دیروز

 

دیروز خیییییییییلی روز طولانی ای بود!! ظهر دوستامون زنگ زدن و قرار گذاشتیم که عصری بریم بیرون. از طرفی ما هم باید چمدونا رو جمع می کردیم و توی کمدها جا می دادیم، می خواستیم یه چیزی رو هم پست کنیم، خیییییییلی کارامون زیاد بود. از سایت DHL چک کردیم که کدوم شعبه ی پست تا دیروقت بازه (آخه شنبه ها زودتر می بندن) که بریم همون جا. یه جا پیدا کردیم که تا ساعت 4.5 باز بود. تا 3.5 هرچی که تونستیم چمدونا رو جا به جا کردیم و وسایلشو بیرون ریختیم و مرتب کردیم و دیگه 3.5 اینا راه افتادیم که بریم. البته وقتی ما رفتیم عملا تمام خونه پر بود از وسایلمون، انگاری هیچی جا به جا نشده بود و همه چیز وسط خونه ولو بود!!

خلاصه که قبل از 4.5 رسیدیم به مرکز پستی ای که می خواستیم ولی اونجا paketshop بود، شعبه ی پستی نبود. طرف گفت می تونین از اینجا پست کنین ولی من بسته ندارم، فقط تمبر دارم! ما هم بسته ی بزرگ اندازه ی چیزایی که می خواستیم نداشتیم توی خونه، فقط پاکت نامه داشتیم و به هوای این رفته بودیم که از اونجا پاکت بخریم. اونجا که نشد پست کنیم و رفتیم یه جای دیگه که شعبه ی پست بود که پاکت داشته باشه ولی اونجا بسته بود. این جوری شد که نتونستیم بسته رو پست کنیم و موند برای دوشنبه.

تو راه که داشتیم می رفتیم شعبه ی پست، دوستامونو دیدیم. البته اونا داشتن می رفتن و ما پشتشون بودیم.  صبر کردیم ببینیم اینا دارن کجا می رن آخه هنوز به ساعت قرارمون نرسیده بود نیشخند. می خواستن برن داخل یه فروشگاه که ما رو دیدن و احوال پرسی کردیم و معلوم شد که می خواستن برن تو فروشگاه که گرم باشه منتظر ما بشن نیشخند.

از اونجا با هم رفتیم اداره ی پست که تعطیل بود. ما هم راهمونو ادامه دادیم به سمت خیابون اصلی شهر.

قبل از اینکه راه بیفتیم همسر به یکی دیگه از دوستامون هم زنگ زد که اونا هم بیان ولی تلفنشونو جواب ندادن. منم چند روز پیش زنگ زده بودم جواب نداده بودن. همسر هم حدس زد که خطشونو عوض کردن. برای همین تو اسکایپ براشون پیام گذاشت که ما فلان ساعت فلان جا قرار داریم اگه این پیغامو دیدین شمام بیاین.

تو راه که بودیم دوستمون گفت که این بندگان خدا زنگ زدن به اونا و گفتن که ما تاز پیامو دیدیم، اینا هم گفته بودن اشکالی نداره، الان راه بیفتین و بیاین، اونا هم گفتن باشه چشمک.

این طوری شد که قرار شد سه تا خانواده باشیم، ولی خب فعلا که دو تا بودیم. ما هم رفتیم یه کمی توی فروشگاها گشتیم تا اونا هم اومدن و جمعمون کامل شد. بچه ها پیشنهاد داشتن که بریم چایی بخوریم ولی پیشنهاد کردن که بریم یه جای جدید. پاتوق همیشگیمون چایی و قهوه و این جور چیزاش 1.10 یوروئه. از همه جا ارزن تره ولی خب گفتیم این دفعه بریم جاهای دیگه رو هم امتحان کنیم. ولی از اونجایی که همش با همون قیمت پاتوق همیشگیمون مقایسه می کردیم، دلمون نمی اومد بیشتر پول بدیم چشمک، هرجا رو قیمتاشو نگاه می کردیم چند برابر اون قیمتی بود که داشتیم و این جوری شد که ما تقریبا یه ساعتی داشتیم قیمت تمام کافی شاپ ها رو نگاه می کردیم و هیچ جا هم وای نمی ایستادیم بخوریم نیشخند چون گرون بود!!

خلاصه، نتیجه ی نهایی این شد که بریم سلف دانشگاه، اونجا یه قسمت نوشیدنی داره که هم نوشیدنی داره، هم کیک. بعد از اینکه خوووووووووووب گشتیم و خسته شدیم و پیاده روی کردیم، رفتیم اونجا نیشخند. هر کس یه نوشیدنی، کیکی، چیزی سفارش داد و نشستیم. یه ساعتی اونجا بودیم و تازه شده بود ساعت 7 (دقت کنین که ما ساعت 4.5 اینا قرارمون شروع شده بود و تا ساعت شیش اینا فقط داشتیم می چرخیدیم نیشخند).

از اونجا هم با اتوبوس اومدیم تا سر میدون اصلی شهر که تقاطع اکثر خطوط قطار و اتوبوسه تا از اونجا هم نخود نخود هر که رود خانه ی خود!

از اونجایی که هم ما، هم یکی از دوستامون خرید داشتن، یه خانواده جدا شد و ما دو تا خانواده رفتیم خرید با هم. من دلم می خواست بریم مرکز خرید نزدیک خونه مون و از اونجا بریم خونه ولی خب همسر بیشتر موافق بود که بریم اون یکی مرکز خرید که نزدیک خونه ی دوستامون بود. به این ترتیب بعد از خریدم رفتیم خونه ی دوستامون!!!

طبق معمول اونجا شام خوردیم (شام خیلی پیچیده ای نخوردیم البته چشمک، سیب زمینی تخم مرغ خوردیم)، تخمه شکستیم، چایی و شکلات و میوه خوردیم و با قطار ساعت 11.45 برگشتیم! یه تیکه از راهو هم طبق معمول پیاده برگشتیم، چون اگه می خواستیم صبر کنیم باید 20  دقیقه منتظر می موندیم.

خسته و کوفته ساعتای 12:15 رسیدیم خونه! خونه هم که بازار شااااااام. فقط یه کمی وسایل توی خونه ریخته رو این ور اون ور کردیم که بتونیم بخوابیم! خریدامون رو هم همسر گذاشت سر جاشون و دیگه نزدیکای یک بود که روز طولانی و پرحادثه ی ما به پایان رسید!

 

/ 0 نظر / 2 بازدید