سفر به جنگل سیاه و کارلسروهه

صبح شنبه (17/8/2013) که اومدیم بریم، همسر تازه متوجه شد که دوچرخه اش کم باده، رفت بادش کرد و اومد. سر راه هم باید از بانک پول ور میداشت. تو این فاصله من زنگ زدم به دوستامون تا ببینم کجان، رسیدن ایستگاه قطار یا نه که اونا گفتن که ایستگاه قطارن ولی دوچرخه هاشونو گذاشتن بیرون ایستگاه و هنوز مرددن که با دوچرخه بریم یا نه. آخه جنگل بود و ما مطمئن نبودیم که میتونیم با دوچرخه رکاب بزنیم یا نه، شاید سربالایی بود و برای ما سخت بود.

دوستامون لطف کردن و به ما گفتن که تا وقتی می رسین ایستگاه وقت دارین تصمیم بگیرین که با دوچرخه بریم یا نهنیشخند.

ما هم وقتی رسیدیم گفتیم اکی، اگه شما خیلی موافق نیستین با دوچرخه بریم باشه، با قطار میریم و بقیه ی راهو پیاده می ریم.

اولش که اصلا نمی دونستیم با کدوم قطار باید بریم و کجا باید پیاده بشیم ولی بالاخره آتیش زدیم به مالمون 2 یورو پول دادیم از اینترنت گوشیمون استفاده کردیممژه ولی خب بالاخره از بلاتکلیفی در اومدیم و فهمیدیم کجا باید پیاده بشیم و کجا بریم.

به هر حال با چند بار پرسیدن دیگه (بازم مجبور شدیم بپرسیم آخه جنگل خیلی بزرگ بود و بیشتر از یه ایستگاه قطار داشت) بالاخره رسیدیم به مقصد و رفتیم بالا. سربالاییش بعضی جاها به نسبت خیلی تند بود و همون بهتر که دوچرخه نبردیم.

یه کمی اون بالا چرخیدیم و یه آلاچیق بود رفتیم اونجا نشستیم و خوردنی و تنقلات خوردیم و برگشتیم پایین.

البته یه خرده تلاش کردیم که بازم بریم بالاتر ولی خب یه کمی که رفتیم دیدیم نوشته تا برسین به دریاچه حدود 4 کیلومتر دیگه مونده و ما هم به نظرمون اومد که 4 کیلومتر زیاده و ما قطعا به مقصد نرسیده برمی گردیم، گفتیم خب چه کاریه همین الان برمی گردیمنیشخند.

 

پایین یه رودخونه ی باصفا داشت که یه عده داشتن توش با قایق های بادی، قایق سواری می کردن. تقریبا چهار پنج تا قایق بود. کل مسافتی که میرفتن شاید دویست سیصد متر بیشتر نبود. هی قایق رو توی خشکی روی کولشون می گرفتن می اومدن از یه نقطه ی خاصی می انداختن تو آب، سوارش می شدن، پارو می زدن، بعد که دویست سیصد می تر می رفتن، قایقو می کشیدن بیرون، میذاشتن روی کولشون و تکرار ماجرا! واقعا خستگی قایق سواریشون یه طرف، خستگی گذاشتن قایق روی کولشون و جا به جا کردنش یه طرف. واقعا ورزش خسته کننده ای بود!!اوه.

 

اول خط اونا (یعنی جایی که قایقو می انداختن توی آب) دو سه تا سنگ بزرگ بود که زیر یه درخت بود، هم سایه بود، هم خنک بود، چون توی آب بودن سنگها. رفتیم روی اون سنگا نشستیم و ناهارمونو خوردیم. بعدش هم یه کم دیگه نشستیم و از ورزش کردن دیگران لذت بردیمنیشخند. بعدش بلند شدیم از همون بغل رودخونه مستقیم رفتیم تا وقتی که رسیدیم به یه پله که بریم بالا و در واقع برسیم به ایستگاه قطار که بخوایم بریم جای دیگه.

راهنماها و نقشه هایی که داشتیمو نگاه کردیم و متوجه شدیم که یه دریاچه هست که چند تا ایستگاه پایین تره. گفتیم بریم اونجا. برای همین توی ایستگاه قطار منتظر شدیم تا قطار مد نظر ما بیاد و بریم. اومد، ما هم سوارش شدیم و راه افتاد.

اینجا این طوریه که یه سری از قطارها (و مخصوصا قطارها یا اتوبوس های داخل شهری)، توشون یه سری دکمه هست که روش نوشته STOP. اگه بخوای ایستگاه بعد پیاده بشی باید این دکمه رو بزنی، در غیر این صورت قطار توی اون ایستگاه نگه نمی داره (مگر اینکه ببینه که یه سری توی ایستگاه ایستادن که میخوان سوار شن و به خاطر سوار شدن اونا نگه داره).

خلاصه ما یادمون رفت دکمه رو بزنیم و کسی هم توی ایستگاه نبود که بخواد سوار بشه و قطار نگه نداشت! ما هم برای ایستگاه بعدی دکمه رو زدیم که نگه داره. ایستگاه بعدی هم که نگه داشت اعلام کرد که فقط درب واگن اول باز میشه و ما توی واگن دوم بودیم و هیچ راهی نداشت که بریم توی واگن اول، یعنی واگن ها به هم وصل نبود متفکر. این شد که ما بازم نتونستیم پیاده بشیم.

ایستگاه سوم موفق شدیم پیاده بشیم. بلافاصله قطار جهت مخالف اومد و ما هم سریع رفتیم سوار شدیم و برگشتیم. رفتیم سر اون ایستگاهی که میخواستیم.

حالا از اینجا قرار بود با اتوبوس بریم اون دریاچه ای که میخواستیم. برنامه ی اتوبوس هم اونجا بود و قرار بود اتوبوس ساعت 15:40 برسه به اون جایی که ما بودیم ولی نیومد. پنج دقیقه، ده دقیقه، یه ربع گذشت و اتوبوس نیومد.

ما هم گفتیم خب بهتره برگردیم آخه پیاده 5 کیلومتر راه بود که ما هم اصلا حس و حالشو نداشتیم، از صبح بیرون بودیم و خسته شده بودیم. بالاخره یه آدم پیدا کردیم اونجا و ازش پرسیدیم و گفت که مسیر بسته است تا یه مدت و اتوبوسش نمیاد ولی می تونین پیاده برین.

ما هم که خسته بودیم یه نگاه به برنامه ی قطار کردیم و دیدیم نیم ساعت دیگه قطار میاد و می تونیم برگردیم سر ایستگاه اول تا از اونجا برگردیم خونه. نشستیم میوه خوردیم و حرف زدیم و بعد از نیم ساعت رفتیم توی ایستگاه وایستادیم که قطار بیاد.

اونجا دیدیم که یه اطلاعیه به همه جا چسبوندن که از فلان تاریخ تا فلان تاریخ اتوبوس فلان جا (همونی که ما لازم داشتیم) اینجا نمیاد، مسیرش عوض شده و از فلان ایستگاه میره. که این ایستگاه همونی بود که ما به طور ناخواسته به دلایلی که بالا ذکر کردم (نزدن دکمه ی STOP و غیره) توش پیاده شده بودیمنیشخند. یعنی به عبارتی اگه ما همونجا سریعا سوار قطار برگشت نشده بودیم می تونستیم بریم سوار اتوبوس مورد نظرمون بشیم و بریم دریاچه ولی خب ما عجله کرده بودیم.

به هر حال دریاچه نرفتیم و برگشتیم سر خونه ی اول و از اونجا هم قطار برگشت رو نشستیم.

سر راه برگشت یه سر هم به شهر کارلسروهه زدیم. ما که زیاد توی شهرش نگشتیم ولی یه پارک قشنگ داشت که بعضی جاهاشو من واقعا دوست داشتم و به نظرم خیلی قشنگ بود. اونجا یه کمی نشستیم و عکس هم گرفتیم ( عکساشو بعدا میذارم).

بعدش هم که دوباره سوار قطار شدیم و برگشتیم.

راستی یه چیزی که یادم رفت بگم اینه که اگه لویزان خودمونو دیدین، جنگل سیاهم انگاری دیدین. خیلی با هم فرقی ندارن!

 

 

 

 

/ 1 نظر / 29 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- ------*♥*♥*♥*♥*♥*----- -------- *♥*♥*♥* -------- ----------- *♥* ----------- ┐────────────────────────────────────┌ │ امام صادق علیه السلام فرمودند: │ │ عمل اندك و بادوام كه بر پایه یقین باشد، در نزد خداوند از عمل زیاد كه بدون یقین باشد برتر است.│ │ جهاد النفس، ‌صفحه ی 62 │ ┘────────────────────────────────────└