جلسات کتابخوانی

 

خب خدا رو شکر ما برگشتیم. اولین جلسه ی کتابخونیمون هم خوب و خوش برگزار شد.

قرارمون ساعت شیش بود و من چند دقیقه به شیش سر قرار بودم. قبلش توی اتوبوس یادم افتاد که ما قرارو توی سلف دانشگاه گذاشتیم، این سلفی که توش قرار می ذاریم در حالت عادی تا 12 شب بازه، حتی شنبه ها ولی یهویی یادم افتاد که الان بین دو ترمه، با خودم گفتم نکنه بسته باشه بریم ضایع شیم. ولی خدا رو شکر وقتی رسیدم دیدم بازه.

رفتم تو و دیدم خب هیچ کدوم از بچه ها هنوز نیومدن. دوباره اومدم دم در منتظرشون شدم. همسر باهام نیومد، گفت کار دارم، اگه کارم تموم بشه شاید بیام بعدا. خلاصه من اونجا یه کمی منتظر شدم، راس ساعت شیش یکی از بچه ها اومد که خانومش در حال حاضر ایرانه، خودش هم چهارشنبه میخواست بره و گفت که من زیاد نمی مونم. بعدش ما یه کمی وایستادیم و حرف زدیم و بعد از شاید ده دقیقه یا یه ربعی یکی دیگه از بچه ها اومد، اونم گفت که خانومش از صبح زیاد کار انجام داده و خسته شده و نیومده. چند دقیقه بعدش یکی دیگه از بچه ها اومد، اونم خانومش از قبل گفته بود من نمی رسم بخونم نمیام. دیگه منتظر شدیم تا آخرین نفر هم بیاد. ساعت شیش و نیم بود که دیگه همه جمع بودیم، در واقعاز هر خانواده ای یه نفر بود. خلاصه، رفتیم توی سلف که بحثمونو شروع کنیم.

هنوز تازه نشسته بودیم و بحث داشت شروع می شد که اون دوستمون که عجله داشت، خداحافظی کرد و رفت. بعدش اول قرار شد که خلاصه ای از بحثامونو بنویسیم و من گفتم حاضرم بنویسم ولی خب بعد بحث ها اینقدر بالاگرفت و پایین اومد که اصلا نمیشد چیزی نوشت! هی یکی یه چیزی میگفت اون یکی نقض می کرد، من واقعا نمی دونستم چیو بنویسم. کلا فکر کنم چهار یا پنج خط نوشتم.

همسر هم ساعتای 7.25 اینا بود که اومد (و من بسیار مچکر شدم قلب) و بقیه ی بحثو دنبال کرد. کلا بحثای خوبی بود، من که دوست داشتم.

و یه چیز جالبی که فهمیدم این بود که کتاب عایشه بعد از پیامبر اونقدر هم کتاب بدی نیست و ارزش خوندن داره، اینو یکی از روحانی های ایرانی توی آلمان (که من نمیخوام اسمشو بگم، فردا کسی نره سر این بنده ی خدا خراب بشه که چرا این کارو کردی!!) هم به یکی از بچه ها معرفی کرده و گفته این کتابو بخون. کتاب خوبیه و بدین ترتیب من بیشتر متقاعد شدم که این کتابو ادامه بدم.

ساعتای یه ربع به نه اینا دیگه دهنامون کف کرد و ترجیح دادیم که بحثو یه جا تموم کنیم، البته میشه گفت تا اون لحظه هرچی هم میخواستیم بگیم گفتیم. من و همسر هی استرس داشتیم که نرسیم به خرید، آخه گفتم که اوضاع خونه چطوری بودنگران.

خدا رو شکر دو تا از بچه ها ماشین داشتن و گفتن می رسونیمتون. چون دیرمون شده بود و باید حتما تا قبل از ده خودمونو به مرکز خرید می رسوندیم با اونی رفتیم که ماشینش نزدیک تر بود. رفتیم خرید کردیم درست و حسابی و بعدش شیلنگ زنان راه افتادیمنیشخند آخه ساعت 10 شب که اتوبوس هر نیم ساعت یه باره و ما به اتوبوس مورد نظرمون نرسیده بودیم و باید یه ایستگاه رو پیاده می رفتیم. اونو پیاده رفتیم و از اونجا با ترم دو تا ایستگاه رو رفتیم و باز مجبور شدیم اندازه ی دو ایستگاه پیاده بریم، وگرنه باید ده دقیقه ای منتظر می موندیم ولی خب پیاده رفتنش کمتر از ده دقیقه طول می کشید. خلاصه زیر بارون شیلنگ زنان رسیدیم خونه.

همه چی رو چیدیم توی یخچال ولی نمی دونم چرا بازم یخچال انگاری خالیه!! الان هم که همسر رفته دوش بگیره و باید یه شام مفصل، شامل نون و ماست و نعنا، میل می کنیمنیشخند .

 

/ 3 نظر / 3 بازدید
نیکی

م عاشق نون و ماستم جدا یکی از غذاهی مورد علاقه م هست[نیشخند] همتون یه کتاب واحد رو میخونین؟

سامورايي

اين جلسه ي كتابخوني كار جالبيه واقعن . انگار توي يك جلسه 4 - 5 تا كتاب رو خوندي. اميدوارم يخچالتون هميشه پر باشه. چون لذت بخش ترين جاي خونه واسه من يخچاله!

پیرامید

پس بالاخره برگزار شد... حالا موفقیت آمیز بود؟