خریدانه

 

دیروز که تمام روزو نبودیم که بیام توضیح بدم، شبم انقدر دیر برگشتیم که دیگه حس این نبود که بیام چیزی بنویسم.

دیروز صبح ساعتای ده دقیقه به شیش بیدار شدیم. لباس پوشیدیم و چیزایی که می خواستیم برداریم رو برداشتیم و رفتیم به سمت ایستگاه اتوبوس. با اتوبوس رفتیم تا ایستگاه قطار. عمدا اتوبوسی رو گرفتیم که یه کمی زودتر برسیم ایستگاه تا بتونیم از مغازه ای که اونجا هست چیزی بگیریم برای ناهار.

یه عالمه چیز میز بود که اسماشونو نمی دونستیم. همه اش می گفتیم از این میخوایم از اون میخوایمنیشخند. طرف هم دونه دونه اسماشونو می گفت، ولی من همه شونو نمی فهمیدم، ولی خب یکیشونو یاد گرفتم. یه سری ها رو هم اسماشونو نوشته بود که من می خوندم میگفتم از اینا می خوایمچشمک. خلاصه حدود هشت تا نون فانتزی خریدیم که هم برای صبحانه مون باشه و هم برای ناهارمون. میوه و از این چیزا هم که بود.

هنوز جلوی اون مغازه بودیم دوستامون اومدن، سلام و علیک کردیم و رفتیم به سمت سکوی قطار. سوار قطار که شدیم خیلی خوابالو بودیم ولی خوابمون نمی برد با اون صندلی های صاف و خشک!

یه کمی که گذشته گشنه مون شد. از دوستمون پرسیدم و اونا گفتن که صبحونه یه کمی خوردن و یه چیزایی هم آوردن. البته بر ما محرز شد که درست و حسابی صبحونه خوردننیشخند، وگرنه آدم با نصف موز سر صبح سیر نمیشه! خلاصه، ما دیدیم اینا قصد ندارن صبحونه ی درست و حسابی بخورن، ما نونامونو در آوردیم و به اونا هم تعارف کردیم.

یکی و نصفی اونا خوردن، دو تا و نصفی (همون نصفه ی نونی که اونا نصف کردنچشمک) هم من و همسر خوردیم. اینجوری شد که عملا چیزی برای ناهار نموند! یعنی فقط سه تا موند برای ناهار که خیلی کم بود.

خلاصه رسیدیم به outlet و همون اول از هم جدا شدیم و فقط یه قرار گذاشتیم برای ساعت یک و نیم که برای ناهار بریم همونجا. ناهارو با هم بخوریم و بعد دوباره بریم بگردیم تا ساعت شیش.

رفتیم کلی گشتیم ولی چیز قابل توجهی پیدا نکردیم. کلا توی outlet قیمت ها ارزونتر هست نسبت به فروشگاهای داخل شهرها، ولی خب بازم اگه تخفیف نزنن خیلی تفاوت نداره. مثلا یه چیز 120 یورویی داخل شهر رو اونجا میدن 100 یورو. که این 20 یورو هم خرج رفت و آمد آدم میشه که بره و اون چیزو بخره!!!

البته یه سری مغازه ها تخفیفای خیلی خوبی زده بودن، ولی خب بازم به درد ما نمی خورد. مثلا میدیدی یه تیشرت 80 یورویی رو میدن 50 یورو، ولی خب ما بازم حاضر نیستیم برای یه تی شرت اینقدر هزینه کنیم!!! به هر حال تا ظهر تنها چیزی که تونستیم بخریم یه دونه شلوار بود برای همسر.

فروشگاه سامسونت هم رفتیم که چمدون بخریم. یه دونه رو پسندیدیم ولی چون درست قبل از قرارمون با بچه ها بود، گفتیم حالا بریم ناهار بخوریم بعد میایم. تو این بین اون ما بقی نون ها رو هم خورده بودیم و با خودمون گفتیم که میریم دوباره ناهار می خریم. آخه سه تا نون شاید ما رو سیر می کرد، ولی خب اونو که نمیشد به کسی تعارف کرد!

خلاصه، ما راس ساعت 1.5 سر قرار بودیم ولی دوستامون نیومده بودن. یکی دو بار هم بهشون زنگ زدیم جواب ندادن. حدس زدیم که هنوز توی مغازه ها باشن. برای همین گفتیم خب ما تا موقع بریم ناهارمون رو بخریم لااقل. رفتیم دو تا دونر خریدیم. وقتی برگشتیم دیدیم دوستامون تازه اومدن سر قرار، ساعتای یه ربع به دو بود دیگه.

بعد رفتیم نشستیم هر کس غذای خودشو خورد!!! من فکر می کردم قراره ما به اونا تعارف کنیم و اونا هم به ما ولی خب دیدیم این طوری نشد. تازه بعد از همون پنج شیش دقیقه ای که با هم ناهارو خوردیم اونا بلند شدن و گفتن خب بریم دوباره خرید!

من و همسر به این فکر کردیم که خب چه کاری بود که با هم قرار گذاشتیم اصلا؟! خب از اول می گفتیم هر کس ناهارشو هرجا می خواد بخوره، قرارو واسه آخر وقت که میخوایم برگردیم بذاریم دیگه!! آخه اگه قرار به خودمون بود، ما اصلا اون موقع گرسنه نبودیم با اون همه نونی که خورده بودیم! می تونستیم بریم یه چیز خیلی ساده بخوریم، مثلا یه بسته سیب زمینی سرخ کرده ولی خب به هوای اونا رفتیم دو تا دونر خریدیم در حالی که چندان گرسنه نبودیم و بعدش احساس در حال ترکیدگی بودن داشتیمنیشخند.

خلاصه، بعد از ناهار دوباره به گشت و گذار ادامه دادیم. رفتیم سامسونت و دیدیم اون رنگی که ما میخوایم از اون چمدون تموم شده. رنگ آبیش بود که همسر دوست نداشت ولی گفت بخریم چون به نسبت قیمتش خوب بود. خلاصه، من رفتم توی صف ایستادم و همسر همچنان داشت توی مغازه میگشت. قبل از اینکه نوبت به ما برسه همسر اومد کنار من سر صف و دیدم چندان تمایلی به رنگش نداره. گفتم اگه نمی خوای بی خیال شیم، نمی خریم. خلاصه از صف اومدم بیرون و بنا بر این شد که بریم یه مغازه ی دیگه رو بگردیم (که اونم چمدون داشت) و اگه اونجا چیز بهتری پیدا نکردیم بیایم همنو بخریم.

رفتیم اون مغازه و خوشمون نیومد از چمدوناش. برگشتیم همون چمدون آبی رو خریدیم. وسایلمونو گذاشتیم توش و رفتیم بقیه ی مغازه ها.

موقع ناهار دیدیم که دوستامون از اسپریت چیزای خوبی خرید کردن، تخفیف خوبی زده بوده. ما هم رفتیم اونجا و یه شلوار دیگه واسه همسر خریدیم. بعدش هم اتفاقی توی فروشگاه نایک یه سوئیت شرت دیدیم برای من که به نظر من قیمتش گرون بود (البته نه به نسبت مارکش، بلکه به نسبت اون قیمتی که من حاضر بودم برای یه سوئیت شرت بدم) ولی خب همسر گفت نه قیمتش خیلی هم خوبه، آخه بیشتر از 70 درصد تخفیف خورده بودچشمک ولی خب من بازم حاضر نبودم اونقدر پول بدمنیشخند.

این سوئیت شرته توی یه رگالی بود که شاید روش فقط سی چهل تا لباس بود، اونم گوشه ی مغازه. یهویی دیدیم که بغل این رگال زده 30 درصد تخفیف و زیرش هم یه چیزایی نوشته. نوشته اش رو خوندیم و به نظرمون اومد که میگه 30 درصد تخفیف روی آخرین قیمتی که روش نوشته شده، آخه قیمته این جوری بود که مثلا بود x یورو، تخفیف خورده بود y یورو شده بود، دوباره تخفیف خورده بود Z یورو شده بود و الان ظاهرا این 30 درصد، تخفیف دوباره ای بود روی این z یورو!!! از اونجایی که ما به هوای اون قیمت z بودیم و بعد دیدیم که از اینم ارزونتره، دیگه من راضی شدم که بخرمنیشخند. فکر می کنم لباسای این رگال تک سایز بود، آخه از هر چیزی یه بدونه بیشتر نبود.

خلاصه که اینم خریدیم و انداختیم توی چمدون و رفتیم دنبال پیرهن برای همسر. ولی چیز مناسبی پیدا نکردیم. اونایی هم که مناسب بود، سایز همسر رو نداشت.

از اونجا که اومدیم بیرون، همسر گفت بریم چمدونو پس بدیمنیشخند. آخرش هم با خودش کنار نیومد. رفتیم یه جا نشستیم چرخ های چمدونو که کشیده بودیم روی زمین تمیز کردیم و من همونجا موندم و همسر برد چمدونو پس داد.

اینجا هر چیزی که می خرین معمولا تا دو هفته وقت دارین که پس بدین، بدون هیچ دلیلی. مثلا میگین از رنگش خوشم نیومد یا مثلا این لباس به این کفشم نمی اومد یا هر چیز دیگه ای (البته نباید استفاده کرده باشین ها، مثلا نمیشه کفشو دو هفته بپوشین، بعد تازه ببرین پس بدین!). خلاصه، همسر برد چمدونو پس داد و ما با همون اندک خریدی که کرده بودیم راهی محل قرارمون شدیم.

این دفعه دوستامون هم سر وقت اومده بودن و با هم رفتیم ایستگاه قطار و بعد از سه ساعت قطار سواری رسیدیم خونه. وسط راه هم توی یکی از ایستگاهای قطار که باید خط عوض می کردیم، مامان دوستمون ما رو چایی و قهوه مهمون کرد.

ساعت 10.15 رسیدیم شهر خودمون. اونجا هم یه کمی معطل شدیم برای تِرَم داخل شهری و خلاصه ساعتای یه ربع به یازده رسیدیم خونه مون. قبلش توی ایستگاه همسر میگفت خیلی دوست دارم الان غذای درست و حسابی بخورم و قرار گذاشتیم که رفتیم خونه ماکارونی درست کنیم ولی وقتی اومدیم انقدر خسته بودیم که پنیر و سبزی خوردیم و خوابیدیم.

کلا سفر خوبی بود، ولی به اندازه ی پارسال بهمون حال نداد، یعنی اونقدر از خریدمون سود نکردیم. البته از نظر مادی چرا، بازم به اندازه ی پارسال سود کردیم ولی، از نظر اینکه چقدر به چیزایی که خریدیم احتیاج داشتیم مثل پارسال نبود. آخه پارسال از اونجا دو تا کاپشن خریدیم که هر کدوم پنجاه درصد تخفیف داشت و حسابی تخفیفش چشمونو گرفت ولی امسال مثلا من اگه اون سوئیت شرتو نمی خریدم هم اتفاقی نمی افتاد!

---

کاپشنی که پارسال از اونجا خریده بودم، دوباره هم اونجا بود ولی تخفیفش به اندازه ی پارسال نبود. معلوم میشد که فروش خوبی داشته که دوباره همین طرحو زدن.

 

/ 1 نظر / 2 بازدید
مصطفی یوسفی

وبلاگ زیبایی دارید. خوشحال میشم به وب سایت ما هم سر بزنید. ممنون[لبخند]