رقص لایو!

توی پست قبل گفتم که قرار بودم بریم بیرون. الان تازه برگشتیم و میخوام چیزایی که دیدیم رو بگم.

تبلیغ این مراسم امروز رو ما توی یکی از ایستگاههای اتوبوس دیده بودیم، طبق اون تبلیغ باید مراسم ساعت 7 شروع میشد و تا 12 طول می کشید. قرار بود موسیقی و رقص زنده باشه. ما ساعت 7 و ربع اینا از خونه رفتیم بیرون، آخه همسر که رسید رفت یه دوش گرفت، یه چایی خوردیم، من کارمو تموم کردم و بعد رفتیم.

قبل از رفتن به یکی دیگه از بچه ها هم زنگ زدم و گفتم که بیاد، گفت من منتظر مامانم اینام توی اووو، بیان صحبت کنم باهاشون بعد میام، شما برین.

ما هم راه افتادیم، وقتی رسیدیم زنگ زدم به اون یکی دوستامون که قبل از ما راه افتاده بودن و رفته بودن. اونا هم کمتر از یکی دو دقیقه بعدش اومدن نزدیک ایستگاه اتوبوس و با هم راه افتادیم. هیچ صدایی نمی اومد! شک کردیم که شاید اصلا اشتباه دیدیم و هیچ خبری نیست امروز ولی وقتی جلوتر رفتیم مشخص شد که یه جا مردم وایستادن و شلوغه.

رفتیم جلوتر و دیدیم که بعله مثل اینکه قراره مراسمی باشه ولی انگاری هنوز شروع نشده، ساعت 8 بود!!! از آلمانی ها بعیده! خلاصه رفتیم روی صندلی نشستیم. یه عالمه صندلی بود که رو به یه ساختمونی چیده شده بودن که در واقع برای مراسم تماشا کردن بودن، بغل اون صندلی ها هم یه سری خوردنی فروشی بودن که اونا هم یه سری نیمکت و صندلی داشتن. ما روی صندلی هایی که دقیقا مال مراسم بود نشستیم، ردیف آخر.

روی هر صندلی دو تا تبلغی گذاشته بودن، یکیش برنامه ی مراسم همون شب بود، یکیش هم مال مراسم تاریخ های مختلفی بود که ما دقت نکردیم چی بود، شاید تبلیغات همون گروهی بود که اجرا داشتن.

به هر حال وقتی اون برنامه ی مراسم رو باز کردیم متوجه شدیم که در واقع قراره ساعت 8 اینا شروع بشه و همون موقع هم شروع شد. یه گروه اومدن، با یه ساکسیفون، یه ویولن سل و یه آکوردئون و شروع کردن به نواختن. راستش من که زیاد دوست نداشتم چون زیاد به فرهنگ ما نمی خورد آهنگش ولی خب بد هم نبود.

بعدش یه سری رقص انجام شد توسط یه گروهی که نصفشون دختر بودن و نصفشون پسر. پسرها که لباسشون معمولی تلقی میشد ولی دخترا یه تیکه از پاشونو سبز کرده بودن و کلا لباسای عجیب و غریبی داشتن! با یه ماسک های عجیب و غریب متناسب با همون لباسا!

به هر حال این رقص هم تموم شد و بعدش یکی دو تا رقص دیگه اجرا شد. یکیش که به نظر ما یه جورایی ترسناک بود اصلا! موسیقی اش شبیه این فیلم های جنایی بود و اولین پسری هم که رفت روی سن برای این رقص یه سیاه پوست درشت هیکل بود با یه لباس عجیب که نمی دونم چطوری توصیفش کنم ولی تصور کنین لباسی با طرح تار عنکبوت به رنگ مشکی یا یه چیزی توی این مایه ها، با اون موسیقی واقعا ترسناک بود. از این ترسناک ترش این بود که دختری که باهاش می رقصید کلا رقصش این مدلی بود که انعطاف بدنش به شدت زیاد بود و میشه گفت دختره اصلا نمی رقصید و هی توی دستای پسره لیز می خورد، به عبارتی بیشتر برای من تداعی کننده ی این بود که یه گروه آفریقایی یه آدم مرده رو هی به شکل های مختلف روی سر و دستش جا به جا کنه!!! نگران.

ما تصورمون از رقص کلا یه چیز دیگه است تو ایراننیشخند. من که اصلا رقصاشونو دوست نداشتم، آخراش یه کمی رقصای دو نفره ی معقول تر داشت که اونم به لطف سن ما هیچی نمی دیدیم! کلا ارتفاع سن از سطح زمین فکر کنم یه متر بیشتر نبود، وقتی همه چی توی پایین سن اجرا میشد، ما هیچی نمی دیدیم!!! که این رقص آخری هم این طوری بود.

بعدش هم دیگه ما بلند شدیم رفتیم، آخه اون قدری که فکر می کردیم جذاب نبود.

از اونجا مستقیم رفتیم یه چیزی بخوریم، بالاخره تصمیم گرفتیم این دفعه دل بزنیم به دریا و نریم کباب ترکی بخوریم! رفتیم نودل خوردیم. خوب بود ولی به نظر من کباب ترکی نمیشهچشمک. از اونجا هم رفتیم چایی و قهوه خوردیم. کلا یه جا هست قهوه و چاییش خیلی ارزونه، جای خیلی با کلاسی هم هست. قیافه ی ساختمونو به هر کس نشون بدی بگی اینجا قیمت چایی و قهوه اش این قدره باورش نمیشهعینک. ما هم همیشه خودمونو اونجا دعوت می کنیم نیشخند.

کلا شب خوبی بود، خوش گذشت. این شب های آخر هفته ای که تا دیروقت شب بیرونیم رو خیلی دوست دارم، به نظرم واقعا از وقتمون استفاده کردیم.

----

امروز نمی دونم چه خبر بوده سر کار همسر (احتمالا تولد یه نفر بوده) یه عالمه کیک و نون خوشمزه توی آشپزخونه بوده، همسر هم دو تیکه کیک و دو تا از اون نون فانتری های خوشمزه واسم آورده. قبل از رفتن یه تیکه از کیا رو با چایی نوش جان نمودیم ولی چون دوستامون گفتن که ما هیچی نخوردیم اومدیم که بیرون شام بخوریم، دیگه تیکه ی دوم کیک و نونا رو نخوردیم که بتونیم شام بخوریم.

کلا هر وقت سر کار همسر کیک و شیرینی میدن اولین چیزی که به ذهنش می رسه فکر کنم من شیکمو باشمنیشخند. آخه اگه بتونه چیزی واسم بیاره از کیکا میاره و اگه نتونه بیاره میاد میگه رفتم آشپزخونه دیدم تموم شدهناراحت (این شکلک ناراحتی اونه ها، نه ناراحتی من!!).

 

/ 2 نظر / 6 بازدید
پیرامید

می دونی اونا بعضی وقتا رقص هاشون یه جورایی تریپ تئاتر می شه... یعنی داستان داره انگار پشتش... حالا شاید داستان اینا هم آدمخواری بوده!! [نیشخند]

سامورايي

شبهاي آلمان رو هيچوقت نميتونم با شباي ايران مقايسه كنم! راستي همسر مهربوني داري، قدرشو بدوووووون [گل]