خوشحالم!

سلام

سر صبحی کلی خوشحال شدم!

دیدین همیشه توی اینترنت اگه بگردین، یه عالمه سایت هستن که توضیح دادن چطوری از اینترنت پول در بیاریم؟ بعد اگه نگاه کنین همه شون یه سری سایت رو معرفی می کنن که میشه ازشون پول در آورد. وقتی می رین توی اون سایتا می بینین یه سری تسک گذاشتن، به ازای هر تسک یه مبلغ خیلی کمی می دن، مثلا 1 سنت آمریکا، یا معمولش 10 15 سنت، و حداکثرش هم یک یا دو دلار. که اونایی که یکی دو دلار پول میدن معمولا خیلی طولانی هستن و انجام دادنشون کلی وقت می بره.

همیشه برای من سوال بود این تسک ها چی اند؟ به چه دردی می خورن؟ اصلا صاحباشون برای چی پول میدن کسی این کارو انجام بده؟ حالا که دارن پول میدن چرا انقدر کم می دن؟نیشخند

تا اینکه خودم سر و کارم با این تسک ها افتاد!

حالا الان توضیح میدم این تسک ها چی ان. بعدش میگم چرا خوشحالم!!

این تسک ها اکثرا مربوط به رشته هایی مثل کامپیوتر (پردازش زبان های طبیعی، داده کاوی و گرایش های دیگه) ، روانشناسی، GIS ( یه چیزیه تو مایه های GPS) و این یه سری رشته ی دیگه است.

مثلا توی گرایش پردازش زبان های طبیعی خیلی خیلی زیاد از این تسک ها استفاده میشه. به خاطر اینکه مثلا هدف اینه که کامپیوتر یه نظرسنجی راجع به یه هتل رو بخونه و در نهایت بگه که این هتل، هتل خوبی هست یا نه، یعنی باید خودش تصمیم بگیره که کدوم جملات این نظرسنجی نشون دهنده ی جنبه های مثبت هتله و کدوما مربوط به جنبه های منفیه.

توی این جور مواقع متن هایی که در دسترس هستن معمولا یکدست نیستن، یکی اول راجع به مسیر هتل نوشته، یکی راجع به غذاش نوشته، یکی راجع به یه سری موضوعا اصلا ننوشته و خلاصه دردسر زیاد دارن اونایی که با این جور چیزا سر و کار دارن.

اینجاست که میان از این تسک های کوچیک تعریف می کنن و این تسک ها رو منتشر می کنن. توی تسک مثلا یه جا دقیقا راجع به مسیر هتل پرسیدن، یه جا راجع به غذاش و الی آخر. بعد اینو که منتشر می کنن مردمی که توی اون سایت مذکور (سایت پول در آری به اصطلاحنیشخند ) حساب دارن، میرن این تسک رو می بینن و اگه دوست داشتن جواب میدن.

بعد اونایی که میخواستن برنامه ی کامپیوتریشون رو بنویسن میان نتیجه ی این تسک رو برمی دارن و با خیال راحت پردازش می کنن و در نهایت می فهمن که مردم از فلان کلمات برای معانی مثبت استفاده می کنن و از فلان کلمات برای معانی منفی. وقتی از یه چیزی راضی ان، فلان اصطلاحات رو به کار می برن و وقتی ناراضین فلان کلمات رو.

حالا همه ی اینا رو گفتم که بگم منم برای کارم مجبور شدم یه تسک این جوری درست کنم. از یکشنبه گذاشته بودم روی سایت هیچ کس جواب نداده بود. فکر کن من منتظر 500 تا جواب بودم!!! خلاصه سحری نگاه کردم ببینم شاید واقعا اشکالی داره کارم که هیچ کس نتونسته جواب بده.

دیدم که بععععععععله، منطق قوی ما پاسخ دهندگان رو این طوری محدود کرده: کسانی که محل زندگیشون آمریکا است "و" کسانی که محل زندگیشون بریتانیای کبیره!

و به این ترتیب با توجه به اینکه هیچ کس در آن واحد دو کشور رو به عنوان محل زندگیش انتخاب نکرده، هیچ کس هم نتونسته بود بیاد جواب بده.

خلاصه درستش کردم و الان 87 عدد جواب دارم که باید ببرسی کنم و از این بابت بسیار خوشحالم!مژه

خیلی طولانی شد گفتن اینکه چرا خوشحالم ولی خب دیگه مجبور بودم!

/ 1 نظر / 6 بازدید
پیرامید

تسک چیه؟ پارسی را پاس بدار دختر!! [شیطان]