...

 

سوره ی مومنون که الان دیگه تموم شده و راحت می خونمش. رفتم سراغ یه سوره دیگه. فعلا دارم سوره ی ملک رو می خونم. البته از امروز تصمیم گرفتم واقعا به قصد یاد گرفتن و حفظ کردنش بخونمش. بازم به همون شیوه ی خودم که فک کنم چند ماهی طول بکشه!! از اول تا آخر سوره رو هر دفعه گوش میدم.

چند وقتی بود تو فکر این بودم که چه سوره ای رو شروع کنم حالا. آخرش دیدم دلم باز با همین سوره ی ملکه. از اول هم تو ذهنم همین بود، چون هم سوره اش معروفه و کلا زیاد خونده میشه، هم یه تلاوتی از همین آقای العفاسی گوش داده بودم که خیلی خوشم اومده بود.

--

به جهنم که بعضی مشکلات حل نمیشن چشمک. عمر من که داره میگذره، لااقل ازش استفاده کنم و بگذره لبخند.

--

یه شعر هست که همین آقای العفاسی می خونه به اسم "رحمن یا رحمن". یه قسمتشو مثل اینکه روسی می خونه (چون تو روسیه اجرا شده انگاری!). شما احیانا روسی بلد نیستین اون قسمتو برا من آوانگاری کنین؟سوال (معنیشو نمی خوام، آوانگاری دقیقشو می خوام. آخه این شعره رو هم حفظ شدم قسمت های عربیشو از بس گوش دادم، ولی اون تیکه رو اصلا نمی فهمم چی میگه که بخوام حفظ کنم! اگه کسی میدونه یا متن شعرو جایی پیدا کرد بگه لطفا لبخند.

--

امروز ناهار دعوتیم خونه ی دوستامون که سه تا از دوستاشون هم اونجان، دو تا ایرانی که از یه شهر دیگه اومدن و یه آلمانی که اون باز از یه شهر دیگه داره میاد.

--

جلسه ی قرآن هم هفته ی بعد، دوباره خونه ی همین دوستامونه. خلاصه ما کلا فعلا آخر هفته ها اونجا پهنیم! باشد که رستگار شویم!


/ 4 نظر / 7 بازدید
بیقرار

سلام. خوش به حالتون که در حال حفظ قرآن هستید؛ خدا توفیق بیشتر بدهد. یک سوال همیشه برایم بی جواب مانده است؛ هدف اصلی مومنینی مثل شما که اقدام به حفظ قرآن میکنید، چیست؟ جسارتا به زبانی ساده پاسخ بفرمایید که برای ما هم قابل هضم و درک باشد. (چون ما مثل شما زمینه قوی دینی و مذهبی نداریم.)

خواهرشوهر

سلام.میشه اهنگ رو بذاری

رضا

پهن یا چتر؟ [نیشخند]

لیلی

من یک دوست روس دارم اگر شعر رو داری برام بفرست ازش بپرسم