینا معمولا تو تمام تاریخا ندارن و ارزون ترین حالتشون وقتی هست که مثلا دو شنبه برین و جمعه برگردین (یعنی دقیقا بر عکس همه که تو روزای تعطیل میرن مسافرت). به عبارتی ارزون ترین مسافرت ها رو می تونین تو روزای کاری پیدا کنین.

در مورد easyjet نمی دونم، ولی ریان ایر همیشه پروازاش به یه سری فرودگاهای کوچیک و پرته که فرودگاه اصلی اون شهر نیستن، چه تو مبدا و چه تو مقصد، و شما باید یه هزینه ای رو هم برای رفتن از اون فرودگاه به داخل شهر و از داخل شهر به اون فرودگاه حساب کنین. معمولا مثلا ساعتی یه بار یه اتوبوس هست که توی مسیر مرکز شهر-فرودگاه فعالیت می کنه.

اگه بخواین به فرودگاه اصلی شهر برین، باید با پروازای دیگه برین که خیلی گرون میشه (و من تا حالا نرفتم). اگر هم با ریان ایر برین، بهتره دقیقه هزینه هاتونو حساب کنین، چون خود اون هزینه ی مربوط به فرودگاه تا مرکز شهر بعضی وقتا قابل توجهه.

 

/ 0 نظر / 6 بازدید