جشن پاییزه

 

خب، گفته بودم که قراره امروز بریم جشن پاییزه. تازه همین الان برگشتیم و اومدم که بنویسم.

اینجا چون مغازه ها ساعت 8 می بندن، قرارمونو با بچه ها ساعت 6 گذاشتیم سر خیابون اصلی که جشن اونجا بود. عصری هم که من همچنان داشتم روی مقاله ام کار می کردم که همسر گفت بیا بخوابیم. رفتم که بخوابم ولی من خوابم نبرد. همسر هم که سرش رسید به بالش خوابش برد. من برگشتم مقاله ام رو تموم کردم. البته تموم که نشد در واقع ولی خب من هرچی بلد بودم نوشتم دیگه.

همسر گوشی منو واسه ساعت 5.5 کوک کرده بود. ساعت 5.5 همسر هم بیدار شد و آماده شدیم که بریم. تو این فاصله که داشتیم آماده می شدیم، من مقاله مو که آماده کرده بودم واسه ی استادم میل کردم تا اونم نظرشو بده و بگه چه چیزایی بهش اضافه کنم.

تا وقتی ما آماده شدیم دیگه امکان نداشت که به اتوبوس برسیم. شنبه ها هم که اتوبوس بیست دقیقه یه بار میاد و دیر میشد که بخوایم منتظر اتوبوس بعدی بشیم. ما هم تصمیم گرفتیم با دوچرخه بریم.

با دوچرخه راه افتادیم، اوایلش خوب بود ولی از وسطاش به بعد من کاملا پاهام گرفته بود و واقعا داشتم خسته می شدم، یعنی اصلا یه جاهایی حاضر بودم پیاده شم دوچرخه رو دستم بگیرم برم. به هر حال ساعت 6.15 رسیدیم سر قرار. البته قرارامون اینجا با این دوستامون کلا ایرانیهچشمک، خیلی اصراری نیست راس ساعت اونجا باشیم. به هر حال دوچرخه هامونو درست بغل دوچرخه های دوستامون پارک کردیم و رفتیم به سمت محل قرارمون. دوستامونو اون ور خیابون دیدیم و از اونجا با هم رهسپار جشن پاییزه شدیم!!

یه عالمه مغازه ی موقتی بود که چند تا میز و یه سایبون گذاشته بودن و جنساشونو اونجا می فروختن، خیلی هاشون کارای دستی بودن، مال فرهنگ های مختلف، مثلا یه سری مجسمه ی چوبی، مجسمه هایی با ریشه های درخت، سبدهایی که فکر می کنم حصیری بودن و خلاصه یه عالمه چیز قشنگ دیگه. یه تعداد زیادی هم خوردنی فروشی و مش.روب فروشی و از این جور چیزا که کلا خوراکشون این جور جشن هاست.

خیابون هم که تا دلتون بخواد شلوغ، اصلا قابل وصف نبود! یه چیزی تو مایه های بازارای ایران دم عید! واقعا عین راهپیمایی بود، اصلا نمی شد تند راه رفت. همش باید صبور می بودی و با جمعیت پیش می رفتی. طوری که ما اصلا یه سری از مغازه ها رو اصلا ندیدیم چون جمعیت زیادی جلوش وایستاده بودن و ما از اونا رد شدیم.

چیزای جالب دیگه ای هم بود، مثلا یه جا بود که یه سن رقص بود که خیلی ها داشتن دو تایی می رقصیدن. محدودیتی نداشت، هر کس دوست داشت می تونست بره برقصه ولی خب آهنگش والتز بود، به درد ما ایرانی ها نمی خورد که بلدیم بندری برقصیمنیشخند. خیلی جاها هم کنسرت زنده بود که یه سری هاشون صداهای خوبی داشتن و آهنگاشون دل نواز بود، یه سری ها آهنگاشون قابل تحمل بود، یه سری هم راک بودن و آهنگ های بسیار زننده و گوش خراش، ولی خب حتی همونا هم طرفدارای خودشونو داشتن.

خلاصه تا ما این مغازه ها و کنسرت ها و رقص ها رو نگاه کردیم و کم کم پیش رفتیمف فکر کنم تقریبا یک و نیم ساعت گذشت تا ما به ته خیابون رسیدیم .

این وسط یه چیز جالب دیگه ای هم که می دیدیم، یه تعداد دختر بودن که لباسای مثل هم پوشیده بودن. با هم راه می رفتن و یه گروه بودن. هر از گاهی وای می ایستادن، دو سه تاشون، یکیشونو بلند می کردن، اونی که بلندش کرده بودن در واقع روی دستای اینا می ایستاد، یعنی مثلا توی ارتفاع 1.5 متر روی دستای دو سه تا از دوستاش وایستاده بود. بعد با یه حرکت پرتش می کردن، یه چرخی توی هوا می زد و روی دستای دوستاش فرود می اومد. همین حرکتو هر پنجاه متر یه بار انجام می دادن و جالب ترین قسمتش این بود که مردم فقط نگاهشون می کردن و گاهی دست می زدن وقتی این حرکتشونو می دیدن ولی خودشون یه جیغ و داد و هواری در تشویق خودشون می کردن که دیدنی بود! یعنی اصلا جیغشون بیشتر جلب توجه می کرد تا کارشون ولی به هر حال کارشون جالب بود، کلا دخترای خوشحالی بودننیشخند

 

 

همون اول خیابون که بودیم یه جایی بود coffee to go داشت با یه قیمت خیلی ارزون ولی ما یه جای دیگه می شناختیم که ارزون تر بود، گفتیم میریم از اونجا می گیریم. رفتیم و رفتیم، فکر کنم حداقل یه ساعت رفته بودیم که رسیدیم به اونجا، بعد تازه دیدیم مغازه شو بسته و امروز برخلاف سایر مغازه ها و حتی برخلاف روزای معمول خودش ساعت کاریش کمتره!! ضایع شدیم و گفتیم خب از یه جایی یه چیزی بخریم دیگهنیشخند!!.

این جوری شد که برگشتنی رفتیم یه مغازه ی عربی و یه چیزی خوردیم که به اندازه ی شام آدمو سیر نمی کرد، ولی خب واسه وقتی که آدم کم گشنه اشه خوب بود. ما هم خدا رو شکر زیاد گشنه مون نبود و سیر شدیمچشمک. تازه توی مغازه یه آقای ایرانی هم کار می کرد که بهمون تخفیف هم داداز خود راضی.

خلاصه، غذامونو خوردیم و برگشتیم. موقع برگشتن دیگه خلوت شده بود و کم کم اون مغازه هایی رو که ندیده بودیم رو می تونستیم ببینیم. وقتی رسیدیم جلوی خیابون، یعنی همون جایی که با دوستامون قرار گذاشته بودیم، اونا پیشنهاد دادن که بریم خونه شون و تلافی اون قهوه ی نخورده رو در بیاریمچشمک، ما هم بسیار استقبال کردیمتشویق.

رکاب زنان رفتیم سمت خونه ی اونا، من که هی جا می موندم از بس پاهام گرفته بود و همسر هم به خاطر من وای می ایستاد طفلکی و من شرمنده می شدمخجالت، آخرش به اونا گفتیم شما زودتر برین و ما میایم خودمون، ولی اون بیچاره ها هم هی یواش تر می رفتن که من بتونم بهشون برسم. خلاصه به هر حال رسیدیم خونه شون. اونا خودشون در حد یه دقیقه زودتر رفتن تو که خونه شونو مرتب کننچشمک، ما هم وقتی رسیدیم رفتیم دو چرخه ها رو پارک کردیم و خود به خود فرصت بیشتری بهشون دادیم که خونه رو جمع و جور کنن.

خلاصه رفتیم تو و یه قهوه مهمون شدیم. البته من که اهل چیزای تلخ نیستم چایی خوردم. کلا این دوستامون خیلی باحالن، خونه شون عین کافی شاپه، هر وقت می ری منو میارن: قهوه؟ هات چاکلت؟ با شیر؟ بی شیر؟ تلخ؟ شیرین؟ چایی؟ نسکافه؟...

خلاصه نوشیدنی رو نوش جان کردیم و بعدش هم کمی صحبت کردیم و آناناس هم میل کردیم و دوباره رکاب زنان برگشتیم. برگشتنی که من واقعا سختم بود، با این که سرپایینی بود مسیر ولی باد می اومد و سرعت کم منو به صفر می رسوند ولی خب من که تسلیم نشدم، بدون هیچ غرغری تا خونه رو رکاب زدمعینک. البته من فکر میکنم همسر محق تر بود برای غرغر کردن، آخه از بس من کند می رفتم و هی مجبورش می کردم وایسته!!

خلاصه رسیدیم خونه و منم بلافاصله اومدم بنویسم که امروز چطوری گذشت.

پی نوشت: دیگه هوا داره کم کم سرد میشه و همسر میگه دوچرخه ها رو ببریم بذاریم توی انباری تااااااا تابستون سال بعدناراحت، اصلا دوست ندارم هوا انقدر سرد بشه.

 

 

/ 0 نظر / 2 بازدید