سفر به ایتالیا، روز آخر + ادامه ی روز

خب خدمتتون عرض کنم که امروز ما چگونه گذشت (که البته الان دیگه دیروز شده چشمک).

صبح که بلند شدیم چمدون رو بستیم، صبحونه خوردیم و چمدونو گذاشتیم پیش پذیرش هتل و رفتیم بیرون که بریم یه قلعه رو که نزدیک واتیکان بود ببینیم و برگردیم. به هتلی گفتیم ساعت یک برمی گردیم. حدود ساعت نه بود که ما دیگه توی ایستگاه ترم نزدیک خونه بودیم. فکر کردیم دیر راه افتادیم. به هر حال رفتیم قلعه رو گشتیم و خوش گذرونیمونو کردیم و دیدیم که تازه ساعت 10.5 شده. اون قدری که انتظار داشتیم جای دیدنی ای نبود، یعنی قشنگ بودا ولی اینکه ما یه صبح کامل رو می خواستیم صرفش کنیم، واقعا زیاد بود.

برگشتنی با اتوبوس برگشتیم، بلیت نداشتیم و هم دستگاه داخل اتوبوس و هم دستگاه توی ایستگاه کار نمی کرد. یکی از مسئولای چک کردن بلیت که توی اتوبوس بود بهمون اشاره کرد که سوار بشین، بعدا توی یه ایستگاه دیگه بلیت می خرین.

خلاصه، اتوبوس ما رو تا همون ایستگاه مترویی که ازش رفته بودیم رسوند ولی هنوز خیلی زود بود. دو تا کار دیگه توی برنامه مون داشتیم، خریدن یه سوغاتی کوچیک برای خودمون و خوردن یه دسر ایتالیایی. خیلی دوست داشتیم تیرامیسوی ایتالیایی رو توی ایتالیا امتحان کنیم ولی خب توش الکل داشت و نمی شد!

کار اول رو که همون خرید سوغاتی بود، همون دور و برا انجام دادیم و بعدش در به در دنبال یه جایی می گشتیم که به نظرمون دسرش خوشمزه باشه. بالاخره یه جا پیدا کردیم و غذای نخورده دسرشو سفارش دادیم چشمک. خوشمزه بود ولی خب هم قیمت یه پرس غذا بود!!! ولی خب اشکالی نداشت، چون قبلا برنامه ی ناهار امروزو از لیست کارا حذف کرده بودیم و به جاش دو تا لقمه که صبح گرفته بودیم توی کیفمون بود.

خلاصه، بعد از خوردن دسر برگشتیم هتل، چمدونو گرفتیم و رفتیم به سمت محلی که اتوبوسا بودن که برن فرودگاه. وقتی رسیدیم اتوبوس اونجا بود، سریع سوار شدیم و رفتیم فرودگاه. کلی توی فرودگاه منتظر شدیم، فرودگاهش واقعا مثل ایران بود، خوب بود، کم کم آماده شدیم برای بی نظمی های ایرانی نیشخند. اصلا صف نبود که! هر صف هفت هشت نفر عرض داشت!!! خلاصه با یه مقدار تاخیر سوار هواپیما شدیم و به سلامت رسیدیم فرودگاه آلمان.

از اونجا هم باز با اتوبوس اومدیم شهر خودمون. خدا رو شکر شهرمون خیلی دور نبود از فرودگاه وگرنه فکر کنم به دمای احتراق می رسیدیم نیشخند! وقتی سوار شدیم دمای داخل اتوبوس 16 بود، وقتی رسیدیم دماش 23 بود و راننده هم هیچ حرکتی مبنی بر ثابت نگه داشتن دمای اتوبوس نمی کرد! واقعا من به شدت حالت تهوع گرفته بودم آخراش، حتی تا رسیدیم خونه هم همین طور بودم!

حالا فکر کن این وسط دو تا اتفاق دیگه هم افتاد. همین چند روز پیش که رفتیم خرید و من طبق معمول هیچی نخردیم، یه کفش پسندیدم که یه شماره برام بزرگ بود. همون شب همسر برام تو اینترنت گشت و دقیقا همون کفش رو با همون مارک با شماره ی پای من پیدا کرد، تازه با قیمت ارزون تر! برام سفارشت داد ولی از اونجایی که ما داشتیم می رفتیم سفر، آدرس یکی از دوستامونو دادیم که بسته بره اونجا. توی سایت آمازون همیشه دو تا آدرس داره، یکی آدرس دائمی آدمه و یکی دیگه آدرس پستی هست، چون ممکنه گاهی آدم محلش رو موقتا عوض کنه و دلش بخواد بگه که من می خوام این بسته رو برام اینجا بفرستین. خلاصه ما آدرس ارسال بسته رو عوض کردیم و گذاشتیم آدرس دوستمون. قرار شد که شب که می رسیم من مستقیم برم خونه ی اونا، همونجا کفشو تست کنم، اگه اندازه ام بود که بیارم خونه، اگه نبود از همون دوستامون خواهش کنیم که بسته رو پس بفرستن.

خلاصه توی راه برگشت بهشون زنگ زدیم و معلوم شد که هیچ بسته ای برای اونا نرفته! از طرفی اداره ی پست DHL ایمیل زده بود (ایمیلش اتوماتیکه همیشه) که بسته دریافت شده! حالا ما مونده بودیم این وسط بسته رو به کی دادن؟!! آخه بسته رو تحویل میدن امضا می گیرن، نمیشه که الکی به یکی دیگه داده باشن! خلاصه که بعد از کلی این ور اون ور کردن ایمیل و ترجمه اش و این حرفا معلوم شد که سایت آمازون اصلا آدرس عوض شده رو در نظر نگرفته و بسته رو به آدرس اصلی برده، یعنی آدرس ما! و از اون جایی که ما خونه نبودیم، بسته رو به همسایه مون داده و اسم همسایه ای که دریافت کننده بود رو هم نوشته بود که از قضا ایرانی بود! خدا رو شکر این اتفاق ناخوشایند آمازون (ناخوشایند از این جهت که سیستمشون ایراد داشته دیگه!) به نفع ما بود! دیگه نمی خواست اون همه راه برم خونه ی دوستمون

اتفاق دوم این بود که نمی دونم دقیقا کجا یه آدامس نامبارک و نامیمون چسبونده بودن که کاپشن من و همسر و بند دوربین رو به گند کشید!!! کلا هر دومون هی کش می اومدیم با این آدامسه نیشخند. اون موقع که توی اتوبوس بودیم که متوجه شدیم و تنها کاری که تونستیم بکنیم این بود که با دستمال کاغذی تا جایی که می تونیم آدامس رو بکنیم. حالا مال همسر روی آستینش بود و به جایی نمی خورد، ولی من داخل کاپشنم آدامسی شده بود و احتمال زیادی داشت که لباس زیر کاپشنم رو هم آدامسی کنه! اینم از حادثه ی دوم.

اینجا سفر ما به پایان رسید نیشخند ولی کارها همچنان باقی است!

اومدیم خونه کلی کار داشتیم. اولیش پاک کردن آدامسا بود (که با وجود همه ی کارا به کارامون اضافه شده بود!). با سرکه و مسواک و بعدش هم با چاقو همسر همه رو تمیز کرد.

بعدش چمدونی که می خواستیم ببریم ایرانو باید می بستیم ( آخه یه سری از چیزایی که برده بودیم ایتالیا رو باید ایران هم ببریم!). چیزایی که می خواستیمو به چمدون اضافه کردیم و چمدونو بستیم (البته طفلکی همسر همیشه زحمت این کارو می کشه). بعدش دو چرخه ها رو هم بردیم گذاشتیم توی اتاق دوچرخه ی خوابگاه که بعد از بیست روز که برمی گردیم یخ نزده باشه، آخه دیگه تااااااااا بهار و تابستون ما دیگه از دوچرخه ها استفاده نمی کنیم. در آخر هم لقمه گرفتیم برای فردامون که توی راه بخوریم و الانم دیگه کم کم بریم بخوابیم.

 

/ 5 نظر / 2 بازدید
صبا

همسایه ایرانی تون رو نمی شناختین؟ یعنی کفش باعث آشنایی شد؟[لبخند] ایشاالله که ایران خیلی بهتون خوش بگذره [گل]

فهیان

سفرت به خیر ...

لیلی

عجب کار سختی کردین دو تا سفر رو پشت سر هم انداختین. من واقعا از استرس نصفه جون میشم اگر بخوام اینکار رو بکنم. ولی خدا رو شکر بالاخره به خیر گذشته. دست همسر در اینجور مواقع درد نکنه چون وقتی حجم کار زیاد میشه و کارها متفرقه بهترین آدم یک مرد هست که می تونه بهشون نظم بده این رو از جهت خودم گفتم که استرسم که زیاد میشه خواب و خوردن تنها چاره اش میشه

سارا .

یه سوال! می تونم بپرسم سوغاتی که از ایتالیا خریدین چی بود؟ آخه یادمه گفتین میخواین یه چیزی از نماد اون کشورو داشته باشین. نماد ایتالیا چی میتونه باشه؟ [رویا] راستی آلمان چی؟ مثلا کسی که سفر بره آلمان، چه چیزی رو از اونجا میتونه بیاره که نشون دهنده ی آلمان رفتنش باشه؟! امیدوارم ایران خوش بگذره بهتون :)

مینا

سلام راجه به میزان هزینه ماهیانه اگر دو نفر باشیم همین پول 2 برابر میشه یا کتر از 2 برابر؟؟؟ مثلا حدود 1000 دماه برای دونفر یاب یشتر یا کمتر با مین رنج معقولانه صرف پول در ماه