مهمونی یهویی

قبلا ما یه بار به این دوستامون پیشنهاد داده بودیم که یه روز بیان خونه ی ما پیتزا بخورن. آخه ما که اینجا پیتزاهای گوشت دار (حالا کالباس یا هرچی) اینا رو نمی خوریم، پیتزا مارگاریتاشون هم روش هیچی نداره. کلا پیتزاهاشون قابل قیاس با ایران نیست، روش هیچی نداره، فقط یه کمی سس و پنیرپیتزاست، با کمی کالباس، همین.

برای همین، ما خودمون پیتزا مارگاریتا می گیریم (از این یخچالی های توی سوپرمارکتی ها)، میاریم خونه روش قارچ، ذرت، فلفل دلمه ای و هر مخلفاتی که گیرمون بیاد روش می ریزیم، بعد میذاریم توی فر آماده اش می کنیم و میخوریم، خیلی بهتره.

امروز که داشتیم شهرو می گشتیم یهویی گفتن راستی کی قراره به ما پیتزا بدین؟خیال باطل

ما هم گفتیم همین امشب، بعععله، ما همیشه خونه مون تمیز و آماده ی مهمونهنیشخند، کلا آماده باشیم همیشه!

قرار شد بریم از سوپری از همون پیتزاهایی که گفتم بگیریم و بریم خونه ی ما روش خرت و پرت بریزیم و بذاریم توی فر. همین کارم کردیم ولی این دوستامون گفتن ما پنیرپیتزا داریم، میریم اونو از خونه ی ما ور میداریم.

این شد که راه افتادیم به سمت سوپری و بعد هم خونه ی اونا. منتها قرار شد بعدش از خونه ی اونا بریم جنگلی که بالای خونه شون بود و ارزیابی بکنیم که بعدا میشه اونجا ورزش کرد یا نه، آخه اونجا مسلما هواش بهتر از داخل سالنه، یه قسمتش هم یه زمین فوتبال خاکی کوچیک داره. با ماشین رفتیم اون بالا ولی خیلی تاریک بود و اصلا پیاده نشدیم از ماشین. من که نفهمیدم نتیجه ی ارزیابی همسر و دوستش چی بود، بالاخره میتونن برن اونجا ورزش کنن یا نه؟!!

از اونجا رفتیم خونه ی ما که پیتزاها رو بخوریم. فقط یه مشکل وجود داشت، اونم این که فر ما کوچیکه و یه دونه سینی بیشتر نداره. مجبور بودیم یه پیتزا رو آماده کنیم بذاریم بپزه، اونو بیاریم سر سفره بخوریم و منتظر بشیم تا پیزتای بعدی برسه. همین کارو هم کردیم و آدم معمولا این جوری زودتر سیر میشه! این شد که چهار تا پیتزا رو نتونستیم چهار نفری بخوریم!

-------

بعدش هم چایی خوردیم و کمی (حدود یه ساعت!) بحث کردیم.

حالا بحث سر چی بود؟ سر این که توی اون جلسات کتابخوانی راجع به چی بحث کنیم؟!! دنبال موضوع می گشتیم. آخه من اون دفعه که ایمیل زدم به بچه ها گفتم موضوع پیشنهاد بدین ولی همه گفتن ما کلا موافقیم، هر موضوعی هم باشه اکی ه برامون! برای همین ما هنوز موضوع نداریم برای جلسه هامون.

اول بحث توحیدو پیش کشیدیم و گفتیم کلا سر وجود یا عدم وجود خدا و اثباتش و این حرفا می تونیم بحث کنیم ولی خب بعدش به این نتیجه رسیدیم که بقیه ی بچه ها ممکنه از این بحث خوششون نیاد، و اگه در نهایت برامون ثابت بشه که خدا نیست، خیلی بد میشهنیشخند. این شد که بی خیال این بحث شدیم و گفتیم بریم سر موضوعای دیگه مثل جبر و اختیار و خیر و شر و این چیزا، یعنی کلا موضوعات فلسفی.

من با موضوعات فلسفی مشکلی ندارم ولی به نظرم هیچ وقت نمیشه ازشون نتیجه گرفت. همیشه آخرش بحث باز می مونه.

یه پیشنهاد دیگه هم مطالعه ی تاریخ بود. یه پیشنهاد هم این بود که راجع به مسائل فرهنگی و روز بحث کنیم ولی خب قراره یه چیزی باشه که بحث به اعتقادات و سیاست نکشه تا دعوا نشه!!

حالا هنوزم معلوم نیست که بالاخره روی چه موضوعی به توافق می رسیم، باید امروز یه کمی کتاب بخونم ببینم اصلا راجع به چه موضوعی کتاب به اندازه ی کافی هست (اونم از نوع آنلاین، مخصوصا صوتینیشخند).

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
پیرامید

بحث نکشه به اعتقادات و سیاست که دعوا نشه رو خوب اومدی!! [خنده]

عادله

سلام کدوم شهر آلمانین؟خاله منم آلمانه[لبخند]