کلاس زبان

 

همسر امروز رفت کلاس زبان آلمانی (یا شایدم آلمونی* )، اولین جلسه اش بود. الانم چند ساعتی هست داره تمرین حل می کنه و هنوز تموم نشده! آخه کلاسش فشرده است و هر روز تمام صبحو کلاس داره. امروز هم که عصری رفتیم یه جا خونه ببینیم و نتونست بخونه. از وقتی برگشتیم همه اش داره درس می خونه.

منم خیلی دوست داشتم می رفتم کلاس ولی خب هر چی فکر می کنم با این حجم کاری که الان دارم و جدای از اون با این استرسی که الان دارم اصلا نمی تونم برم کلاس. خیلی حیف میشه ولی خب دیگه، این جوریاس.

گرچه من اصلا ناراحت نیستم که آلمانی درست و حسابی بلد نیستم، ولی یه خورده ضایع است وقتی آدم میره ایران ازت انتظار دارن آلمانی حرف بزنی یا یه بروشور آلمانی رو بخونی و تو نمی تونی بخونی نیشخند. ولی خب من بازم مقاومت می کنم و نمی رم کلاس، ما که به خاطر حرف مردم زندگی نمی کنیم چشمک.

اینقدر این روزا خسته شدم که دلم می خواد درسم تموم شد یه سال اصلا کلا بیکار باشم، برا خودم بگردم، خوش باشم، هرچند که می دونم خیلی زود خسته کننده میشه! البته خب این خیالات محاله و من به محض تموم شدن درسم باید در به در دنبال کار بگردم یا دنبال پست داک!! اوووووووووه چقدر دارم بزرگ میشما!! تازه الان فهمیدم نیشخند!

----

* یه language partner داشتم، من به اون فارسی یاد می دادم، اون به من آلمانی. یه بار بهش گفتم ما نمی گیم تهران، می گیم تهرون. یه سری "آ" ها رو میشکنیم، تبدیل می کنیم به "او". گفت مثلا به ایران میگین ایرون، گفتم بعضی وقتا آره! گفت پس به آلمانم میگین آلمون؟!! سوال

 

/ 3 نظر / 2 بازدید
لیلی

خب فکر کنم کلاس زبان آلمانی فراغت بال و انگیزه ای شیرین می خواهد که با وضعیت فعلی شما سازگار نیست. اصلا هم مهم نیست که شما آلمانی بلد باشین یا نه چون مردم که بلد نیستن که از شما سوال کنن!!

صبا

مهم اینه که به زبان بین المللی دنیا مسلط هستی و کارات به خوبی باهاش پیش میره. به اینایی هم که می پرسن بگو وقتی نیازی نیست و کارهای واجبتر دارم چرا باید برسم سراغش.

علی

سلام چه جوری می تونم language partner پیدا کنم؟؟ از سایت خاصی میشه پیدا کرد؟ با تشکر