رفتنی

 

احتمالا رفتنی هستیم (البته نه از اون رفتنی ها ها!چشمک).

دیشب به استادم ایمیل زدم که بابا تکلیف منو معلوم کن. من به این خونه ایه گفتم تا دوشنبه بهت خبر میدم. امروز صبح جواب داده که من از این کارت خوشم نیومد، شنبه شب میل زدی برای دوشنبه جواب می خوای؟! باید خیلی زودتر از این می گفتی تا من یه سری administrative questions رو می پرسیدم. حالا دقیق نمی دونم منظورش از اینی که گفته چیه؟ چی رو می خواد بپرسه.

ولی چیزی که برای من جالبه اینه که وقتی ما از ایران اومدیم، فکر می کنم توی اولین جلسه ی بعد از ایرانمون، یعنی 17 18 ژانویه، من توی قرار اسکایپیمون ازش پرسیدم بالاخره تکلیف من چیه. گفت دو هفته دیگه بهت میگم!! حالا الان میگه تو شنبه پرسیدی برای دوشنبه!

البته منم توی ایمیلم بهش گفتم که من دو ماه پیش این سوالو پرسیدم ازت!

حالا به هر حال به احتمال زیاد ما باید بریم شهر جدید. البته من اصلا دوست ندارم توی شرایط فعلی شهر الانمونو ترک کنیم. خیلی سخته. از اون طرف توی ایمیلش گفته من هنوز دقیق نمی دونم تو چه مدل قراردادی می تونی اینجا ببندی، شاید بهت یه درس بدم که درس بدی که لازمه اش اینه که هفته ای یه جلسه یا شایدم بیشتر باید بیای این شهر.

جدای از اینکه خود کار کردن و درس دادن و تصحیح کردن برگه ی بچه ها و مسلما جواب دادن به ایمیلاشون چقدر وقت منو خواهد گرفت، من اصلا درس دادن بلد نیستم! یعنی به نظر خودم من اصلا توی هیچ درسی اون قدر تسلط ندارم که بخوام درس بدم. اونم درسای ارشد اینا که با ارشد من یکی نبوده!! و در واقع من هیچ گونه پیش زمینه ای توی رشته ی اینا ندارم. من برای کار خودم هی قدم به قدم چیزایی که لازم دارمو یاد می گیرم و میرم جلو.

یادمه ترمای اول که اومده بودم، یه سری جلسه های هفتگی داشتیم که توش مقاله می خوندیم. اونجا بچه ها همه اسم استادای خفنی که مقاله می نوشنو بلد بودن، و مثلا یکی می گفت مقاله مال فلانیه، همه می گفتن اوووه یا تعجب می کردن، ولی من هاج و واج نگاشون می کردم!! آخه من نه تنها مقاله ای توی زمینه ی اونا نخونده بودم، بلکه وقتی هم می خوندم اصلا برام مهم نبود نویسنده کیه! همیشه برام متن مقاله مهم بود، اگه زمینه اش به چیزی که من می خواستم می خورد، می خوندم. ولی برای اینا خیلی مهمه که مقاله مال کی باشه. گاهی وقتا مقاله های چرت و پرت می خوندیم، صرفا به این دلیل که نویسنده اش خفنه!!

از اینا گذشته، اصلا سر و کله زدن با بچه ها به زبونی که نه زبون مادری توئه و نه زبون مادری اونا به نظرم واقعا سخت میاد. واقعا دلم می خواد یه طوری بشه من یه قرارداد بورس دیگه ببندم، بدون اینکه مجبور بشم درس بدم.

خونه های این شهر جدید از شهر الانمونم گرون تره و این برای مایی که اصلا نمی دونیم قرارداد بعدی قراره مبلغش چقدر باشه خیلی بده! ولی خب امیدوارم حکمتی توش باشه و اگه رفتیم اونجا زندگی بهتری در انتظارمون باشه لبخند.

 

/ 3 نظر / 2 بازدید
صبا

اول اینکه کلی به اون عبارت خونه ایه که گفتی خندیدم خیلی واسم جدید بود [نیشخند] بعدشم انگار کلا استادا در همه جای دنیا دل خجسته ای دارن! بعدترش اینکه توکل کن به خدا، فعلا تو این شرایط که کاری از دست شما بر نمیاد پس بسپار به اوس کریم [گل]

لیلی

تدریس به زبان غیرمادری واقعا سخته. اون هم درسی که تا حالا ندادی.ان شالله کار به اونجا نکشه