کمد تکونی!

 

نمی دونم چی شد که همسر دنبال یه چیزی میگشت توی چمدونی که داخل کمد گذاشته بودیم. بعد باز نمی دونم چی شد که شروع کردیم به چمدون تکونی، کمدتکونی!!

کلا یه سری چیزایی که نمی خواستیم رو ریختیم دور. یه سری چیزا رو هم مرتب کردیم، مثل چیزایی که از ایران آوردیم و واقعا نمی دونیم باهاشون چی کار کنیم، مثلا یه عالمه آلو بخارا! یه بار خورش آلو درست کردم که همسر زیاد دوست نداشت و یه مقداریش که موند رو ریختیم دور و من هم از اون به بعد دیگه هیچی درست نکردم با اون آلو ها، همین طوری موندن. یه بسته ی کامل هم ترشک هست (نمی دونم اسمشو درست میگم یا نه!) از اونا که ریز و مشکی اند و ترش و جلوی درکه و دربند و اینا می فروشن توی ظرف! با اونا هم نمی دونم چی کار کنم. همین طور یه عالمه زرشک و تقریبا 200 گرم لواشک!!

اینا رو هر از گاهی از این کمد به اون کمد میذاریم ولی هیچ وقت خورده نمی شن. حالا امروز هم نایلوناشونو عوض کردیمنیشخند و دوباره گذاشتیمشون سر جاشون.

پسته ها رو هم مرتب کردیم و پسته های دربسته رو جدا کردیم واسه روزی که خیلی درمونده شدیم و دیگه هیچی پسته نداشتیمنیشخند. بادوما، خرماها، توت ها و انجیرا رو هم یه کمی مرتب و جا به جا کردیم. خلاصه کمد مرتب و یه کمی خلوت تر شد.

این کمدتکونی یه حاصل دیگه هم داشت و اون اینکه من فهمیدم این تصورم که هنوز هم توی قسمت ذخایر ارزی لیمو عمانی داریم غلطه و این چهار تا لیمویی که توی ظرف دم دستمون باقی مونده آخرین بازمانده ها هستنناراحت!!!

 

قبلا گفتم که امروز آبگوشت ناهار دعوتیم خونه ی یکی از دوستامون. دیروز یادمون رفته بود چیزی بخریم واسه اش. امروز داشتم به این فکر می کردم که کیکی چیزی بپزم ببریم. یه کمی تو اینترنت گشتم ولی چیز دلچسبی که همه چیشو داشته باشیم پیدا نکردم. بین این کمد تکونی یه سری ذرت هم دیدم که مدت هاست خریدیم ولی نمی دونم چرا تبدیل به پفیلاشون نمی کنیمچشمک. تصمیم گرفتم امروز با اونا پفیلا درست کنم و خیلی ساده هم خیال خودمو راحت کنم و دردسر کیک و این چیزا رو نکشم، هم یه تنقلاتی داشته باشیم که اونجا بخوریم.

همین کارو هم کردیم و الان یه ظرف گنده پفیلا تولید شده!!! فکر نمی کردم این قدر زیاد بشه. دوستمون هم که زنگ زد گفت می تونیم از ساعت دو بریم اونجا. ما هم بی صبرانه منتظر وقت رفتنیمنیشخند.


 

/ 1 نظر / 2 بازدید