پر کردن های (فعلا) بی فایده و چند تا چیز بی ربط دیگه!!

 

گفتم تو یکی دو تا پست قبل "کار نیکو کردن از پر کردن است". خب امروز ظهری متوجه شدم که پر کردن هام الکی بوده! یعنی نه اینکه کلا به درد نخوره ولی برای فاز فعلی کارم اصلا به درد نمی خورد! به عبارت دیگه، این چیزی که من با این دردسر به دست آوردم، قبلا توی فایلی که دارم لحاظ شده. ولی خب برای فاز بعدی لازمم می شه این نتیجه هایی که به دست آوردم، چون اونجا دیگه همچین فایلی ندارم که همه چی رو قلمبه برام گذاشته باشه.

الان هم برنامه ام رو گذاشتم اجرا بشه و احتمالا سه ساعت طول می کشه.

الان تازه می فهمم چرا بهترین سیستم های روی داده هایی که ما کار می کنیم 20 درصد بیشتر جواب ندادن! آخه داده ای که برنامه قراره از روش یاد بگیره نصف داده ایه که قراره روش اجرا بشه!! به نظر شما یعنی یه برنامه ی کامپیوتری این قدر باهوشه که مثلا از صد تا جمله یاد بگیره، بعد بخواد روی دویست تا جمله نتیجه ی خوب داشته باشه؟!!سوال یعنی واقعا فکر می کنن صد تا جمله مجموعه ی مناسب و کافی ای برای کل زبون انگلیسیه؟!!! واقعا خدا شفا بده اینایی که همچین داده هایی تهیه کردن!

---

ظهر ساعتای یک و نیم بود که دیدم گشنم شده رفتم سر یخچال که یه چیزی پیدا کنم ناهار بخوریم. بر خلاف همسر که همیشه برای خوردن حاضری آماده است، من همیشه طرفدار غذای گرمم (البته به جز صبحا). دیدم هیچی تو یخچال نداریم که بشه به صورت گرم خورد، فقط سه تا بادمجون بود که اون روز خریده بودیم که دوتاشو بخوریم و یکیشو ترشی بندازیم (یا بهتر بگم بندازیم تو ترشی). منم دو تاشو آوردم بیرون و پوست کندم. همسر گفت من درست میکنم. منم به نشانه ی رضایت سکوت کردم چشمک و دیگه با خیال راحت رفتم نشستم سر کارام و همسر لطف کرد غذا رو درست کرد ولی فکر کنم بیشتر از بیست بار هی بلند شد بادمجونا رو زیر و رو کرد، آخه ماهیتابه کوچیک بود و توی دو تا ماهیتابه می خواست درست کنه که زودتر آماده شه. بالاخره ساعت 2.5 3 بود که غذا آماده شد و منم دقیقا همون موقع برنامه ام نوشتنش تموم شد و گذاشتم اجرا. خیییییییییییلی خوشمزه شده بود، مخصوصا که همسر مثل من هی نگران روغن خوردنمون نیست و کاملا چرب درست کرده بود چشمک. کلا نمی دونم چرا این قدر غذاهای همسرپز خوشمزه تر میشه!!!

---

اون روز که رفته بودیم خونه ی دوستمون، قبلش به ما گفت که قابلمه می خواد، وقتی زنگ زد من بهش تعارف کردم که همسر برنجشون رو درست کنه، ولی گفت نه. بعد که رفتیم گفت پشیمون شدم که گفتم نه، برنجم اصلا خوب نشده، باید به همسر (یعنی همسر من!) می گفتم تا یه برنج آبرومندانه جلوی مهمون بذارم نیشخند.

بعد هم به نظر می اومد که برنجش یه خورده کم باشه، یه کم برنجی که خیسونده بود ولی درست نکرده بود رو آورد درست کنه، موقع برداشتن به همسر گفتیم یه نگاه به برنج بندازه، ببینه پخته یا نه چشمک. همسر هم تا نگاه کرد گفت بردارین، ولی بازم برنجش خوب نشد. کلا مدل برنجی که گرفته بود انگاری زیاد جالب نبود ولی چیزی که برام جالب بود این بود که این جرئت رو داشت(ه بود) که برنجی رو که برای اولین بار داره می پزه، برای مهمون، اونم دوازده نفر، بپزه!! من هیچ وقت همچین ریسکی نمی کنم چشمک.

 

/ 6 نظر / 2 بازدید
فهیان

غذای همسر پز خوشمزه تره،چون همسرها جز به خوشمزگی غذا به چیزی فکر نمیکنند!!

لیلی

ترشی لیته بادمجان هم خوشمزه است. منهم اینجا برای اولین بار در زندگی ام درست کردم کلی مشتری داره

مهسا

سلام بر خانوم زکات ده (زکات علم نشر آن است، که شما عالی انجام میدی). من مهسام همون که گفتم باردارم و همسرم دانشجویی اقدام کرده منتظر جواب فرم اننیتی اش هستیم. سه هفته قبل ویزا همسرم اومد اما هنوز ویزا الحاق من نیومده )-: من میخواستم بپرسم قبل رفتن چه کارهایی باید انجام داد و چی ها باید با خودمون بیاریم ازکارها منظورم وکالت به کسی واسه انجام کاری یا ترجمه های خاصی از مدارک خاصی (غیر مدارک دانشگاهی) که شاید اونجا بدرد بخوره؟؟!!!! و چه وسایلی ببریم؟ ایا بردن ظروف اولیه منطقیه؟ لباس گرم؟ بنظرت لباس بچه اونجا خیلی گرونه و من از اینجا بخرم و ببرم؟ با نفری 30 کیلو بار (درسته؟) بردن چه جیزهایی واجبتره؟ راستی ما یک قالیچه ابریشمی داریم، اونجا بیاریم خوب فروش میره؟ وااای شرمنده چقدر سوال شد. واقعا ممنون میشم اگه وقت ارزشمندت (میبینم الان سخت مشغول کارات هستی) بذاری و زودتر به سوالات زیاد (-: من جواب بدی بی نهایت تشکر

پیرامید

من همیشه همسرت رو تحسین کردم و می کنم... بدو برو سجده شکر به جا بیار! [نیشخند]

hamechialie

همسر بنده فقط غذاهایی رو که ان بار زمان دانشجویی درست کرده رو خوب میپزه.[نیشخند]

لیلی

نه به یک روز که سه تا پست اینجا دیده میشه و فرصت خوندنش نیست نه به این یکی دو روزه. هواشناسی میگه فردا بارون شدید میاد(کنایه از فراوانی پست!)