کنسل کردن قرار داد در آلمان

 

لیلی خانم یه کامنت گذاشتن که باعث شد من برای این مبحث یه پست جدا بذارم. اول می خواستم به همون پست قبلی اضافه کنم، ولی بعد دیدم شاید بعضی ها اونو خونده باشن و دیگه برنگردن بخونن و نکته ی به این مهمی رو از دست بدن. برای همین تصمیم گرفتم یه پست جدا بذارم.

شما هر قراردادی که تو آلمان می بندین، باید خودتون قبل از اتمامش کنسلش کنین، در غیر این صورت قراردادها خود به خود تمدید میشن. حالا اینکه چند وقت قبلش باید اطلاع بدین هم کاملا بستگی به قراردادتون داره، حتما حتما هر وقت قرارداد می بندین، این بندش رو بخونین. مثلا برای قراردادهای دو ساله شما از شش ماه قبل باید اطلاع بدین که قصد ندارین قرارداد رو تمدید کنین (یعنی بعد از گذشت 1.5 سال از قراردادتون)، در غیر این صورت قرارداد تمدید میشه و پول دو سال قرارداد جدیدو ازتون می چاپن!

این اصل برای تمام قراردادها برقراره. مثلا اگه کارت تخفیف قطار بخرین (Bahncard 50 or 25%)، قبل از اینکه یه سالش تموم بشه (سه ماه قبل از اتمام یه سال) باید ایمیل بزنین یا نامه بزنین کنسل کنین، در غیر این صورت تمدید میشه و براتون کارت جدید رو به علاوه ی فاکتور خرید می فرستن در خونه تون که شما پرداخت کنین.

به فکر پرداخت نکردن رسیدهایی هم که میاد در خونه تون نباشین، فکر نکنین خب ما پرداخت نمی کنیم، کی به کیه! در این صورت شرکت اگه بخواد پیگیری کنه و پولش رو به زور از شما بگیره کاملا حق داره، چون اون داره طبق قوانین رفتار می کنه. این شما هستین که یادتون رفته قراردادتون رو کنسل کنین و می خواین پول شرکت رو ندین.

توصیه می کنم برای تک تک قراردادهایی که می بندین، یه "یادآور" تنظیم کنین، حالا چه توی گوگل، چه توی یه دفترچه یادداشت، بالاخره یه جوری برای خودتون بنویسین یه جا که مثلا قرارداد سیم کارت رو فلان تاریخ بستین، قرارداد خونه رو فلان تاریخ، قرارداد اینترنت رو فلان تاریخ، قرارداد بیمه رو فلان تاریخ....

حتی خونه هم همین طوریه که گفتم ها! شما قرارداد خونه رو که نگاه کنین نوشته مدت: "حداقل .... سال". یعنی اگه قرارداتونو یه ساله بستین، باید سر نه ماهبه صاحبخونه بگین که می خواین بمونین یا برین.

 

/ 4 نظر / 8 بازدید
صبا

چه سخت. خب آدم همیشه 6 و 3ماه قبلش که دقیقا نمی دونه قراره 6 ماه دیگه کجا باشه از چی استفاده کنه اون با این استادای کوچ کننده ای که اونجا هستند[خنثی]

لیلی

اتفاقا من هم پست جدیدم ماجرای تمدید این قراردادهای ترکمان چای است!! ما همیشه برای قراردادهایی که می بندیم و امضاهایی که می کنیم کلی صفحه رو زیر و رو می کنیم و مخصوصا جماه های ریز پائین صفحه رو می خونیم!!

صادق

سلام.مرسی از وبلاگ خوبت.و از اینکه با حوصله همه چیز رو توضیح میدی.ازت سوالی داشتم.خانم من یک سال هست که با خانواده اش دوسلدورف اومده.پاسپورت آبی دادن بهشون.عقدنامه مون رو برده و ترجمه شده اس و داده به وکیل.به نظر شما چقدر طول میکشه که کارای منم درست بشه برای گرفتن اقامت.؟

فهیان

عجب پست به جایی،واقعا ممنون،هم از توضیحات مفیدتون،هم از اینکه برای جواب بقیه هم پست مینویسید و اینطوری جماعتی استفاده میکنند.ممنونم.