تغییر برنامه

 

دیشب در یک عملیات انتحاری تصمیم گرفتیم حداقل برای یک روز برنامه ی بیدار شدنمونو تو زندگی تغییر بدیم. قرار شد شب ساعت ده بخوابیم، به جاش صبح از ساعت شیش بیدار بشیم. من که خیلی دوست داشتم این روشو لبخند. هم یه سری خوابیدیم و نماز نیفتاد وسط خوابمون، هم روزمونو زودتر شروع کردیم. علاوه بر این من دیشب فهمیدم که عملا من بعد از ساعت ده شب، هیچ کار مفیدی انجام نمیدم. آخه دیشب که می خواستم بخوام اصلا مشکلی نداشتم، اصلا این طوری نبود که فک کنم یه سری کارامو دارم نصفه ول می کنم!

صبح هم همه ی کارای همیشه رو کردیم، با این تفاوت که تقریبا یه ساعت از برنامه مون جلو بودیم. ظرفا رو شستم، چایی دم کردم، سفره رو پهن کردم، ساعت تازه شده بود هشت!

از اونا مهم تر اینکه مامانم هم بی نصیب نموند از چت کردن! آخه همیشه صبح به وقت خودشون میاد مسنجر که صحبت کنیم. هرچی هم بهش میگم ساعت 11 اینا به بعد بیا، باز زود میاد، یه جوری میاد که ما خوابیم!! ولی خب امروز زودتر بیدار شده بودیم دیگه لبخند.

--

امروز خیلی کارا هست که باید انجام بدیم. دیشب یه سری خریدا رو انجام دادیم، ولی دیروز رفته بودیم فروشگاه ALDI. هرچی گشتیم شکلات تخته ای قهوه ای و سفید برای آب کردن روی کیک پیدا نکردیم. حالا امروز باید بریم یه فروشگاه دیگه (Kaufland) که میدنم شکلات قهوه ای داره. ولی بازم در مورد سفیدش مطمئن نیستم.

امیدوارم پیدا کنیم شکلات سفید. آخه اون دفعه کیک کاکائویی رو با خرده شکلات تزئین کردم، اون طوری که دوست داشتم نشد.

--

چند روز پیش اومدن درخت پشت پنجره مونو که خیلی بلند بود و باعث میشد ما تو خونه مون نور درختی داشته باشیم (منظورم نوریه که از لا به لای شاخه های درخت می افته تو خونه و به نظر من حس خوبی به خونه میده) رو هرس کردن.

ما هم یه بسته سیب داشتیم که گذاشته بودیم روی لبه ی بیرونی پنجره که یکی از یخچال های طبیعیمون بود! شاخه ها به سیبای ما گیر کرده بودن و با هم افتاده بودن پایین!

همسر اومده به من میگه تو سیبا رو ورداشتی؟ گفتم نه! گفت پس افتاده پایین.  مسئولای هرس کاری که رفتن همسر رفت سیبا رو آورد تو خونه. دیگه به درد خوردن نمی خوردن. بعضی هاشون له شده بودن، اکثرشون هم شکسته بودن از وسط. کلا چند تیکه شده بودن خیلی هاشون.

همسر پیشنهاد داد مربا درست کنیم باهاشون. ما هم با استفاده ی بهینه از سیب های له شده باهاشون مربا درست کردیم و امروز مربامونو افتتاح کردیم. خیلی هم خوب شده بود لبخند.

البته هنوز جا داره واسه بهینه سازی! آخه اون روز همسر انقد آب ریخته بود تو مربا که سیبا پخته بودن، ولی هنوز دو سه لیوان آب اضافه بود! ما هم یه کمی از آبا رو ورداشتیم. چون واقعا نمیشد صبر کنیم آبا تبخیر بشه. انرژی اسراف میشد.

یه کمی از آبا رو ورداشتیم، گفتیم شربت سیبه دیگه؛ می خوریمشون. به جاش برای اینکه مزه اش کم نشه، همسر یه کمی شکر ریخت توش. البته در کل ما نصف اون چیزی که تو دستورا نوشته بودن شکر ریختیم تو مربامون! آخه مرباهای مردم همیشه از نظر من خیلی خیلی شیرینه.

خلاصه، حالا که مربامون به مرحله ی مصرف رسیده، همسر میگه شیرینیش کمه، منم میگم کم پخته نیشخند. فک کنم هم نباید زود از رو گاز ورش می داشتیم، هم نباید از آباش کم می کردیم! ولی خب تجربه شد برای دفعه ی بعد.

--

امروز کار زیاد داریم، باید خونه رو جارو کنیم و دستمال بکشیم و همه جا رو مرتب کنیم. خیلی خوشحالم که بیشتر از این حد مجبور نیستیم انجام بدیم و خونه تکونی عید برامون معنی نداره چشمک.

 

/ 13 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صبا

من عاشق این تغییر برنامه هستم ولی اصلا نتونستم خودمو 10 یا همون حوالی بخوابونم. صبح می تونم زود بیدار بشم ولی بعد از چند روز انرژی کم میارم و اگه شانس بیارم مریض نشم دوباره برمیگردم به همون روال سابق[خنثی] امیدوارم تغییر روال شما طولانی مدت باشه[قلب]

امید

کلا در آشپزی نباید قناعت کرد!

امید

راستی به این فکر کردین که آخرین پست وبلاگتون پیه و کی می زارینش؟ منظورم اینه که ما عادت کردیم هفته ای 3-4 بار به وبلاگتون سر بزنیم ولی اگه دیگه پست نزارین؟ اگه امکانش باشه از آلمان بیشتر بگین.

لیلا

سلام به منم یاد بدین چیکار کنم که صبح زود بیدار شم؟ آخه خوابگاهی هستم که قبل ساعت یک بامداد خوابیدن که امکان نداره تو بخوای بخوابی بقیه نمیخوان بخوابن...بعد نمیشه خوابید...بعد اذان صبح هم آب زدی به دست و صورت بعدش بخوای یکمی بخوابی نمیشه...باید انقد جون بکنی تا ساعت هشت بشه بیدار شی آخه نمیشه برق اتاق و روشن کرد هم اتاقیم خوابه...پس باید دعا کنم که هم اتاقیم همیشه بره خونه نباشه... آره تجربه خوبیه...چقد خوب که همسرگرامی هم نظر میدن در آشپزی و دستی در آشپزی دارن...خیلی خوبه[لبخند]

امید

منظور اینه که این وبلاگ تا چه زمانی ادامه پیدا خواهو کرد؟ شما تا چه زمانی به نوشتن ادامه خواهید داد؟ اگه روزی بخواین دیگه ننویسین آیا به این فکر خواهید کرد که چند نفر منتظر مطالب جدید هستند؟

Fardin

سلام خیلی خوبه که شما اینقدر بی شیره و پیله هستید و گفتن این مطالب رو افت کلاس نمیدونید و عاشق این سادگیم و همیشه دوست دارم مردم خودشون رو پشت ماسک قایم نکنن و اگر توی زندگی چیزی رو صلاح میدونن که انجام بدن دنبال این نباشن که جواب فلانی رو چی بدن و به مردم چی بگن . همون کاری رو که به میدونن درست انجام بدن و اگر هم در نهایت درست نبود اشکال نداره . آفرین به شما و همسر گرامی بابت صرفه جویی ها و همچنین جمع کردن سیبها که خیلی ها حتی به خودشون این شهامت رو نمیدن که اینچنین مسایلی رو به زبون بیارن و فکر میکنن همه بهشون میخندن در صورتی که سادگی و سلامت فکر انسان رو میرسونه. باز هم آفرین برای خودتون زندگی کنید نه برای دیگران

Fardin

برای عزیزانی که خدای ناکرده اطرافیانشون به گرفتگی عروق دچار شدن کاربردیه و البته این توصیه ابو علی سیناست که در دانشگاه آرلانگن آلمان هم در موردش تحقیق و اثبات شده. ۲۱ دانه سیر و ۷ عدد لیموی ترش بزرگ (لیمو سنگی ) رو با مخلوط کن میکس کنید و یک لیتر آب (حدود ۴ لیوان) به اون اضافه کنید و روی شعله ملایم تا ۴۸ درجه برسونید و بعدش اجازه بدید تا سرد بشه و توی یخچال ازش نگهداری کنید و هر شب بعد از شام یک استکان به مدت ۲۰ شب از این محلول بخورید و بعد از شب بیست و یکم یک هفته بینش وقفه بندازید و مجددا ۲۰ شب دیگه تکرار کنید و دیگه بیشتر تکرار نکنید و اگر مایل بودید برای سلامتی مجددا این عمل رو تکرار کنید اجازه بدید یک سال از این زمان بگذره و بعد تکرار کنید. تمام گرفتگی های رگها در سراسر بدن بخصوص قلب باز میشه و چربیهای درون رگها میسوزه و دوستانی که طبق نظر پزشک به عمل جراحی نیاز دارن بهتره قبل از اقدام به عمل این مورد رو انجام بدن امیدواریم که نیازی به عمل جراحی پیدا نکنن . انشاالله ممنون از خانم دکتر معمولی (البته به گفته خودشون ) آخه من فکر نمیکنم که ایشون معمولی باشن و همچنین همسر گل و مهربونشون

بیقرار

سلام. صبح بخیر. اتفاقا این سوالی که «امید» پرسیده به ذهن من هم رسیده است؛ که تا چه زمانی این نوشتن در وبلاگ ادامه خواهد داشت؟ نه شما خودم را هم می گویم! تا کی به این نوشتن در فضای مجازی ادامه خواهم داد؟ و اگر مدت زیادی چیزی ننویسم، خوانندگان وبلاگم چه خواهند شد و چه فکرهایی میکنند؟ آخرش به این نتیجه رسیدم که کاری که بازیگر سینما و تلویزیون خانم «بهاره رهنما» کرده با وبلاگ شخصی خودش، کار جالبیه. ایشان وبلاگ نویس حرفه ای است و خیلی مطالب در وبلاگشان می نویسند؛ اخیرا اقدام به چاپ وبلاگنوشتهای خود در یک کتاب کرده اند! به نظر من فکر بدی نیست اگر روزی تصمیم به چاپ مطالب وبلاگتان داشته باشید. وبلاگ مفید و سرشار از تجربه از زندگی دانشجویی در آلمان است. قطعا یکی از مشتاقان آن کتاب خواهم بود.

سعید

همچنان خاموش شما را می‌خوانم...

بیقرار

من هم با فردین موافقم که این نوشتن بی شیله پیله شما نشان از صداقت و صفا و یکرنگی شما دارد. به نظر من هم خیلی لذت بخش است که این «ماسک»ها را از صورت برداریم و خودمان باشیم. اتفاقا یکی از خصائل بسیار پسندیده ای که در اغلب مردم اروپا و آمریکایی می پسندم، همین ساده گرفتن و بی شیله پیله بودنشان است.