این چند روز

 

وااااااای انقدر حرف برای گفتن هست که نمی دونم از کجا باید بگم.

تا فرودگاه فرانکفورتو براتون تعریف کردم دیگه! از فرودگاه فرانکفورت به بعد بدون مشکل رفتیم استانبول. اونجا باید فرودگاهمونو عوض می کردیم، یعنی باید خودمون بارمون رو تحویل می گرفتیم می رفتیم یه فرودگاه دیگه و از اونجا پرواز می کردیم برای تهران (این چیزی بود که ما درست قبل از ایتالیا رفتن فهمیدیم!). خلاصه تا استانبول که مشکلی نبود، گرچه پرواز با کمی تاخیر انجام شد ولی خب ما به اندازه ی کافی وقت داشتیم. فاصله ی بین دو تا پرواز شیش ساعت بود.

توی هواپیما با یه سری ایرانی دیگه آشنا شدیم که اونا هم دقیقا همون پرواز ما رو گرفته بودن و گفتیم که با هم بریم اون یکی فرودگاه. می دونستیم که اتوبوس داره ولی خب مستقیم نیست، باید می رفتیم یه جا سوار یه اتوبوس دیگه می شدیم. همین کارو کردیم و بعد از تحویل گرفتن بارا با هم رفتیم سمت اتوبوسا. آخر خط اتوبوس اول پیاده شدیم. سوار اتوبوس دوم شدیم. فکر کنم حدود چهل دقیقه اول ما 5 کیلومتر هم نرفتیم! ماشاءالله ترافیک استانبول از تهران خیلی بدتر بود! خلاصه با کللللللللی استرس گرفتن، بالاخره ساعت 8:15 رسیدیم فرودگاه.

بدو بدو رفتیم که خیالمون راحت باشه به پرواز می رسیم ولی خب کلا زود رفته بودیم دیگه. تهران هم که رسیدیم با دوستایی که تازه باهاشون آشنا شده بودیم، خداحافظی کردیم و از همدیگه جدا شدیم.

هیچ کس نیومده بود دنبالمون. خواهر کوچیک تر قبلا گفته بود وقتی خواستین از استانبول پرواز کنین، یه پیامک بدین. منم همین کارو کردم با سیم کار ایرانسل، ولی نوشت الان قادر به ارسال پیامک نیست، هر وقت بتونه پیامو می فرسته. منم گفتم خب باشه دیگه هر وقت تونست می فرسته. بعد دیگه گوشی رو خاموش کردم و رسیدیم تهران. وقتی روشن کردم دیدم هنوز نوشته پیامکو هر وقت بتونیم می فرستیم! ما هم بی خیال شدیم و گفتیم خودمون میریم دیگه، آخه پیامک بهشون نرسیده بود دیگه!

با تاکسی رفتیم و با اینکه قیمتش ثابت، طبق تعرفه 40 تومن بود، وقتی رسیدیم همسر 50 تومنی داد و طرف میگه دست شما درد نکنه و رفت سوار ماشینش شد که برهتعجب!!!! همسر باهاش بحث کرد و گفت داری زیادی می گیری، که بعد طرف با غرغر کردن دست کرد تو جیبش و 10 تومن پس داد!!

به نظر من اصلا مهم نیست که چقدر طرف داره پول زور می گیره، آدم نباید این پولا رو بده! طرف کم کم باورش میشه که حقشه که بیشتر بگیره!

خلاصه نصف شبی خواهر کوچیک تر اومد درو باز کرد و ما رفتیم تو، ساعت 4 بود تقریبا. مستقیم رفتیم خوابیدیم که بقیه بیدار نشن.

صبح ساعتای 7 با سر و صدای بچه ها که می خواستن برن مدرسه و خواهر کوچیک تر هم که باید می رفت سر کار از خواب بیدار شدیم. من بعدش دیگه تقریبا خوابم نبرد، رفتم یه سلام و علیکی کردم باهاشون و دیگه تقریبا کلا بیدار بودم ولی همسر تا ساعتای 8:15 اینا خوابید.

همسر خواهر کوچیک تر هم گفت من امروز مرخصی گرفتم، آخه بنده ی خدا فکر کرده بود که نصف شب باید بیاد دنبال ما و با خودش گفته بود بعدش احتمالا خوب نمی خوابه و بهتره که فرداشو مرخصی بگیره که نیومد دنبال ما ولی تمام روز و با ما بود و به نظرم واقعا خیلی برام ارزش قائل شده بود و احترام گذاشته بود بهمون که یه روز کامل به خاطر ما مرخصی گرفته بود. من واقعا خوشحالم که همچین فامیلایی دارم لبخند.

خلاصه تا ظهر که توی خونه بودیم و اتفاق خاصی نیفتاد، ظهر همسر خواهر کوچیک تر ما رو رسوند تا یه ایستگاه مترویی تا یکی از دوستامونو ببینیم و یه سری چیز میز رو بهش بدیم. ما هم بعد از اینکه نیم ساعتی نشستیم و با دوستمون صحبت کردیم برگشتیم خونه خودمون.

بعدش هم که بچه ها اومدن و کادوهاشونو گرفتن و خوشحال شدن. خواهر کوچیک تر هم از سر کار اومد و ناهار فسنجون خوردیم.

عصری من رفتم خونه ی پیرامید اینا و کللللللللی چیزای خوشمزه خوردم و تازه توی جیبم هم ریختم بردم برای فک و فامیل نیشخند، همسر هم رفت پیش دوست خودش، البته اونا هم خودشونو تحویل گرفته بودن و رفته بودن آش خورده بودن چشمک.

خلاصه من ساعتای 8 خونه بودم و همسر هم حدودا بیست دقیقه یا نیم ساعت بعد از من اومد. واقعا خسته بودیم هر دومون ولی خب خواهر کوچیک تر و همسرش نشسته بودن پیشمون و صحبت می کردیم راجع به همه چیز. عکسامونو هم روی لپ تاپ اکران کردیم و دیدیم همگی با هم نیشخند.

شب هم خواهر کوچیک تر و همسرش نشستن برامون انار دون کردن یه عالمه! ساعت یازده شده بود و من دیگه واقعا به زور چشامو باز نگه داشته بودم ولی خب بنده های خدا به خاطر ما داشتن این کارو می کردن و نمی شد بهشون بگیم ما میخوایم بخوابیم که! همسر از اون انارا خورد ولی من نه، آخه خونه ی پیرامید اینا کلی خورده بودم قبلش چشمک.

دیگه ساعتای یازده و نیم اینا بود که رفتیم خوابیدیم تا فردا صبح ساعت 9 دوباره بپریم به یه شهر دیگه!!

 

/ 4 نظر / 2 بازدید
فهیان

آخ آخ حق با شماس،چقدر انار!!

لیلی

ای بابا آدم وقتی از سفر می رسه یک روز کامل خواب هست شما چقدر اکتیو هستین که دو سه تا قرار ملاقات هم جور کردین

پیرامید

آخیش... خوب شد آپ کردیا! خسته شدیم بس که اومدین این جا هیچ خبری نبود [چشمک]

پیرامید

هیچ هم خسته کننده نیست... خدا رو شکر... اتفاقات خوب، تکراریش هم خوبه... بعله!