انتخاب

 

امروز اومدم کاپشن هایی که سفارش داده بودیمو پوشیدم که یکیشو انتخاب کنم. اون روز خودم تنهایی پوشیدم و انتخابمو کردم، ولی جلوی همسر نپوشیده بودم که اونم نظرشو بگه.

هر کدوم یه مزایایی داشت یه معایبی. مثلا یکیشون که خیلی وسوسه کننده بود خریدنش، یه کاپشن 400 یورویی مارک NAPAPIJRI بود که تخفیف 75 درصد خورده بود و ما صد یورو خریده بودیم. ولی مشکلش این بود که قرمز بود و من رنگشو دوست نداشتم و دیگه اینکه یه لایه بود.

اینجا خیلی از کاپشن ها دولایه ان که هر وقت هوا کم سرد بود و بارونی نبود، فقط داخلیشو که گرمه بپوشی، هر وقت بارونی بود بارونیشو تنهایی بپوشی و هر وقت زمستون شد درست و حسابی، هر دوتاشو.

یکی دیگه یه کاپشن آبی روشن + آبی تیره بود که من از همه بیشتر پسندیدم. دو لایه بود، رنگشو هم دوست داشتم. مشکل این یکی اینه که مدلش کوتاهه و لایه ی داخلیش هم آبی تیره است و مثل لایه ی بیرونیش خوش رنگ نیست.

یکی دیگه یه کاپشن مشکی بود که لایه ی داخلیش سفید بود. این یکی بلند بود و لایه ی داخلیش به تنهای خیلی خیلی خیلی خوشکل بود. ولی باز مشکلش این بود که لایه ی بیرونیش خیلی تیره بود و یه کمی هم بزرگ بود. و اگه لایه ی بیرونی رو می خواستم تنها بپوشم دیگه اصلا نمی شد، بیش از حد بزرگ بود و تو تنم زار میزد.

کاپشن چهارمی که کلا از همون اول حذف شد چون سایزش M * بود.

خلاصه بعد از چندین بار امتحان کردن، من تصمیم گرفتم همون کاپشن آبی روشن + آبی تیره رو بردارم.

حالا همسر گیر داده که این کاپشن قرمزو هم نگه دار. هرچی میگم من رنگشو دوست ندارم، می گه حالا دو تا کاپشن داشته باش، هر از گاهی بپوش. آخرش هم قبول نکردم، چون اون کاپشن یه لایه است و بیش از حد گرمه. کاپشن قبلیم یه لایه بود و خیلی خیلی هم گرم بود. این قدر که به محض اینکه وارد قطار می شدم باید در می آوردم، موقع پیاده شدن باید می پوشیدم. خیلی اذیت می شدم باهاش. یعنی اگه سی ثانیه می خواستیم بریم داخل یه مغازه ای رو نگاه کنیم، من باید در می آوردم! واسه همین دیگه دوست ندارم کاپشن یه لایه بخرم.

خلاصه کلی با همسر بحث کردیم سر اینکه این یکی رو نگه داریم یا نه. همسر آخرش گفت همه رو پس بدیم، من یه کاپشن بلند دیگه برات پیدا می کنم. بهش می گم خب الان این کاپشن آبی روشن + آبی تیره مگه چشه؟ من با کوتاهیش مشکلی ندارم. سردم نمیشه. تو چه اصراری داری اینو نگه نداریم؟

میگه آخه این خوب تخفیف نخورده بود، احتمالا خیلی خوب نیست. بهش میگم چرا، اونم قیمتش 250 یورو اینا بود. میگه نه، صد و خورده ای بود. گفتم چک کن حالا. نگاه کرده می بینه قیمت اصلی کاپشن 270 یورو بوده، ما داریم صد و هفت تا اینا می خریم.

یهویی برگشته می گه نه، خییییلی هم خوبه، عالیه، اصلا حرف نداره. همینو نگه دار خنده.

--

حالا نتیجه این شد که همین کاپشن کوتاه آبی روشن + آبی تیره رو نگه دارم دیگه لبخند.

--

* نمی دونم قبلا گفتم یا نه، اینجا هر سایتی مشخص کرده چطوری می تونین سایزتونو پیدا کنین. مثلا سایت Jack Wolfskin یه شکل کشیده که دور کمرتونو به این صورت (تو شکل مشخص کرده) اندازه بگیرین. برای همه ی قسمت های بدن که لازمه مشخص کرده کجا رو اندازه بگیرین.

بعد یه جدول کشیده که اگه اندازه هاتو توی بازه ی فلان تا فلانه، سایزتون میشه فلان.

روش خیلی خوبیه و باعث میشه آدم واقعا چیزی که می خره اندازه اش باشه. حتی برای کفش هم مشخص میکنن کجا رو اندازه بگیرین تا سایزتونو بدونین.

ضمنا شرکتی ممکنه اندازه اش یه مقداری با بقیه متفاوت باشه. مثلا من که تو بعضی مارکها لباسام xs ه، تو بعضی از مارک ها باید s بردارم. ولی در کل اکثرا چیزی که سفارش می دیم (با توجه به اندازه گیری هایی که گفتن) از نظر اندازه مشکلی نداره.


/ 5 نظر / 39 بازدید
امید

چرا jack wolfskin نمی خرین؟ من ندارم ولی دوسش دارم. خوبه ها!!!!!!!!!!!

ندا

مبارك باشه إنشاءالله هميشه ب شادي ببوشين . من از اون سفيد مشكيه هم خوشم اومد :D

قاسم

مبارک باشه. به نظر من هم با اینکه کاپشن دیگه پسندتون شد اما تخفیف75درصدی هم وسوسه کننده است. فردا توی ایران این کیفیت با این تخفیفها پیدا نمیشه ها!!

ندا

منطورم هموني كه توش سفيد بيرونش مشكي بوده. [لبخند]