دیروز

 

دیروز فرم های مربوط به این خونه ی جدیدو بردم پیش دوستم که اگه چیز خاصی توش نوشته بهم بگه و با هم پرش کنیم. البته چیز خاصی نمی خواست، فقط باید امضا می کردیم ولی خب چون قرارداد خونه است، بهتره آدم تمام بنداشو بخونه.

علاوه بر اون برای استخدام جدیدم تو دانشگاه جدید هم باید یازده تا فرم پر می کردم!! که اونا رو هم به خودم ایمیل کردم که برم اونجا با دوستم پر کنم، آخه از اون پی دی افا بود که باید توی خودش پر می کردی.

خلاصه، رفتم دوستم قراردادو برام خوند و معلوم شد که باید 1000 یورو پول پیش بدیم که بعد از گذشت یک سال از تخلیه ی خونه بهمون برمی گردونن!!! خیلی خبر بدی بود، کلا دل به شک شدیم که اصلا بگیم خونه رو می خوایم یا نه!

از اون یازده تا فرم هم هرچیشو که علامت زدنی بود و من نمی تونستم گزینه ها رو بفهمم دوستم بهم گفت و بقیه شو که اطلاعات شخصی بود گفتم خودم بعدا پر می کنم.

اومدم خونه به همسر گفتم که پول پیش این خونه این جوریه، اونم به شک افتاد که چیکار کنیم حالا! آخه یه سال هم دیگه خیلی زیاده، آدم کلا یادش میره که هزار یوورش دست ایناست!!

عصری قرار بود بریم یه تخت ببینیم که قیمتش خیلی کم بود، 15 یورو بیشتر نبود. دو تایی بلند شدیم رفتیم به اون آدرسی که تخت اونجا بود. تختو پسندیدیم ولی متوجه شدیم که ظهری همسر کل پولای توی کیفشو خرید کرده و الان هیچی پول تو کیفامون نیست نیشخند.

دیروز ظهر من بعد از دیدن استادم، رفتم پیش اون پسر ایرانی که می خواد فارسی یاد بگیره (از این به بعد بهش میگم کلاس فارسی-آلمانی چشمک)، همسر کلید نداشت. من بهش گفتم بیا کلیدو بگیر ازم، گفت نه، تا تو کارت تموم بشه اونجا من توی مغازه ها دور می زنم تا قیمت جاروبرقی و این جور چیزا رو نگاه کنم که هر وقت خواستیم بخریم، بدونیم چی می خوایم بخریم.

نتیجه ی این نگاه کردن همسر این شد که وقتی برگشت برای خودش یه کاپشن پاییزی خریده بود چشمک!! فکر کنم به خاطر اینکه رفته بود برامون وسیله ی خونه نگاه کرده بود، به خودش جایزه داده بود نیشخند.

خلاصه، پول نداشتیم بدیم به آقای تختی! گفتیم خودپرداز کجا هست، بهمون گفت باید بریم تا فلان جا. هلک هلک تا اونجا رفتیم، ولی دستگاه کار نمی کرد. برگشتیم بهش گفتیم دستگاه کار نمی کرد، ما انتقال وجه میدیم الان که رفتیم، تو هم تختو برامون نگه دار تا ما اول برج بیایم ببریم. گفت مشکلی نیست، من تختو میذارم تو زیرزمین، هر وقت خواستین بیاین ببرین.

تو راه برگشتن خیلی با خودمون کلنجار رفتیم و تصمیم گرفتیم به اون خونه ای که چند وقت پیش دیدیمو ایمیل بزنیم و بگیم می خوایم، با اینکه یه چیزی حدود 150 یورو در ماه گرون تر میشه!!

گوشی همسر هم زیاد شارژ نداشت، ولی گوشی من اینقدر قاطی بود که اصلا جی میلو باز نمی کرد! بالاخره با گوشی همسر شروع کردیم به نوشتن و توضیحات کامل راجع به خودمون و وضعیت مالیمون و همه چی دادیم و آخر ایمیل هم نوشتم که ما فقط تا بیستم وقت داریم (یعنی سه شنبه) که به اون یکی خونه جواب بدیم، اما اولویتمون گرفتن خونه ی شماست. اگه شما به ما قول خونه رو بدین، ما به اون یکی خونه میگیم نمی خوایم. و توضیح هم دادیم که ما نامه ی این قراردادو تازه گرفتیم و این جوری نبوده که از مدت ها پیش بدونیم و حالا نظرمونو عوض کنیم.

خلاصه ایمیل که تموم شد، گوشی همسرم خاموش شد! دوباره با گوشی من ور رفتیم تا بالاخره جی میلو باز کرد و دیدیم تا یه جاییش ذخیره شده بوده. ما هم بقیه شو دوباره نوشتیم و فرستادیم. تا ما این ایمیلو نوشتیم ساعتای 9 شد! هوا هنوز روشن بود ولی مغازه ها بسته بودن، دیگه نمی شد رفت گردش. ما هم تو هوای قشنگ نسیم دار دم غروب، عشقولانه پیاده برگشتیم خونه چشمک، اصلا اون تیکه اش که از روی پل چوبی روی رود رد می شدیم تو اون هوای رو به تاریکی، ته عشقولانه بود فکر کنم از خود راضی.

حالا الان بدجوری به شک افتادیم که اصلا بگیم این خونه رو می خوایم یا نه؟ اصلا می ارزه 1000 یورو رو این جوری بدیم بره؟


/ 3 نظر / 2 بازدید
زیبا

عزیزمممم. همیشه عاشق بمونین. اصلا جایی که آدم کسی رو جز همسرش نداره یه حس دیگه ای نسبت به همسرش پیدا میکنه. انرژی مثبت برای انجام شدن کارای خونتون به خیر و خوشی...

پیرامید

خوبه اسم این پست رو گذاشتی دیروز! من هر دفعه می اومدم می دیدم نوشتی امروز بعد چک می کردم ببینم چند تا امروز داری؟ و آیا امروز جدیدی اضافه شده یا نه! به نظرم اون 1000 یوروئیه بهتره ها. آخه این طوری 150 یورو در ماه اضافه تر در کل سال میشه 1800 یورو. که دیگه هم بهتون برنمی گرده. ولی اون 1000 تا برمی گرده. می تونی به چشم پس انداز بهش نگاه کنی. البته اگه بعدا به لطایف الحیل (مثل این که به خونه آسیب زدی و این حرفا) 1000 یورو رو نگه ندارن. راستی من نمی دونستم تو آلمان هم تختی داریم! فکر می کردم فقط ایران جهان پهلوان تختی داره!! [نیشخند]

صبا

این خونهه مگه از طرف دانشگاه نبود؟ بازم پول پیش می خواد؟