بعضی وقتا

 

بعضی وقتا آدم دلش می خواد با کله بره تو شیکم طرف!! یا اگه نشد دلش می خواد کله ی خودشو بکوبه به دیواره! یا اگه نشد (مثل الان من) می شینه هی حرص می خوره!

استاد محترم امروز ایمیل زدن (به همه ی دانشجوهاشون) که من این پنج شنبه هم تشریف نمیارم! هفته ی پیش که مریض بود، اون یکی هفته که یه جلسه داشت یه کشور دیگه. الان ایمیل زده که من منظورم از ایمیلی که دو قرن پیش زدم این بوده که این ترم جمعه ها می تونم بیام شهر شما و این جمعه هم که تعطیله!

لازمه بگم که هفته ی بعد هم که من و استاد هر دومون کنفرانس خواهیم بود، ولی مسلما همو زیاد نمی بینیم اونجا، چون مطمئنا اون با استادا می پره و من با دانشجوها!

این جوری میشه که ما ماهی یه بار به مدت یه ساعت، بیشتر استادو نمی بینیم، تازه تو اون یه بارم همه اش به دوره کردن کارایی که من کردم می گذره و اونجاهایی که به استاد میگم خب اینجای کار مشکل داره و باید فلان چیزشو بهتر کنیم، فقط تایید می کنه که آره آره، باید یه راهی پیدا کنیم اینو بهترش کنیم!!!

الان واقعا نمی دونم باید چیکار کنم. دلم مثل سیر و سرکه می جوشید که فردا قرار داشتم با استاد، که اونم گفت نمیام. حالا من آروم که نمیشم! برعکس، تا دو هفته دیگه همین طوری دلم هی می جوشه!!

از اون طرف کاری که با استاد داشتم برای این هفته خیلی مهم بود. می خواستم یه ایده بدم که به پروپوزالم اضافه کنم، ببینم بالاخره با من کنار میاد یا نه.

الانم براش یه ایمیل بلندبالا زدم و ایده مو ایمیلی توضیح دادم، نمی دونم می فهمه یا نه. امیدوارم بفهمه و موافقت هم بکنه تا بالاخره من بدونم دارم چیکار می کنم!

----

برای پروپوزال قبلیم نیاز به یه دیتاست داشتم که بعد از کلی دردسر تهیه اش کردم. درست همون روزی که این دیتاست تهیه شد و من خوش خوشان رفتم پیش استادم، بهم گفت که باید بگی می خوای چیکار کنی، کار تو چه چیز جدیدی داره، الان تو تو این پروپوزال هیچ کار جدیدی نگفتی که می خوای بکنی!

من اون موقع انقدر دستپاچه شده بودم که نمی دونستم چی باید بگم. یه کمی صحبت کرد باهام و یه سری ایده ی چرت و پرت داد!! (که بعدا بهش ثابت کردم که عملی نیستن).

از اون روز من انقدر تب کرده بودم و حالم بد بود تا چند وقت که اصلا نمی دونستم باید چی بگم، چه پروپوزالی بدم. این جوری شد که خودمو انداختم تو چاهی که استاد گفت! گفت بیا کارتو بزرگتر کن و روی فلان داده ها کار کن. از اونجا بود که مشکلات بزرگتر من شروع شد.

حالا الان که حدود هفت هشت ماه از اون موقع میگذره، تازه یادم میاد که ایده ی اصلی من وقتی اون پروپوزالو دادم چی بود! قرار بود چی کار کنم. استاد انقدرررررررر منو از ایده ی اصلی خودم دور کرده بود که من کلا یادم رفته بود می خواستم با این دیتاستی که درست کردم چیکار کنم. وقتی هم بهم گفتن باید بگی می خوای چیکار کنی، انقدر استرس گرفته بودم که اصلا چیزی یادم نمی اومد و همه اش داشتم دنبال ایده ی جدید می گشتم.

حالا الانم دیگه دیره برای برگشن و ادامه دادن همون راه اول! واسه همین دلم می خواد همین راهی که الان دارم میرم جواب بده، وگرنه .... من دیگه واقعا ایده ای ندارم.

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
صبا

نمیشه بجای ایمیل باهاش قرار اسکایپی بگذاری و خودت واسش توضیح بدی؟

پیرامید

خودت که نظر منو در مورد استادت می دونی! هیچی نگم بهتره!