جواب از من بپرسید

 

سوال اینه:

من فرزندم تازه به دنیا اومده و برنامه ام این هست که برای تحصیل یا کار تا یک سال آینده بیام آلمان، ولی سوالی که ذهنمو به خودش مشغول کرده اینه که برای فرزند یک ساله هم شبیه فرد بزرگسال باید 8000 تا رو کنار بذارم؟ یا فقط روی هزینه 2 نفر خودمون حساب باز کنم؟ سوال بعدی اینه که برای پاسپورت فرزند باید جداکونه داشته باشم یا به پاسپورت همسرم اضافه اش کنم؟ چون آخه شنیدم برای مراحل ویزا گرفتن به ازای هر پاسپورت هزینه می گیرن.

 

جوابشو همین جا میدم، چون زیاد طولانی نیست.

در مورد هزینه اش من دقیقا نمی دونم چقدر باید کنار بذارین ولی فکر نمی کنم که کلا نادیده گرفته بشه، به احتمال خیلی خیلی زیاد یه مبلغی باید به ازای بچه تون در نظر بگیرین ولی ممکنه کمتر از 8000 تا باشه، در مورد پاسپورت هم بنا به گفته ی اینجا : همه متقاضیان بالای ۱۶ سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند. کودکان زیر ۱۰ سال می توانند بعنوان همراه در گذرنامه معتبر ولی و قیم قانونی خود درج شوند.

----

پی نوشت: شاید من توهم زدم ولی تا جایی که یادمه وقتی شما این سوال رو پرسیدین، یه بنده خدایی یه کامنت گذاشت و یه جوابی داد که به ازای بچه باید 3000 تا داشته باشین، من به نظرم میاد که اون زمان کامنت رو تایید کردم، ولی یاد کامنت پریده، یا من توهم زدم و اصلا کسی همچین حرفی نزده، لطفا اگه کسی گفته شفاف سازی کنه، تا منم از این توهم درآم نیشخند.

 

/ 3 نظر / 6 بازدید
صبا

منم شاهدم یه نفر همچین کامنتی گذاشته بود[نیشخند]

وحيد

ممنون از راهنماييتون خيلي ممنون

فهیان

نه من بودم،همون جا گذاشته بودم،و نمیدونم چرا پریده!و البته مبلغ رو از سفارت پرسیده بودم،وگدر نامه رو از پلیس+10.چونخودم هم یک فرزند دارم،و در همین پروسه هستم.