خساست

 

همین الان داشتم یه مقاله می خوندم که خیلی قدیمی بود. از اون مقاله ها که مال سال 1980 ایناست و انگاری صفحه ی مجله رو اسکن کردن گذاشتن روی سایت مجله.

خیلی واسم جالب بود که یهویی متوجه شدم تا الان هرچی مقاله ی قدیمی خوندم کامل همه چی رو توضیح داده بود، یعنی طرف دقیقا نوشته که چیکار کرده، چطوری این کارو کرده، چرا این کارو کرده و حتی الگوریتم دقیقش رو گذاشته (به صورت شبه کد). یعنی اگه کسی بخواد کار طرف رو دوباره انجام بده، به راحتی می تونه.

ولی الان نمی دونم چرا مردم خسیس شدن! اصلا توی مقاله درست و حسابی نمی نویسن چیکار کردن. اون روز یه مقاله رو داشتم با استادم راجع بهش بحث می کردم. دو جاش بود که خیلی هم مهم بود ولی نه من فهمیدم چی میگه نه استادم!!! خب این چه مقاله ایه که مهم ترین قسمتشو هیچ کس نمی فهمه؟!!

خب بابا انقدر خساست به خرج ندین، بنویسین چیکار کردین!

همین قضیه در مورد تزها هم برقراره! کسی درست و حسابی نمی نویسه چیکار کرده. همه دنبال اینن که مراجعشون زیاد بشه، هی به این ور و اون ور ارجاع میدن با جملات قلمبه سلمبه که اصلا به بقیه ی متن نمی خوره و به وضوح از جای دیگه گرفته شده!

یادمه تزهای منو که بچه ها می خوندن بهم می گفتن واقعا تزت معلومه که نوشته ی خودته! جملاتش ساده و روونه و کاملا هم توضیح دادی چیکار کردی. واقعا هم من تمام هدفم و تلاشم از تز نوشتن دقیقا همین بود، اینکه فردا که یکی خوند بفهمه من چیکار کردم به این نتیجه رسیدم! من نمی دونم این آدمایی که توی تزشون نمی گن چیکار کردن، دقیقا هدفشون از تز نوشتن چیه؟

 

/ 1 نظر / 2 بازدید
فاطمه

به به موفق باشی خانم دکتر[لبخند] احتمالا هدفشون پیچیده و سخت جلوه دادن کارشون برای بالا بردن ارزش و امتیاز نیست؟