گردش یا خرید

 

امروز رفتیم یه کمی وسیله ی خونه ببینیم.

اون روز که همسر رفته بود خونه رو دیده بود، زیاد دقت نکرده بود و الان یادش نمی اومد که کف خونه چی بود؟ پارکت بود یا نه؟ یه بار یکی از این خونه هایی که مال این شرکت بود رو دیده بودیم و کفش سیمان بود، اما یه خونه ی دیگه از همین شرکتو هم دیده بودیم که کفش پارکت بود و الان نمی دونستیم این یکی کفش چیه؟

مسلما اگه کفش سیمان باشه باید موکت می گرفتیم برای کل خونه. برای همین با احتساب بدترین حالت، رفتیم ببینیم موکت چه قیمتی هست و کجا هست اصلا؟

دیشب که رفته بودیم خونه ی دوستمون، کف خونه اش موکت بود و بهمون گفت که موکتش رو از کجا خریده. یه فروشگاه بود که ما تا حالا کلا نرفته بودیم.

این شد که گفتیم امروز بریم یه سر بزنیم ببینیم چی به چیه؟ اصلا موکت پیدا می کنیم یا نه؟ قیمت هاش تو چه مایه هاست.

خلاصه رفتیم به فروشگاه مذکور و مشغول گشت و گذار شدیم. کلا فروشگاه بزرگی بود که همه چی داشت، اسمش هم OBI بود. کلی توش گشتیم و موکت های مختلفش رو نگاه کردیم. اکثرشون به درد کف اداره می خوردن که آدم با کفش بره. برای کسی که پا برهنه می خواست روشون راه بره خیلی زبر بودن.

بالاخره یه دونه نرم پیدا کردیم که من حدس زدم دقیقا همونی باشه که دیشب تو خونه ی دوستمون دیدیم. پشتش قیمت ها رو به یه شکل خاصی زده بود که ما نمی فهمیدیم منظورش چیه؟ همه ی موکت ها قشنگ پشتش قیمت یه متر مربعش رو زده بود ولی این پشتش چندین قیمت مختلف زده بود که ما نمی فهمیدیم چی به چیه.

اول از یه آقایی که هندی بود پرسیدیم که مسئول فروشگاه نبود، یه خریدار بود مثل ما. یه کمی برامون توضیح داد و ما فهمیدیم که با اینکه این قیمت خیلی اختلاف فاحشی با قیمت سایر موکت ها داره، ولی بازم قیمت یه متر مربعش هست. اما خود اون آقاهه هم زیاد متوجه نمیشد که فرق این دو تا قیمت اصلی ای که پشت موکت نوشتن چیه.

رفتیم جلوی باجه ی قسمت موکت ها وایستادیم تا مسئولش اومد. باهاش صحبت کردیم و معلوم شد که برای موکت کردن یه اتاق 3*4 با این موکت باید 384 یورو پول می دادیم!!

و قطعا ما نمی خواستیم همچین پولی بدیم، بنابراین بردیم نمونه ی موکتو گذاشتیم سر جاش نیشخند. بقیه ی موکت ها حدود متری 10 یورو اینا بودن، ولی این متری 30 یورو هم بیشتر بود!

دوباره بقیه ی موکت ها رو نگاه کردیم و بازم به نتیجه رسیدیم که سایر موکت ها اصلا به درد خونه ای که آدم بدخواد توش زندگی کنه نمی خوره.

از اون مغازه اومدیم بیرون و رفتیم یه جای دیگه که دیشب دوستمون معرفی کرده بود و مبلمان و میز و این جور چیزا داشت.

اونجا هم واسه خودش دنیایی بود! خیییییییلی بزرگ بود. ما کلی توش گشتیم، وقتی داشتیم می اومدیم بیرون، تازه فهمیدیم که اینجا دو سه طبقه ی دیگه هم داره!

اونجا هم یه عالمه گشت زدیم و دیدیم که با اینکه بعضی چیزاش به نسبت قیمت خوبی دارن، اما مناسب زندگی دانشجویی ما نیستن. اما انصافا برای یه خانواده ی کارمند خیلی چیزای خوب و مناسبی داشت. مثلا مبل هایی داشت که قیمتش 6000 یورو بود، اما تخفیف خورده بود و با 2000 یورو می فروختن ولی خب ما همین قدر هم پول نداریم بدیم به مبل نیشخند.

اونجا که بودیم دوستامون زنگ زدن و گفتن که ما تازه اومدیم مرکز شهر برای خرید و تا یه ساعت دیگه می خوایم خرید کنیم، گفتیم به شما هم بگیم اگه دوست داشتین بیاین بریم بیرون، شیرینی خونه تونو بهمون بدین چشمک. ما هم گفتیم میایم.

به خاطر قولی که به دوستامون داده بودیم دیگه نتونستیم تمام فروشگاهو بگردیم، مخصوصا که از اول نمی دونستیم چند طبقه است و بیشتر وقتمونو توی همون طبقه ی اول صرف کرده بودیم. از این فروشگاه هم نه چیزی خریدیم و نه چیزی پیدا کردیم که به دردمون بخوره که بعدا بیایم بخریم!

دوستامون ساعت 1:25 بهمون زنگ زدن و ما یه جوری راه افتادیم که 2.5 رسیدیم مرکز شهر. اونجا دوباره به دوستامون زنگ زدیم، هماهنگ کردیم و با هم رفتیم یه دوری زدیم. از اونجایی که ظهر بود پیشنهاد دادیم بریم یه دونر یا یه ساندویچ شبیه اون بخوریم. نتیجه این شد که رفتیم شاورما بخوریم (شاورما اسم یه غذاست که ما از یه مغازه ی عربی خریدیم).

بعد از خوردن ناهارمون دوباره از مسیر خیابون اصلی شهر برگشتیم و مغازه ها رو از بیرون نگاه کردیم، ولی من که دیگه پاهام نا نداشت واقعا! از ساعت 10.5 داشتیم می گشتیم و اون موقع دیگه ساعتای 4 بود.

در نهایت هم تا محل ماشین دوستامون پیاده اومدیم، آخه دوستامون می خوان برن ایران و قرار بود یه کیسه ی بزرگو که برای اسباب کشی خیلی مناسب بود بدن به ما که برای اسباب کشی استفاده کنیم.

تا جلوی ماشین که رفتیم گفتن بشینین می رسونیمتون. تا نزدیکای خونه ما رو آوردن و خودشون رفتن.

الانم باید دوباره بریم بیرون! آخه اصلا خرید خونه نرفتیم امروز. فردا هم تعطیله، اندازه ی یه نخود هم نون تو خونه نداریم نیشخند. تازه قرار بود قیمت بلیت های قطارو هم برای پاریس از ایستگاه قطار بپرسیم که یادمون رفت! اونم باید بریم بپرسیم. ان شاءالله اگه عمری باقی باشه و ایفل بطلبه (!!) می خوایم یه پاریس دو سه روزه بریم.


/ 5 نظر / 2 بازدید
لیلی

سفر با اتوبوس از شهر ما به پاریس هزینه اش خیلی کمه.اگر از قبل بلیط هواپیما نگرفتین. پاریس یکی دو روز کمه.ما 11 روز اونجا بودیم که البته خیلی زیاده!!

لیلی

OBI فروشگاه خیلی بزرگیه ولی قیمت هاش دانشجویی نیست. برای تماشا خوبه.مخصوصا قسمت گل و گیاه و آکواریومش.خوشحالم که می بینم این فروشگاه رو شهر فسقلی ما داره[نیشخند]

لیلی

http://www.reisebus24.de/ از شهر ما ارزون هست

لیلی

این شرکتی هم که من گفتم برای 5 روز 160یور تا حدودا نفری هست. همون که خودتون یافتین خوب تر می باشد

مامان محمدرضا

سلام عزیزم ممنون از مهربونیت[گل] خونه ی جدید هم مبارک [گل][گل][گل]