امتحان رانندگی

 

ما که نه ماشین داریم، نه فعلا قصد خریدشو داریم، ولی کم و بیش از چند و چون امتحان رانندگی اینجا خبر داریم، از اونایی که امتحان دادن شنیدیم.

این امتحان رانندگی اینجا هم داستانیه واسه خودش. امتحان 45 دقیقه است. همه چی رو هم امتحان می گیرن، پارک، جاده، بزرگراه، همه چی. امتحانش هم این طوریه که با همون ماشینی که تمرین کردی امتحان میدی، درست مثل همیشه. خودت نشستی پشت فرمون، مربیت هم نشسته کنارت. افسر هم میشینه صندلی عقب و فقط میگه که کی بپیچی به چپ کجا بری و خلاصه فقط مشخص می کنه که چه کاری انجام بدین.

در صورت لزوم هم اگه شرایط خطرناکی پیش بیاد مربیت ترمز و کلاچ رو کنترل می کنه ولی یه چراغ اون بالا هست که باعث میشه افسر متوجه بشه که الان مربی کنترل کرده.

هیچ گیری هم به این نمی دن که دو سانت ماشینت کجه یا هرچی. چیزایی که بیشتر از همه باعث رد شدن میشه اینه که واسه دیگران خطر ایجاد کنی. این آلمانی ها این یه قلم رو خیلی رعایت می کنن، مثلا تا عابر کامل از خیابون رد نشه و پاشو نذاره توی پیاده رو، راه نمی افتن!

دیگه من این سبک امتحان گرفتنو با ایران مقایسه نمی کنم، خودتون زحمتشو بکشینچشمک.

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
محمد

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?? ? ? ? ? ? ? آپـــــ:ــــــ:ــــــ:ــــــ:ــــــم ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?? ? ? ? ? ? ?

پیرامید

من مقایسه می کنم: این بهتره... یادمه مربیم می گفت یه بار بچه ها رفتن زنگ در همه خونه ها تو خیابون امتحان رو زدن... بعدش گفتن بیاید ماشیناتون رو بردارید که پارک دوبل نتونه امتحان بگیره... و خلاصه خیابون رو خلوت کرده بودن.... افسر هم برده بودشون تو شهر... و همه از دم رد شده بودن!!